Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pachnidło
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Pachnidło
Pachnidło ktoś z was oglądał.? Ja dziś czytałem jakąc 1 czy 2 recenzje, a kiesyś czytałem też ksiązkę Suskinda. Ale jakoś nie miałem okazji jej dokończyć...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-01-2007 00:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Bo i nie bardzo jest co :krzywy:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-01-2007 00:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja mam ten film Pachnidło na dysku warto obejrzeć :?:
28-01-2007 10:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
Filmu nie oglądałam ,ksiazka nie powiem, "przetrącona", dziwna... nie mój typ po prostu.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-01-2007 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
oglądałem film
szczerze mówiąc nie lubię tego typu filmów ale muszę powiedzieć że w ciekawy sposób jest tutaj pokazane jak może żyć człowiek który postrzega świat głównie przez węch

mogę polecić ten film tylko z tego powodu ze jest inny niż to co do tej pory oglądałem i ciekawa jest postać zabójcy który nie potrafi kochać i nie wie co to znaczy mieć uczucia
28-01-2007 23:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Gonzo napisał(a):mogę polecić ten film tylko z tego powodu ze jest inny niż to co do tej pory oglądałem i ciekawa jest postać zabójcy który nie potrafi kochać i nie wie co to znaczy mieć uczucia
recenzja którą czytałem zasadniczy akcent stawiała na ostatniej scenie filmu. Chodziło o swawolę seksualną. Autor dość jednoznacznie kieruje myśl widza ku temu, co sie dziś w świecie "liczy" najbardziej. Pytaniem retorycznym bardzo konkretnie odpowiada na przyczynę "wykolejenia" wielu na tym łez padole...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-01-2007 23:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
/PRAEDATOR Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Książka - dobrze napisana, choć jedyną interesującą jak dla mnie rzeczą, było to, jak za pomocą słowa pisanego można oddać odczucia związane z węchem...ciekawy eksperyment i myślę, że udany. Następna ciekawa rzecz - opis nieistniejącego już w Paryżu Cmentarza Niewinątek, "Les Innocents". Dobra książka, a film obejrzę sobie pewnie za rok, więc na temat ekranizacji nie zabiorę głosu.

...I TYLKO PUSTA NOC TOCZY KO?A Z GWIAZDAMI..

[Obrazek: PRAEDATOR.gif]
29-01-2007 00:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marciniak Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
idiotyczny film... dla fanów "holly..." w sam raz.

God bless underground!!
29-01-2007 17:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Swiderek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 264
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Widziałam ten film i muszę przyznac że początek był dla mnie intrygujący ale jak okazało sie o co tam chodziło to nie za bardzo mi sie podbał. Chociaż przedstawienie w jaki sposób człowiek próbował zatrzymac zapachy było dziwne... Spodziewałam się czegoś innego po usłyszeniu tytułu ale chętnie przeczytałabym sobie jeszcze książkę żeby zobaczyc jak to poszukiwanie zapachu zostało ukazane słowem pisanym.

"Rozmy?lam nad mi?o?ci?
co ?wiat znaczy?a moc?
i ucze si? pojmowa? j?" ^_^
29-01-2007 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
dziś oglądałam ten film, nie oceniam go całkiem negatywnie :roll: , ale sądzę że książka jest lepiej napisana - choć jakoś nie mam na nią chęci i nie po raz pierwszy zastanawiam się jak ktoś mógł wymyślić taką historię...i stwierdzam że od morderstw to ja wolę komedię i dam szansę Rysiowi Duży uśmiech

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
31-01-2007 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Filmu nie oglądałem, bo widziałem już po zwiastunie, że będzie to coś zupełnie innego niż książka. Zresztą tych rzeczy, które są najpiękniejsze w tej książce nie da się przenieść ani na duży, ani na mały ekran, a nawet i na deski teatru. A książka?

Książka jest po prostu genialna, choć napisana w dość mroczny sposób, co nie każdemu z pewnością przypadnie do gustu.

Nie spotkałem jeszcze pisarza, który potrafiłby zapachom nadać taki rzeczywisty kształt. Dosłownie tak, jakby można było zapach wziąć do ręki i nie tylko go powąchać, ale i zważyć ciężar, ocenić kształt, poobracać na wszelkie możliwe sposoby, zastanowić się nad odpowiednim doborem koloru...

Do tego dochodzi studium mrocznej psychiki Jana Baptysty i jego przeklęty, barbarzyński pomysł, który miał być ukoronowaniem jego skrzywionego, aczkolwiek wybitnego geniuszu.
03-03-2007 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Reketier Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 166
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Film jest obleśny. Chociaż rude dziewczę znacznie tą obleśność zmniejszaUśmiech

Early one mornin' while makin' the rounds
I took a shot of cocaine and I shot my woman down!
Got up next mornin' and I grabbed that gun took a shot of cocaine and away I run!
11-07-2007 01:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Ja niestety nie oglądałam filmu - nawet nie wiedziałam, że jest. A książkę - owszem, czytałam, ale nie miałam czasu dokończyć. Muszę przyznać, że ciekawie napisana.
18-07-2007 18:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Przeczytałem książkę, bardzo fajna. Momentami ochydne opisy Uśmiech
24-08-2007 13:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Daidoss napisał(a):Momentami ochydne opisy
Bo życie tez potrafi byc niekiedy ohydne... :twisted:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-08-2007 20:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów