Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
mietio Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 43
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Asystent gniazda sam był kiedyś KSMowiczem, ale każdy kij ma dwa końce.
03-10-2007 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
No cóż, jeśli KSM się rozpadł, to znaczy, że taki był jego scenariusz pisany od samego początku. Zdaje mi sie, ze KSM dziś, to raczej pobożna hipostaza, która może i ma rację powstania, jednak bóle w których się rodzi skutecznie blokują rodzicielkę. I jest to na dziś dzień taka "przenoszona ciąża". Z jednej strony jest zapał, często słomiany; z drugiej zaś idea fix tych, co się podniecili reaktywacją tegoż Stowarzyszenia. Pamietajmy: co nagle to po diable. Stalinizm i faszyzm to nie były wróble na drutach. Zrobiły kawał brudnej i niestety skutecznej roboty - wyrwały dusze z sercem w wielu jednostach ludzkich, które miałi "power" w tym wzgledzie - w tworzeniu KSMu. A biskupi polscy zdają się o tym zapominać...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-10-2007 23:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Wszystko się zgadza.Czasy komunizmu przyniosły religijne represje.Rozwiązywano organizacje katolickie,nie mogły zaistnieć katolickie media a procesje nie mogły się odbywać publicznie.Ale co wyczytałem ciekawego to to,że obchody 1000-lecia Chrztu Polski odbyły się bez żadnych przeszkód za oceanem.A zatem wysiłki władz komunistycznych okazały się bezskuteczne i dobro zatryumfowało. :jupi: Gdyby pomyślano jeszcze o tworzeniu KSM-u na emigracji to byłaby ciągłość w jego działalności,a tak od 1989 roku wszystko zaczęto budować od podstaw.Ale zauważyłem też KSM-y które prężnie działają,z czego należy się cieszyć.
05-10-2007 09:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Tomek napisał(a):KSM skupia młodzież i formuje ją, jak czytamy w statucie KSMu na dojrzałych chrześcijan.
Hehe...no właśnie, szkoda że o formacji na dojrzałych chrześcijan w KSMie możemy tylko poczytać w statucie...
Żeby nie było, wiem że są wyjątkiUśmiech

http://www.ewangelizatorzy.pl
06-10-2007 16:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Zadaniem zatem naszym jest, by te wyjątki umiejętnie znaleźć i poprowadzić ku większej wyjątkowości.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-10-2007 22:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Świetne ujęcie tematu. =D>
07-10-2007 13:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Polonium napisał(a):Świetne ujęcie tematu. =D>
To może masz jakiś pomysł na zarzucanie sieci?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-10-2007 16:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #38
 
dzisiaj na mszy sw mówił przedstawiciel KSM i zapraszał nas na spotkania, co by powstała takowa grupa u nas. Co do zarzucania sieci, chyba najważniejsze to to by duszpasterz umiał poprowadzić...Wiem, że to ważne bo u nas w poprzednim roku akademickim duszpasterze mieli bardzo mało czasu dla studentów jeśli chodzi o spotkania tematyczne no i czuło się jakiś taki zastój w duszpasterstwie, brak chęci, zaangażowania. Fakt nie tylko duszpasterze powinni coś zrobić, już jeśli chodzi o ten KSM, ale też i studenci powinni podejść do tego dojrzale. Bo to ze się zapiszę do takiej i takiej grupy to nie wszystko, potrzeba pracy i odwagi, a to można osiągnąć jeśli się ma w miarę dobre podłoże swojej wiary. Ja wiem, że póki co mimo chęci nie pójdę na spotkanie KSM, bo służyć to ja będę dopiero jak poradzę sobie sama ze sobą. (tak nawiasem xD: służenie często "wyśmiewał" mój spowiednik, właśnie dlatego, że było to w istocie ucieczką od swoich problemów)

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
07-10-2007 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
gradzia napisał(a):(tak nawiasem xD : służenie często "wyśmiewał" mój spowiednik, właśnie dlatego, że było to w istocie ucieczką od swoich problemów)
Zgadza się. Moi formatorzy jezuiccy określają to "herezja aktywizmu".

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-10-2007 21:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #40
 
o matko :zmieszany: Ale się naczytałam :roll:
Ja osobiście należe do KSMu już ponad 6 lat. Duży uśmiech Jak dla mnie rewelacja xD i nie mam narazie zamiaru z nim "zrywać" ...i obym w takim postanowieniu wytrwała <tzn. oby mi dano z "góry" [-o< >
Jak dla mnie totalnie bezsensownym jest jak ktoś coś takiego ocenia i nie ma zielonego pojęcia o "czym" mówi, lub jak zna kogoś kto był KSMie i nie był "prawdziwym KSMowiczem" <no i miał różki "> To, że KSM nie wszędzie jest rewelacyjny to FAKT> Z tym niestety muszę się zgodzić, ale proszę nie uogólniać tego na całe Stowarzyszenie. Znam wielu, wielu, wielu rewelacyjnych ludzi, którzy są w KSMie.
Mamy jako stowarzyszenie swój statu, mamy program formacyjny na każdy rok, mamy swoje władze......dosłownie WSZYSTKO NA MIEJSCU :roll2:
Ja osobiście jestem dumna z KSMu w Polsce....dużo jest takich ludzi...i wiem, że będzie jeszcze więcej!! \Duży uśmiech/ Idziemy w dobrym kierunku i jest z nami ten "GOŚĆ" z góry...więc jak ma być inaczej??? ;P

A co do Odnowy..to narazie nic nie wiem z własnego doświadczenia bo nie byłam w niej <ale słyszałam dużo dobrego na jej temat i gratuluję > :wink:

GOTÓW !!! :lapa:
13-11-2007 04:45
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Nikt tu nic nie uogólnia. Każdy pisze to, co widzi, raczej...
KSM oraz Akcja Katolicka - wg mnie to recepta na "restaurację" Kościoła Katolickiego, czy raczej na jego "recepcję".

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-11-2007 14:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #42
 
jestem w KSMie od 3 lat i było naprawde roznie....czasem dobrze, czasem troche gorzej...wiadomo ze zaden KSM nie jest doskonały, i chyba nawet nie o to chodzi. Mamy po prostu pomagac...robic cokolwiek co moze pokazać innym droge do Boga, dac nadzieje, usmiech, radosc....przez wszelakie akcje organizowane przez KSM dzieje sie duzo dobrego...czuwania dla parafian, kiermasze roznych robionych przez nas rzeczy z czego pieniądze sa przekazywane na pomoc bezdomnym, trędowatych..festyny dla dzieci..i duzo,duzo innych......a to czy dzieje sie dobrze w KSMie czy nie,jak wyglądają spotkania, zalezy od ludzi...trzeba umiec isc na kompromis i wiedziec po co przychodzi sie na spotkania KSMu.GOTÓWUśmiech buziaki
22-11-2007 18:02
Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Witam KSM z Archidiecezji Lubelskiej.
beata23 napisała:
Cytat:jestem w KSMie od 3 lat i było naprawde roznie....czasem dobrze, czasem troche gorzej...wiadomo ze zaden KSM nie jest doskonały, i chyba nawet nie o to chodzi. Mamy po prostu pomagac...robic cokolwiek co moze pokazać innym droge do Boga

Potrzebne są te akcje KSM-u i potrzeba doskonalenia wiary.KSM to przede wszystkim praca nad sobą i czynienie dobra ludziom. Do doskonałości nigdy nie dochodzi się łatwo.A nie sądzę,żeby działanie było ucieczką od problemów.Służba to też trud,to nie rzecz łatwa,nie sielanka.Pojęcie służby obejmuje wszystkie środowiska ze społeczeństwem i domem włącznie.W KSM-ie nikt nie mówi o ucieczce od problemów.Wręcz przeciwnie.KSM uczy stawiania czoła problemom,stawiania im czoła w duchu wiary.Poza tym ,gdybyśmy byli zapatrzeni tylko we własne problemy i wyolbrzymiali je, to wiele osób by umierało z głodu i z zimna, a my zdalibyśmy z tego rachunek na Sądzie.Więc gdzie tu widać ucieczkę od problemów. Poza tym wiara bez uczynków jest martwa, a uczynki nie dają usprawiedliwienia,gdyż ono dokonuje się tylko przez wiarę.

Z KSM-owskim pozdrowieniem - Sebastian
GOTÓW !
24-11-2007 18:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Ale czy KSM spełnia zadania które zostały wpisane w jego statusie ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-11-2007 18:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Rachel... :roll:
Czy KSM spełnia wymagania ?
Na pewno.Jest wiele KSM-ów zaangażowanych w pomoc potrzebującym.To nie jest tylko Dzień Papieski i zbiórki. Lubelski KSM wspiera bezdomnych ciepłym posiłkiem,działa na rzecz obrony życia,wspiera misjonarzy i dzieci ze świetlic.Po prostu KSM-owicz na wiele sposobów stara się czynić dobro,uczy się stawiać czoła problemom w duchu wiary. Co jeszcze wymienić ? A że są oddziały,które się rozpadają,zbytnio formalizują lub takie,w których powstają "grupki wzajemnej adoracji" to jest to rzecz normalna w każdej wspólnocie. Ale można podać też przykłady "ziaren,które wydają plon". Uśmiech
24-11-2007 18:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów