Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego Amerykanie żyją w samotności?
Autor Wiadomość
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Dlaczego Amerykanie żyją w samotności?
http://zdrowie.onet.pl/1387438,2041,0,1,...tml#czytaj

zastanawiam sie czy ta statystyka jest prawdziwa, bo jesli tak to instytucja prawdziwej rodziny bedzie ewenementem w nablizszej przyszlosci.
28-01-2007 18:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ela napisał(a):zastanawiam sie czy ta statystyka jest prawdziwa
Myślę, że tak. Niech dowodem na to będą bzdurne sitcomy amerykańskie, gdzie bardzo często nikt nie wie, kto z kim w jakich związkach przebywa. Luz moralny i obyczajowy przebija bardzo mocno z amerykańskiej kultury. To, nad czym zastanawiają się jeszcze niektórzy Europejczycy, w USA już od dawna funkcjonuje. Mowa oczywiście o wszelkiej maści związkach partnerskich oraz o sposobie ich realizacji

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-01-2007 19:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #3
 
Właśnii dzisiaj słuchałam fajnej konferencji dr Mieczysława Guzewicza na temat fundamentu i 4 zlotych zasad udanego małżeństwa. Jako ciekawoestkę podał wyniki badań pewnej p. socjolog z USA, badania sprzed 2 lat zdaje sie, okazało się że ze związków czysto cywilnych rozpadał sie 1/2, ze związków sakramentalnych ale przy niepraktykujacych małżonkach 1/3, sakramentalny przy podstawowych religijnych praktykach regularnych 1/5 a przy codziennej modlitwie wspólnej malżonków - uwaga - 1/1492 pary :mrgreen:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-01-2007 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ks.Marek napisał(a):Myślę, że tak. Niech dowodem na to będą bzdurne sitcomy amerykańskie, gdzie bardzo często nikt nie wie, kto z kim w jakich związkach przebywa. Luz moralny i obyczajowy przebija bardzo mocno z amerykańskiej kultury. To, nad czym zastanawiają się jeszcze niektórzy Europejczycy, w USA już od dawna funkcjonuje. Mowa oczywiście o wszelkiej maści związkach partnerskich oraz o sposobie ich realizacji

tak funkconuje, ale jeszcze nie tak oficjalnie jak w Kanadzie. Najgorsze jest to ze prawo do zawierania zwiazkow malzenskich tutaj weszlo, gdy premierem Kanady byl katolik.

[ Dodano: Pon 29 Sty, 2007 03:47 ]
Ps. Zapomnialam napisac "Zwiazkow Malzenskich z ta sama plcia"

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
29-01-2007 04:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Annnika napisał(a):Właśnii dzisiaj słuchałam fajnej konferencji dr Mieczysława Guzewicza na temat fundamentu i 4 zlotych zasad udanego małżeństwa. Jako ciekawoestkę podał wyniki badań pewnej p. socjolog z USA, badania sprzed 2 lat zdaje sie, okazało się że ze związków czysto cywilnych rozpadał sie 1/2, ze związków sakramentalnych ale przy niepraktykujacych małżonkach 1/3, sakramentalny przy podstawowych religijnych praktykach regularnych 1/5 a przy codziennej modlitwie wspólnej malżonków - uwaga - 1/1492 pary :mrgreen:
O w mordę jeża... nic tylko zacząć się bać... albo modlić Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
29-01-2007 13:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów