Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Sonia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
ojoj widze że mnie tu dawno nie było
ja należę do KSMu od hmmm w sumie lipca zeszłego roku Oczko wcześniej byłam w Oazie i mogę przyznać, właśnie jeśli chodzi o Oazę mam przykre doświadczenia... ale tylko jeśli chodzi o ten jeden oddział, inne i sama idea Oazy jest jak najbardziej w porządku Uśmiech
KSM, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, nie wiem jak w innych diecezjach? ale akurat w rzeszowskiej chyba jest dość dobrze mimo wszystko działającą organizacją, która się "ujawnia"
DARTH_HELMUTH napisał(a):No ja miałem kontakt z KSM-em a konkretnie z członkami KSM-u. I wyniosłem z tego odczucia identyczne jak Ty... Ludzie do przesady zmanierowani, zblazowani, każdego spoza swojej grupy na samym wstępnie uznający za "podgatunek", natrętni do bólu gdy im coś potrzeba, snobistyczni, mający przeświadczenie, że przynależnośc do KSM czyni z nich "nadistoty", ogólnie szkoda gadać.
czy to troszkę nie przesada?? może akurat, tzn na pewno są tacy KSMowicze i takie oddziały, którym daleko do idei KSMu, ale nie wszystkie przecież...
RySia :) napisał(a):czarek napisał/a:
Czy gdzie indziej jest tak samo??

NIE Uśmiech na szczeście...
oj Rysiu nie zgadzam się, jest tak w niektórych oddziałach, sama znam jeden który nie jest taką typową grupą wzajemnej adoracji, ale można powiedzieć posiada taką "podgrupę"... dopóki jednak całościowo tworzą dobrze działający oddział to nie jest nic złego...
a w każdej wspólnocie zdarzają się takie przypadki, nie tylko w KSMie Oczko
czarek napisał(a):Mieliście kiedyś kontakt z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży?? Jak oceniacie formacje i działalność tego stowarzyszenia??
jak oceniam?? bardzo dobrze Uśmiech KSM jest najlepszą jak dla mnie osobiście organizacją na jaką mogłam natrafić Oczko wiem że wpływ na mój punkt widzenia w dużej mierze miał turnus wakacyjny na jakim byłam Uśmiech
i proszę was, nie oceniajcie żadnych wspólnot pod pryzmatem kilku osób Uśmiech
i módlmy się za wszystkich KSMowiczów
pozdrawiam Uśmiech
Przez naukę, cnotę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie GOTÓW!!! [Obrazek: icoksmkb2.gif]

Czas oczy otwiera, stare nawyki gin? gdzie?
A ja Tw? mi?o?ci? jak kocem otulam si?
Nie chce by? my?la?, ?e s?owem kupi? Ci? chc?
Panie ja poprostu Kocham Ci?!! UśmiechUśmiech
31-01-2007 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Sonia napisał(a):oj Rysiu nie zgadzam się, jest tak w niektórych oddziałach, sama znam jeden który nie jest taką typową grupą wzajemnej adoracji, ale można powiedzieć posiada taką "podgrupę"... dopóki jednak całościowo tworzą dobrze działający oddział to nie jest nic złego...
a w każdej wspólnocie zdarzają się takie przypadki, nie tylko w KSMie Oczko
No mi chodziło o to ze nie wszędzie Język Uśmiech
źle się wyraziłam Uśmiech

A aj juz się wypowiedziałam na ten temat... tylko nie rozumiem jednego Język dlaczego ludzie, którzy należą do róznych wspólnot religijnych czynią z siebie wrogów :/ masakra... Jedziesz na obóz KSM i masz wspoólną Mszę KSM i Oaza np aaa tu totalna rywalizacja... nie daj Boze by sie komuś noga podwinęła to albo KSM ryknie śmiechem albo oaza wyszydzi...
Tak samo jest z tym tematem...KSM i "uprzedzenia" ... bo przepraszam WAs bardzo ale zarówno w takiej wspólnocie jak KSM, jak i Oaza jak i nawet ODnowa to znajdą się takie "czarne owce" czyli oddziały, które nic z ewangelizacją nie mają wspólneho...tylko powstają te koła wzajemnej adoracj itp. Ale nie wszędszie tak jest... i tutaj mówię odrazu że KSM w POlsce nie jest "beeee" tylko wręcz przeciwnie... a te oddziały które zachowują się tak jak pisaliście wczesniej to nie sią oddziałam KSM tylko pseudo... No i na szczęście Najwyższy to widzi.. Uśmiech i wie o co biega....

Pozdrawiam Uśmiech
GOTÓW :!: :!: :!: Przytulanie

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
31-01-2007 18:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Przed dwoma godzinami byłem na "spotkaniu" KSM-u...nie chce uogólniać, ale ten KSM to jest jakiś nie wypał....przyjsc, odklepać modlitwe, spisać raport(sprawozdanie), pogadać o "dup.ie maryni", "GoTÓW"....i dowidzenia :? :| :roll:
Nie mowie ze tak jest wszedzie...ale boli mnie to co widze :|

http://www.ewangelizatorzy.pl
17-02-2007 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
A ja zamierzam powołać do życia KSM w swej parafii. Szukam wsparcia technicznego. kto się pisze?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-03-2007 23:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ks.Marek napisał(a):Szukam wsparcia technicznego. kto się pisze?

Może warto ogłosić na terenie parafii tego typu informacje Oczko
:mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-03-2007 00:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jagoda Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ks.Marek napisał(a):Szukam wsparcia technicznego. kto się pisze?

Trochę za daleko od Ks mieszkam Uśmiech ale propozycja rachel jest bardzo dobra Uśmiech)

"Jest droga nieznana co ?yciem sie zwie raz tylko przebiegniesz ja szybko i wi?cej nie wrócisz, ju? nie..."
17-03-2007 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mietio Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 43
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
KSM, to często wielkie plany i wzniosłe idee, które realizuje prezes, czy ktoś inny pełniące funkcję lidera, nie zależnie od stopnia w zarządzie.

Boję się, by KSM nie rodził INDYWIDUALISTÓW, a niestety przekonałem się o tym nie raz...
18-03-2007 17:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #23
 
mietio napisał(a):KSM, to często wielkie plany i wzniosłe idee, które realizuje prezes

Niestety z tym muszę się zgodzić. Rzeczywiście praca prezesa nie jest łatwa.
Do KSM-u należę od ponad 2 lat i bardzo wysoko oceniam ten ruchu. Formacja Stowarzyszenia jest oczywiście zróżnicowana od czasu przynależności i od wieku. KSM skupia młodzież i formuje ją, jak czytamy w statucie KSMu na dojrzałych chrześcijan.
02-10-2007 16:52
Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
mietio napisał:
Cytat:Boję się, by KSM nie rodził INDYWIDUALISTÓW, a niestety przekonałem się o tym nie raz...

Szkoda,że tak jest.Żadna wspólnota nie przetrwa jeśli jest podzielona.Jedyne, co zespala wspólnoty to Eucharystia przed każdym spotkaniem tak jak jest w Odnowie.Naocznie się przekonałem o tej jednoczącej mocy Eucharystii.To dzięki niej kiełkuje ziarno Słowa Bożego,a to ziarno jest nierzadko zaczątkiem wspólnot modlitewnych i apostolskich oraz w taki czy inny sposób jednoczy ludzi.

Ale przy zamkniętych sercach bywa już gorzej i albo znika więź między członkami grupy a wtedy każdy musi czynić dobro na własną rękę lub może się zdarzyć,że wspólnota będzie kłaść nacisk na struktury niż na misję jaką ma pełnić i zacznie stosować styl urzędniczy.To jest najgorsze w tym indywidualizmie.Oby żadna wspólnota nie musiała go doświadczać.
02-10-2007 18:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
mietio napisał(a):Boję się, by KSM nie rodził INDYWIDUALISTÓW, a niestety przekonałem się o tym nie raz...
A ja uważam że właśnie dla indywidualistów KSM oraz AK to właściwy przyczółek. Obie struktury mają przygotowywać elity. Elity zaś to nie masówa lecz strategia i inteligencja.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-10-2007 20:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #26
 
Racja, Marko i Mietio, tylko te elity muszą potem umieć wprowadzić Słowo pośród ludzi spoza "elity", działać wśród nich, a czasami potem nie potrafią już byc "wśród ludu". Aktywizm dal aktywizmu to zguba. Jak również izolacja.

To nie jest jakiś mój przytyk do KSM-u, to ogólne rozważania w temacie Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-10-2007 20:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Annnika napisał(a):Aktywizm dal aktywizmu to zguba.
Każda sztuka dla sztuki to porażka i zguba. Fakt. Stąd też trzeba madrego formowania KSMowiczów oraz tych z Akcji Katolickiej.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-10-2007 22:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mietio Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 43
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Prowadziłem KSM w mojej parafii. Akcje tak, lecz działanie większe duchowe to porażka. Załatwianie spraw - super, ale poprowadzić modlitwę to problem. Co po takiej elicie?? KSM rozpadł się - ludzie którzy uważali się za osoby kościoła mają problem z niedzielną eucharystią.
Pytam się: czy to przygotowanie elity dla wspólnoty Kościoła - czy ptaków które własne gniazdo kalają??


Na szczęście są prawdziwi KSMowicze, szkoda, że na pęczki....
02-10-2007 22:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
mietio napisał(a):Pytam się: czy to przygotowanie elity dla wspólnoty Kościoła - czy ptaków które własne gniazdo kalają??
Pytam się: jakie przygotowanie, formacje i doświadczenie miał asystent tegoż gniazda...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-10-2007 22:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Daidoss napisał:
Cytat:Tak KSM ma jakaś formację nawet jak na ruchy bardzo konkretną. Dobrze jakby wypowiedział sie ktos z KSMu chyba Sebastiano jest zaangażowany i RySia

Rysia wspomniała o statucie i strukturach KSM.Odniosę się więc do kwestii samej formacji jak wygląda to u nas w diecezji.W 2001 roku odbywały się w październiku trzydniowe rekolekcje kandydackie zakończone egzaminem.Egzamin obejmował znajomość historii KSM i oczywiście Hymnu:"Hej do apelu stańmy wraz,budować Polskę nową,Ojczyzna wolna wzywa nas do pracy ręką,głową..." To ważniejsze szczegóły jakie pamiętam.Następnym etapem było przyrzeczenie w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.W listopadzie 2001 roku odbywało się akurat w kościele pw.Nawrócenia Św.Pawła w Lublinie na ul.Bernardyńskiej (obecnie w katedrze lubelskiej).Po przyrzeczeniu w Auli Seminarium Diecezjalnego każdy całował sztandar a następnie otrzymywał legitymację i znaczek KSM.W kościele jak i w auli był śpiewany Hymn KSM.

Obecnie rekolekcje kandydackie są rozszerzone.Pierwsza część odbywa się latem,a dalsza w październiku.Wszystko kończy się przyrzeczeniem nowych członków.
03-10-2007 10:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów