Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łyżwy....
Autor Wiadomość
mietio Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 43
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Łyżwy....
Niedaleko Strzelec Kraj. znajduje się miejscowość Gorzów Wlkp. a w nim lodowisko... Przed fefiami byłem pierwszy raz i już mam za sobą trzeci - jak na razie bez upadku... Ale mimo wszystko mały instruktarz dla niewtajemniczonych by się przydał. Czy ktoś potrafii w kilku słowach niezbyt obszernych dać dobre wskazówki dla początkujących?? zwłaszcza jazda tyłem w figurówkach.... Duży uśmiech Duży uśmiech
29-01-2007 11:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Łyżwy....
mietio napisał(a):Niedaleko Strzelec Kraj. znajduje się miejscowość Gorzów Wlkp. a w nim lodowisko... Przed fefiami byłem pierwszy raz i już mam za sobą trzeci - jak na razie bez upadku... Ale mimo wszystko mały instruktarz dla niewtajemniczonych by się przydał. Czy ktoś potrafii w kilku słowach niezbyt obszernych dać dobre wskazówki dla początkujących?? zwłaszcza jazda tyłem w figurówkach.... Duży uśmiech Duży uśmiech
Jesteś początkujący i chcesz jeździć tyłem w dodatku w figurówkach?? Wow... o zgzozo. Najpierw się musisz nauczyć jeździć w przód, porządnie, bez wywracania a potem można zacząć "świrować" Oczko Nie od razu zbudowano Lublin :>

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
29-01-2007 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Hmmm ;> :lol2: Bardzo bardzo lubię jeździc na łyżwach Uśmiech i jak mam wolny czas too sobie ide Uśmiech
Rady, wskazówki??
O wiele łatwiej jest sie uczyć...tym którzy już wczesniej jexdzili na łyżworolkach np.
Bo to jest prawie taka sama dyscyplina Język tyleże tu masz ostrza a tam kółka i tu jeździs zpo lodzie Oczko
Najpierw to trzeba się przyzwyczaić do łyżew....pochodzić sobie po niesliskiej powierzchni... dobrze zawiązać lub zapiąć...itd.
Potem wychodzisz na lód i stopniowo próbujesz się jako tako poruszac.... Przy jeździe dla początkujących trzeba pamietac ooo gibkości nóg...cały czas pracujemy nogami.. Jak jeździmy przodem to nogi powinny być lekko ugiete...lepiej jest się odbijac noo i poruszac... a plecy pochylone do przodu..delikatnie..chyba że przy szybkiej jeździe to bardzij głęboko...bo lepiej wtedy złapać równowage... no i nie będzie drastycznycg wypadków Uśmiech
Powodzenia Uśmiech Łyżwy to bardzo ciekawy i fajny sport Język :-

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
29-01-2007 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Najlepiej to się na hokejówkach uczyć, figurówki są za "giętkie" dla początkujacych moim zdaniem, można sobie coś zwichnąć.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
29-01-2007 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Najlepiej to się na hokejówkach uczyć, figurówki są za "giętkie" dla początkujacych moim zdaniem, można sobie coś zwichnąć.
Tutaj sie zgadzam Uśmiech J asię uczyłam na hokejówkach Duży uśmiech troszeczkę za dużych Duży uśmiech ale teraz śmigam na łyżwach Język no i jeszcze ani razu się nie potłukłam Język

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
29-01-2007 14:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mietio Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 43
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Muszę przyznać - że jeszcze nie leżałem, tylko tyłem nie mogłem się rozbujać. A co do radzaju - pożyczone na "Słowiance" łyżwy hokejowe przy mej posturze poobcierały do krwi mi nogi - a figurówki dały wiele przyjemności, ale dzięki za rady...
30-01-2007 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Uwielbiam łyżwy! W podstawówce jeździłam na serio - pięć razy w tygodniu treningi. Po czym złamałam nogę i się skończyło...

Nigdy nie miałam na nogach innych łyżew niż figurówki. I w ogóle sobie tego nie wyobrażam... Przecież o to chodzi, żeby kostka mogła pracować!

Próbowałam coś z tą jazdą tyłem wymyślić. Ale tak przez net to się chyba nie da. W sumie jak się stanie na dywanie w kapciach, to też się da przesuwać trochę, nie? No to na łyżwach jest podobnie, tylko prościej Duży uśmiech A jak masz panele lub kafelki, to jeszcze lepiej! W skarpetkach Duży uśmiech Trochę będzie boleć, ale czasem trzeba Oczko


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
30-01-2007 01:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
U mnie w ostatnim czasie zbudowali dwa sztuczne lodowiska (bo "naturalnych" mamy pod dostatkiem ;P bo aż 11), ale jeszcze nie miałam okazji się wybrać. Wprawdzie na łyżwach jeździć nie umiem (jeszcze ;P ). Miałam tylko raz w życiu na nogach figurówki i po 5 minutach stwierdziłam, że to nie dla mnie. Dawno temu jeździłam maniakalnie na rolkach, ale już pewnie się zapomniało co i jak. Wmawiali mi, że jazda na łyżwach to to samo co jazda na rolkach, ale to nieprawda.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-01-2007 12:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
RySia :) Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 215
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Offca napisał(a):Dawno temu jeździłam maniakalnie na rolkach, ale już pewnie się zapomniało co i jak. Wmawiali mi, że jazda na łyżwach to to samo co jazda na rolkach, ale to nieprawda.
A wg mnie prawda Język Bo nie umiejąc jeździć na łyżwach jak weszłam poraz pierwszy na lodowisko to odrazu śmigałam....no wczesniej jeździłam tylko na rolkach Język I jazda jest naprawdę bardzo podobna...

A łyżwy to sport rozluźniający Duży uśmiech

CZerwone: stój!
Zielone: jed?!
Pomara?czowe: Ry?ka!!! Duży uśmiech

...id? ?ni? niemo?liwe, burzy? wszech?wiaty, rozdziera? rzeczywisto?ci w imi? Ojca i Syna... ju? dobrze. :*
30-01-2007 17:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Kiedyś również jeździłam na łyżwach , również nie miałam dużych trudności z nauczeniem się. Sama się nuczyłam na naturalnym lodowisku, które mam za domem Duży uśmiech Podobnie jak RySia Uśmiech, wcześniej były rolki.
Niestety musiałam zrezygnować z tegoż sportu. A nawet chciałam zostać łyżwiarką figurową- takie dziecięce marzenia Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-01-2007 21:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
hehehehe a ja na słowiance wole kręgle Duży uśmiech ale łyzwami tez nie gardze :mrgreen:
30-01-2007 21:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
A mi się dzisiaj śniło, że byłam z Julią na łyżwach :hahaha:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-02-2007 21:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
jasne, mozemy isc jótro

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
01-02-2007 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Naprafdę mi się tak śniło. Ale jótro nie mogiem bo siem óczem! :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-02-2007 21:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
ja tez nie mogem bo bede miec 2 godzinki na bieganie po miescie, a powaznie to nigdy jeszcze nie jezdzilam na lyzwach

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
01-02-2007 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów