Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #1
KSM
Mieliście kiedyś kontakt z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży?? Jak oceniacie formacje i działalność tego stowarzyszenia??
Ja mam niestety przykre doświadczenie...
"Wspólnocie" działającej w mojej parafii zabrakło formacji duchowej i stała sie grupą wzajemnej adoracji :cry:
Czy gdzie indziej jest tak samo??
pozdrawiam

http://www.ewangelizatorzy.pl
28-01-2007 13:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Nie wiem, styczność z KSM miałam poboczną nie wiem o żadnej typowej fomacji - to jakaś jest :?: raczej o i ch działaniu...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-01-2007 18:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Tak KSM ma jakaś formację nawet jak na ruchy bardzo konkretną. Dobrze jakby wypowiedział sie ktos z KSMu chyba Sebastiano jest zaangażowany i RySia :roll:
28-01-2007 18:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
W KSM-ie byłam tylko 9 miesięcy. Ale osobiście tak samo jak OAZ-e pobyt źle wspominam.
Trafiłam do grup , gdzie zamiast formacji , potworzyły sie kółka wzajemnej adoracji.
Niestety kapłan , mało kiedy interesował się tym co się dzieje na spotkaniu.
Napewno ruchy te mają szczytne cele , ale należy tez je wprowadzić w czyn.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-01-2007 20:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
KSM to "przedszkole" Akcji Katolickiej. Najkrócej rzecz ujmując, celem tego (tych) Stowarzyszeń jest wytworzenie, wykrwawionej przez ostatnie 140 lat katolickiej elity, która mogłaby zacząć z całą mocą wprowadzać chrześcijańskie wartości w życie społeczne, kulturalne i obyczajowe w Kościele.
Jest to coś, co we Francji przyjęło nazwę:J.O.C czyli:
Jeunesse Ouvrière Chrétienne - Wspólnota Młodych Chrześcijan.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-01-2007 20:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #6
Re: KSM
czarek napisał(a):Mieliście kiedyś kontakt z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży?? Jak oceniacie formacje i działalność tego stowarzyszenia??
Ja mam niestety przykre doświadczenie...
"Wspólnocie" działającej w mojej parafii zabrakło formacji duchowej i stała sie grupą wzajemnej adoracji :cry:
Czy gdzie indziej jest tak samo??
pozdrawiam
No ja miałem kontakt z KSM-em a konkretnie z członkami KSM-u. I wyniosłem z tego odczucia identyczne jak Ty... Ludzie do przesady zmanierowani, zblazowani, każdego spoza swojej grupy na samym wstępnie uznający za "podgatunek", natrętni do bólu gdy im coś potrzeba, snobistyczni, mający przeświadczenie, że przynależnośc do KSM czyni z nich "nadistoty", ogólnie szkoda gadać.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
29-01-2007 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
czarek napisał(a):Ja mam niestety przykre doświadczenie...
"Wspólnocie" działającej w mojej parafii zabrakło formacji duchowej i stała sie grupą wzajemnej adoracji :cry:
DARTH_HELMUTH napisał(a):No ja miałem kontakt z KSM-em a konkretnie z członkami KSM-u. I wyniosłem z tego odczucia identyczne jak Ty... Ludzie do przesady zmanierowani, zblazowani, każdego spoza swojej grupy na samym wstępnie uznający za "podgatunek", natrętni do bólu gdy im coś potrzeba, snobistyczni, mający przeświadczenie, że przynależnośc do KSM czyni z nich "nadistoty", ogólnie szkoda gadać.
rachel napisał(a):Ale osobiście tak samo jak OAZ-e pobyt źle wspominam.
Trafiłam do grup , gdzie zamiast formacji , potworzyły sie kółka wzajemnej adoracji.
Ehhh...przykro mi, ze macie złe doswiadczenia z KSMem... no ale nie uogólniajmy...
BO nie wszyscy członkowie KSM są snobistyczni, natretni itd. Jejkuuu...to nie są wtedy członkowie kSM tylko pseudo członkowie... Bo KSM słuzy KOŚciołowi, Bogu i Ojczyxnie przez cnotę, nauke ipracę :!: Takie przyżeczenie składałam w ubiegłym roku i wszyscy co je składali winni je wypełniać bo do czegoś zobowiązuje...
czarek napisał(a):Czy gdzie indziej jest tak samo??
NIE Uśmiech na szczeście...
Daidoss napisał(a):Tak KSM ma jakaś formację nawet jak na ruchy bardzo konkretną. Dobrze jakby wypowiedział sie ktos z KSMu chyba Sebastiano jest zaangażowany i RySia :roll:
Owszem KSM ma formacje, i jak każde stowarzyszenie ma statut a w nim prawa i obowiązki Uśmiech ...
Formacja...hmm... http://www.ksm.org.pl/idx/5
Odsyłam tu Uśmiech

POzdrawim Uśmiech GOTÓW !!!
Ps- ja tam jetem dumna ze należę do KSMu Duży uśmiech Uśmiech

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
29-01-2007 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
RySia :) napisał(a):no ale nie uogólniajmy...
BO nie wszyscy członkowie KSM są snobistyczni, natretni itd. Jejkuuu...to nie są wtedy członkowie kSM tylko pseudo członkowie... Bo KSM słuzy KOŚciołowi, Bogu i Ojczyxnie przez cnotę, nauke ipracę Takie przyżeczenie składałam w ubiegłym roku i wszyscy co je składali winni je wypełniać bo do czegoś zobowiązuje...
Że nie wszyscy to ja jestem przekonany, bo znam i takich którzy owe przyżeczenie traktują poważnie.... 8)
Ale co zrobić z "pseudo członkami", albo jeszcze lepiej co zrobić z wspolnotą, w ktorej 90% kwalifikuje sie do miana "pseudo członka"?? Od razu zaznaczam, ze rozwiązanie takiego stowarzyszenia nie jest możliwe, bo proboszcz musi się mieć czym pochwalić przed biskupem... :? Smutny :roll: :hm:

http://www.ewangelizatorzy.pl
30-01-2007 22:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
czarek napisał(a):bo proboszcz musi się mieć czym pochwalić przed biskupem... :? Smutny :roll: :hm:
Hmm, prawda jest taka, że to Bp zakłada KSM, a nie proboszcz. Więc nie da się mówić o rozwiązaniu tej wspólnoty w łonie parafii
Ona może nie istnieć fizycznie. Ale po prostu formalnie ciągle istnieje. Bp powołuje KSM czy AK na teren diecezji, a nie na teren jaiejś parafii.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-01-2007 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ks.Marek napisał(a):Bp powołuje KSM czy AK na teren diecezji, a nie na teren jaiejś parafii.
Nie wiem czy dobrze rozumiem... Nie chodzi mi o rozwiązanie KSM ( w tym przypadku) całej Archidiecezji Gnieźnieńskiej, ale pojedynczego oddziału :roll:

http://www.ewangelizatorzy.pl
31-01-2007 00:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
czarek napisał(a):ale pojedynczego oddziału :roll:
NIewykonalne :!: Osobowo może być na 0, ale formalnie KSM może być rozwiązany tylko dekretem bpa i to w całej diecezji

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-01-2007 00:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ks.Marek napisał(a):
czarek napisał(a):ale pojedynczego oddziału :roll:
NIewykonalne :!: Osobowo może być na 0, ale formalnie KSM może być rozwiązany tylko dekretem bpa i to w całej diecezji
No to pozostaje modlitwa.... Uśmiech Za młodzież i za pasterza, który potrafiłby ich uformować Duchowo :wink:

http://www.ewangelizatorzy.pl
31-01-2007 00:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
czarek napisał(a):No to pozostaje modlitwa.... Uśmiech Za młodzież i za pasterza, który potrafiłby ich uformować Duchowo
Otóż to. A poza tym: postawa świadka Ewangelii, a nie kibica którejś ze stron

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-01-2007 00:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ks.Marek napisał(a):Otóż to. A poza tym: postawa świadka Ewangelii, a nie kibica którejś ze stron
Tylko jak to ładnie było napisane w niedzielnej Ewangelii - "Żaden prorok nie jest mile widziane w swojej ojczyźnie" :wink:

http://www.ewangelizatorzy.pl
31-01-2007 00:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ks.Marek napisał(a):czarek napisał/a:
No to pozostaje modlitwa.... Za młodzież i za pasterza, który potrafiłby ich uformować Duchowo

Otóż to. A poza tym: postawa świadka Ewangelii, a nie kibica którejś ze stron


Oraz o to aby ludzie z KSM-u uczestniczyli aktywnie w spotkaniach.
Fakt że podziały między ludźmi źle wpływają na jedność grupy. Ludzie praktycznie nie chcą współdziałać. Smutny Oczywiście pisze na konkretnej grupie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-01-2007 00:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów