Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
neokatechumenat
Autor Wiadomość
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #481
 
http://www.fidelitas.pl/index2.php?id=844

mój chomik
30-12-2010 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #482
 
Ciekawy wstęp: Neo jest be, bo nie podoba mi się pochodzenie i imię założyciela, a papież miał parkinsona, czyli mógł pisać tylko to, co mi się podoba, natomiast dokumenty o DN pewnie zostały sfałszowane. Super, oby tak dalej. Czytam z zaciekawieniem.

[ Dodano: Czw 30 Gru, 2010 15:41 ]
Odnosząc się jeszcze do tekstu, chciałabym - nie wchodząc w dłuższe dyskusje - zapytać uczestników DN o (cytuję): "Wymaganie, na samym początku „drogi” – od ludzi przecież już ochrzczonych! – aby publicznie wyparli się swej dotychczasowej wiary". Czy takie odcięcie od dotychczasowego sposobu życia (bo jak rozumiem, wcale nie od wiary katolickiej) rzeczywiście istnieje? Jak ono wygląda? Jakich słów używa osoba, wyrzekająca się tego, co dotychczas? Proszę o odpowiedź osoby z DN, nie innych userów.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-12-2010 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #483
 
omyk napisał(a):Neo jest be, bo nie podoba mi się pochodzenie i imię założyciela
Ciekawe skąd ów "badacz" posiadł informacje o rzekomym pochodzeniu żydowskim Kiko Arguelio,
Zresztą gdyby nawet, to w takim razie idąc tropem Maruchy - co np ze św. Janem od Krzyża. Ojciec nie dość że żyd, to jeszcze matka muzułmanka. A Jan jest wielkim odnowicielem Karmelu razem z inną "żydówką" św. Teresą Wielką. Mój Boże, a co w takim razie z samym Jezusem i Jego Matką?
Wiesz co Shou - teraz to obaj z Merkabą przegięliście,powołując sie na tak żałosne, by nie powiedzieć śmietnikowe źródła. Tak zaśmiecać przyzwoite forum jakim jest Sancti. Toż to jest najzwyklejszy trollizm.
Shou napisał(a):Ciekawy wpis o tej "sekcie"
Shou - wazną rzeczywitość Kościoła Katolickiego nazywajac sektą dyskredytujesz najwyższe autorytety w tymże Kościele, łącznie z Pawłem VI Janem Pawłem II i Benedyktem XVI którzy uznali te rzeczywistość za ważna i potrzebną w Kościele, - odpowiednią dla naszych czasów. Ostrzegam, albo zaczniesz dyskutowac na poziomie bez takich inwektyw, albo zarobisz kolejne negatywne punkty. Jesli chcesz takich określeń używać to idź na forum "krzyż" - tam jest to dozwolone a nawet mile widziane.

[ Dodano: Czw 30 Gru, 2010 15:58 ]
omyk napisał(a):aby publicznie wyparli się swej dotychczasowej wiary".
jedno wielkie kłamstwo. Nic takiego nie ma miejsca.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-12-2010 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #484
 
Cytat:Mój Boże, a co w takim razie z samym Jezusem i Jego Matką?
[-X Matka Boska jest Polką, spod Częstochowy! Nawet Bismarcka przekonała tym, że w Gietrzwałdzie piękną polszczyzną mówiła!

[ Dodano: Czw 30 Gru, 2010 16:12 ]
Cytat:jedno wielkie kłamstwo. Nic takiego nie ma miejsca.
Ok, dzięki Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-12-2010 17:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #485
 
ja też jestem za tradycja ale taką
http://www.youtube.com/watch?v=PlffDJhCg...re=related

mój chomik
30-12-2010 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #486
 
Tradycja Kościoła to nie jest kwestia formy rytu Mszy świętej...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-12-2010 17:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #487
 
merkaba napisał(a):ja też jestem za tradycja
A kto jeszcze pisał o tradycji?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-12-2010 18:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #488
 
sant napisał(a):wazną rzeczywitość Kościoła Katolickiego nazywajac sektą dyskredytujesz najwyższe autorytety w tymże Kościele

Nic podobnego, akceptuję ten ruch wewnątrz Kościoła. Wspólnota ta jednak nadal budzie pewne kontrowersje czemu wyraz dało wiele Księży między innymi: Enrico Zoffoli, Elio Marighetto czy prałat Edwarda Skotnickiego. Ich książki zawierały krytyczną analizę tego ruchu. W niektórych diecezjach jest on nawet zakazany.
Wydaje się ostatni Papieże nie mieli większego wyboru niż ową wspólnotę zaakceptować bo to groziło by zawsze jakimś rozłamem, w konsekwencji wyłączeniem z Kościoła grupy wiernych co było by dla nich samych fatalne w skutkach. Nie mniej Ojciec Święty prowadzony przed Ducha Świętego w sprawach wiary jest nieomylny.
W poście tym i wyżej przedstawiłem tylko kilka faktów i swoją opinię. Bardzo słabo znam ten ruch ale z tego co wyczytałem to wydaje mi się co najmniej podejrzany.
30-12-2010 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #489
 
Shou napisał(a):Ciekawy wpis o tej "sekcie" (?): http://marucha.wordpress.com/2006/09/09/...l-sw-kiko/

Neokatechumenat nie jest sektą w myśl Magisterium Kościoła, tak więc, masz ode mnie ostrzeżenie i waż do piszesz.... zasady znasz.....


Shou napisał(a):W niektórych diecezjach jest on nawet zakazany.

Możesz przytoczyć w jakich diecezjach Droga Neokatechumenalna jest zakazana...?

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
30-12-2010 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #490
 
Shou napisał(a):Bardzo słabo znam ten ruch ale z tego co wyczytałem to wydaje mi się co najmniej podejrzany
Ja natomiast znam tę rzeczywistość doskonale. Co do Zoffoli to juz pisałem: wszystkie swoje tezy odwołał. Elio Marighetto nie znam. Co do prałata Skotnickiego- czytałem jego książkę. Myli się zasadniczo niemal w każdym temacie, który porusza.
Shou napisał(a):W niektórych diecezjach jest on nawet zakazany.

Konkrety- w jakich? Bo jeśli myślisz o Takamatsu, to sprawa została rozstrzygnięta i papież zdecydowanie owym biskupom japońskim kontestującym Drogę wskazał jasno że "Roma locuta causa finita" - ukazując Statut. ( a więc że wypowiedź Kościoła jest wiążąca dla wiernych - również biskupów)
Shou napisał(a):Wydaje się ostatni Papieże nie mieli większego wyboru niż ową wspólnotę zaakceptować bo to groziło by zawsze jakimś rozłamem, w konsekwencji wyłączeniem z Kościoła grupy wiernych co było by dla nich samych fatalne w skutkach.
Absurd- Znam opinie Pawła VI na ten temat- Bardziej niż pozytywna. Jan Paweł II pomagał i zachęcał do działania. Benedykt XVI jeszcze zanim został papieżem zaprosił Drogę Neokatechumenalną do Niemiec i nawet pomagał jej choćby tłumacząc katechezy Zwiastowania na Język niemiecki. Poza tym wierność Wspólnot wobec Watykanu jest już przysłowiowa- Niektórzy wręcz nazywają ja "czarna gwardią papieża" (to jej wrogowie :mrgreenUśmiech Mój drogi- jak pisałem znam tę rzeczywistość dobrze - Formacja jest długa, ale ciągle podkreśla się wierność wobec Kościoła, realizuje się wszystkie jego praktyki, kładzie silny nacisk na magisterium. Owoce są też poważne: rodziny na misji, seminaria Redemptoris Mater, misje ad gentes, radykalizm ewangeliczny, mnóstwo powołań, zarówno do prezbiteratu jak i żeńskich zgromadzeń- głównie klauzurowych, realizacja założeń Encykliki Humanae Vitae, rodziny wielodzietne, w których pięcioro dzieci jest średnią normą. Zaangażowanie w życie parafii - prowadzenie młodzieży do bierzmowanie, nauki przedmałżeństskie, przedchrzcielne dla rodziców itp itd. tworzenie środowiska chrystianitas....
W Kościele w Hiszpanii Kościół praktycznie poza Opus Dei i Drogą Neokatechumenalną nie istnieje. Wystarczy?
Zresztą temat był już wałkowany na tym forum również.
Shou napisał(a):Wspólnota ta jednak nadal budzie pewne kontrowersje
- Owszem , mogła budzić, (głównie z powodu niedoinformawania i takich wypowiedzi jak przytoczone przez ciebie pozycje O. Skotnickiego czy o. Zoffoli - mylili się) dopóki Rzym się nie wypowiedział, ale jak wyżej wykazałem kontrowersje były bezpodstawne. Szkoda że tak wielu wiernych nie słucha Kościoła. Myślę m. in. o tradycjonalistach- aczkolwiek nie wszystkich itp.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-12-2010 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #491
 
Wojtek37 napisał(a):tak więc, masz ode mnie ostrzeżenie i waż do piszesz..

Nie wiem czy nie zauważyłeś ale słowo sekta wziąłem w cudzysłów przytaczając jednocześnie opinię jaką mają niektórzy o tych wspólnotach. Szczególnie użycie przeze mnie cudzysłowowa powinno Ci dać do myślenia.

Wojtek37 napisał(a):Możesz przytoczyć w jakich diecezjach Droga Neokatechumenalna jest zakazana...?

Choćby w diecezji św. Klemensa w Saratowie czy Opolskiej.
30-12-2010 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #492
 
Proszę o trochę więcej informacji.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
30-12-2010 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #493
 
sant napisał(a):Proszę o trochę więcej informacji.

Musiał bym poszukać na forum fronda. Nie mniej z tego co tam wygrzebuję to neo jest zakazana w kilku diecezjach w naszym kraju. Jak znajdę więcej to od razu napiszę.
30-12-2010 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #494
 
A to ciekawe, skoro Stolica Apostolska, nie wspomnę już o JP II, który ciekawe, czemu darzył wielką atencją Neokatechumenat....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
30-12-2010 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #495
 
Shou napisał(a):Wojtek37 napisał/a:
Możesz przytoczyć w jakich diecezjach Droga Neokatechumenalna jest zakazana...?


Choćby w diecezji św. Klemensa w Saratowie czy Opolskiej.
zakazana czy niezakazana. Faktycznie to arcybiskup musi wyrazic zgodę żeby odbywały sie katechezy, ale widocznie nie każdemu arcybiskupowi ten pomysł przypadł do gustu. Każdy ma swoja duchowość, swoje poglądy, to tak samo jak to że nie każdy proboszcz urworzyłby w parafii wspólnote Odnowy w Duchu Świętym

[ Dodano: Czw 30 Gru, 2010 23:18 ]
Shou napisał(a):Wojtek37 napisał/a:
Możesz przytoczyć w jakich diecezjach Droga Neokatechumenalna jest zakazana...?


Choćby w diecezji św. Klemensa w Saratowie czy Opolskiej.

? W dieciezjii Opolskiej przecież są wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej http://www.diecezja.opole.pl/index.php?o...itstart=11

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
30-12-2010 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów