Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #76
 
Talmid napisał(a):Ja bym polecił delegacje odpowiedzialności, żeby każdy był za coś odpowiedzialny.
Bardziej demokratyczną strukturę, wtedy będą się bardziej identyfikować i nie będą musieli ci ufać.

To taka struktura istnieje od czasu reaktywacji KSM-u. Chodzi bardziej o to, by była lepsza współpraca wewnątrz oddziału i z ks.Asystentem inaczej część osób z zarządu zacznie się wykruszać, nie mówiąc o sympatykach i kandydatach do przyrzeczenia. Nas pozostało łącznie 4 osoby + ks. Asystent i ten skład nie ulegał zmianie do czasu zmiany wikariusza (KSM pozostawiony). Oddział obecnie jest kontynuowany, bo przyszło kolejne pokolenie KSM-owiczów. Aby tylko zapał nie był znów krótkotrwały. Powiem jedno - ważne by ksiądz miał charyzmę i by nie zaniedbać Eucharystii, a jednocześnie wychodzić do ludzi - wtedy powinno się udać. Resztę obejmijmy modlitwą.
31-01-2009 17:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #77
 
A co myślicie o tym żeby zrobić na następnym spotkaniu temat poświęcony temu żeby nie było że tak powiem "róbta co zechta " na spotkaniach,żeby każdy słucham przewodniczacego,moze wprowadzić jakieś surowy regulamin? może wtedy by się bardziej zmobilizowali...?
31-01-2009 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #78
 
Hmmm... Surowy regulamin może raczej zniechęcić, mimo iż jest to dobry pomysł, by jakaś dyscyplina i porządek były. Luźne pogadanki mogą być na końcu po sprawach organizacyjnych, a spotkanie można zacząć Eucharystią (poprosić księdza), a po przejściu z kościoła do salki można poruszyć jakiś problem w ramach spotkania tematycznego np. zagrożenie młodych sektami czy laicyzacją. Zawsze się coś wymyśli. Pozdrawiam.
31-01-2009 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #79
 
Dobry pomysł Uśmiech

A gdy np są osoby które są wymądrzałe które chcą pouczać animatora? ostatnio się spotkałam z taką sytuacją ze jedna "gówniara" zaczeła mnie pouczać,taka różnica jest że kobita jest młodsza,dopiero chodzi pare miesięcy na grupe, (ja z 3 lata) no i co z takimi zrobić?;/
01-02-2009 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #80
 
Musisz podkreślić swój autorytet,co w Twojej sytuacji będzie trudne :/ . Może poprostu pokaż kto tu rządzi swoim intelektem i doświadczeniem?

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
01-02-2009 00:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #81
 
Dzięki za pomoc Oczko

Sory że nie w tym temacie,Ale mam pytanko...znacie może jakąmś modlitwę na Początek Adoracji? chodzi mi o to żeby w modlitwie było dodane żeby pomodlić się za tych co są nie obecni,że nie mogli przyjśc itp? szukam po necie ale nic nie mogę znaleśćSmutny
01-02-2009 12:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #82
 
ona17, Jest temat o adoracji i nie rób bałaganu. http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic....t=adoracja

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
01-02-2009 12:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #83
 
Dawno tu nie wchodziłam Język

Mam pewien problem mam nadzieje ze mi doradzicie...w Naszym KSM-ie postanowiliśmy wybrać nowy zarząd KSM,chcemy aby prezesem,zastepcą prezesa,skarbbnikiem i sekrrtarzem zostały osoby które długo już działają w KSM ,chcemy to wszyskim ogłosił na grupie co zrobić żeby te osoby co doopiero się teraz zapisały to zrozumiały? zeby nie było kłotni ze prezes wybrał sobie swoich pupilków..itp. Jak im to wytłumaczyć,uważam że osoby które najdłuzej chodzą na KSM i które jeszcze nigdy nie były w zarządzie powiiny być w tym zarządzie,te młodsze osoby mają jeszcze lata przed osoba..my juz mamy po 17 lat...niewiadomo czy nie skonczymy z KSM-em po szkole srdeniej ,jak wytłumaczyć to młodszym ?

Pozdro
11-02-2009 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #84
 
prosto i bez owijania w bawełnę.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
11-02-2009 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #85
 
No tak tylko boimy się oto ze Oni nas nie zrozumieją i zaczną się "fochać" a potem to się wszystko rozleci ... ;/
11-02-2009 20:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #86
 
Ona - czas oczyszczenia - BOLESNY ACZKOLWIEK NIE DO ZASTĄPIENIE CZYMKOLWIEK INNYM. Niestety, tak prawda. Lepiej zaczynać odbudowę z 4-5 osobami, które wiedzą po co i dlaczego są, niż mieć stado księżniczek, na które wiecznie trzeba zważać, czy się nie pogniewają za słowo prawdy.

Każda wspólnota przez to przechodzi od czasu do czasu. I nie ma co od tego uciekać.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-02-2009 21:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #87
 
chyba, że "stara gwardia" też się składa z "księżniczek" to wtedy problem...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
11-02-2009 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #88
 
Zastanawiam się co zrobić żeby młodych zachęcić na spotkania KSM-u,kolega uważa że w naszym KSM-ie nie ma takiej osoby która by mogła tym wszystkim poprowadzić(ze tak powiem nie ma takiego DUCHA SPOTKAŃ ;() skonczyłam kurs animatora (no pojechał mi kolegaJęzyk) i nie wiem co robić żeby było nas więcej ...
i co jeśli ks asystent nie chce mu się organizować spotkań(tak się zastanawialiśmy może on dlatego nie chce bo nas jest mało...,może czeka na większą ilość osób) pomóżcie mi bo się coraz bardziej tym stresuje Smutny
26-02-2009 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #89
 
Nie stresuj się Bóg Ciebie kocha Przytulanie , taką jaką jesteś. Uśmiech

Nie bierz tego osobiście do siebie w kategorii sukcesu czy porażki.
To Duch Św. przekonuje w procesie ewangelizacji, jak nie przekonuje Smutny to nie Twój problem.
Bóg widzi Twoje starania i je błogosławi. Uśmiech

Możesz się spotkać z każdą z tych osób osobiście na kilka godzin i postarać się zaprzyjaźnić Przytulanie , choć trochę, to zawsze pomaga. Uśmiech

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
26-02-2009 23:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #90
 
od pewnego czasu w naszym KSM-e atmosfera się popsuła,mianowicie gdy prezes chce coś ogłosić powiedzieć jest przez chwile ciszy i uwagi a potem zaczyna się gadanie ,przerywanie i co najgorsze przekrzykiwanie. Jak rozwiązać problem?

i powiedźcie mi od czego jest ZARZĄD KSM-u? czy ma on wspierać prezesa czy raczej być w grupie tych co ciągle gadają i na wzajem sobie przerywają??
02-07-2009 20:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów