Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawność językowa !!
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ja proponuję dość prostą metodę jaką od pewnego czasu stosuję - szczególnie przy dłuższych postach.
Otóż - napisany "w okienku" tekst wycinam i przenoszę do "OpenOffice'a" przy włączonej opcji sprawdzania pisowni ...
Kłopot w tym, że stosuję to zazwyczaj przy dłuższych, przemyślanych wiadomościach.
Przy tych pisanych "na szybko" - nie zawsze ... Oczko

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
24-10-2005 16:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Pomysł całkiem całkiem, ale komu by się chciało wszystko kopiować i sprawdzać w Open offisie ;P Mi raczej nie, staram się jak mogę pisać poprawnie, a że czasem nie wychodzi to już inna bajka ;P

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
26-10-2005 14:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #33
 
Ja po prostu czasem przeoczę pewne literówki, ewetualnie w dłuższych postach zapominam sprawdzić jakiegoś akapitu.

No i jak piszę na okienku w pracy, to tam jest jakiś problem z klawiaturą i nie mogę w żaden sposób wpisać "ł". Więc z konieczości czasem zobaczycie moje posty całkowicie bez tej litery Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-10-2005 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Ja kiedyś miałam taki problem z klawiaturą u siebie w domu.
za żadne skarby nie mogłam wpisać "?" ani dużych liter: "B" i "N".
ale teraz klawiaturka w porzo Duży uśmiech

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
26-10-2005 22:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Hej to może zrobicie jakiś poradnik, coś w stylu: gramtyka i interpunkcja dla internautów
28-08-2006 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #36
 
http://www.google.pl - kto szuka - znajduje Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-09-2006 17:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Tak to chyba jeszcze kilka serwisów moża wypisać ?
01-09-2006 18:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
kalosz napisał(a):Hej to może zrobicie jakiś poradnik, coś w stylu: gramtyka i interpunkcja dla internautów

Ty, kalosz, weź się lepiej dostosuj jak chcesz być zrozumiany i nie chcesz być wyśmiewany :twisted:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
02-09-2006 08:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
Ja powiem, że kiedyś nie przywiązywałem wagi do poprawności mówienia i poprawności pisania. Teraz jest mi strasznie wstyd, że nie potrafię się dobrze wysłowić w języku polskim, i że robię masę błędów ortograficznych.
Dlatego na FORUM staram się korzystać pisząc w Wordzie najpierw.
02-09-2006 11:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
M. Ink. * napisał(a):Ty, kalosz, weź się lepiej dostosuj jak chcesz być zrozumiany i nie chcesz być wyśmiewany
Machaj sobie dalej główką, stary. Jeśli masz problemy z rozumieniem ludzi to idz do psychoanalityka
04-09-2006 08:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
kalosz napisał(a):Hej to może zrobicie jakiś poradnik, coś w stylu: gramtyka i interpunkcja dla internautów
M. Ink. * napisał(a):Ty, kalosz, weź się lepiej dostosuj jak chcesz być zrozumiany i nie chcesz być wyśmiewany
Machaj sobie dalej główką, stary. Jeśli masz problemy z rozumieniem ludzi to idz do psychoanalityka

nie wiem czy mnie zrozumiesz [choć aż tak bardzo mi na tym nie zależy]: po raz kolejny odnoszę wrażenie, że usiłujesz mnie obrazić

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-09-2006 14:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
M. Ink. * napisał(a):po raz kolejny odnoszę wrażenie, że usiłujesz mnie obrazić
Ja tez :!: Dlatego następnym razem dostanie ostrzeżenie :!:

Koniec OFFTOPA :!:
04-09-2006 14:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
M. Ink. * napisał(a):nie wiem czy mnie zrozumiesz [choć aż tak bardzo mi na tym nie zależy]: po raz kolejny odnoszę wrażenie, że usiłujesz mnie obrazić
Nie, nie usiłuje i po raz kolejni specjalnie ci wyjaśnie:
M. Ink. * napisał(a):kalosz napisał/a:
Hej to może zrobicie jakiś poradnik, coś w stylu: gramtyka i interpunkcja dla internautów


Ty, kalosz, weź się lepiej dostosuj jak chcesz być zrozumiany i nie chcesz być wyśmiewany
_________________
Atakujesz mnie to ci odpowiadam. Do czego mam się dostoaswać według ciebie po mojej wypowiedzi ? I dlaczego mam być wyśmiewany ?

Zebym napisał coś głupiego, to jeszcze bym zrozumiał. Przeczytałem posty powyżej, wpadłem na pomysł i go napisałem. I widze, że z tym miałeś problem. Dlatego ci napisałem co napisałem.

I dalej twierdze, że można zrobić jakiś oddzielny temat gdzie można by rozwiązywać zagadki językowe w stylu: jak napisać, jak odmienić.

[ Dodano: Wto 05 Wrz, 2006 09:12 ]
M. Ink. * napisał(a):nie wiem czy mnie zrozumiesz
w czym ?
05-09-2006 09:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
sory kalosz bo widzę, że przeze mnie dostało Ci się od admina, a wkońcu i ja nie jestem bez winy - bo świadomie Cię prowokowałem :? podpuszczając [a w końcu widzę, że lubisz reagować na takie podpuchy] miałem cały czas na względzie Twoje potknięcie językowe z tematu o masturbacji - chyba nie muszę przypominać?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
05-09-2006 15:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Po tym jak póżniej przeczytałem tamten temat, to mniej więcej stało się jasne Uśmiech
06-09-2006 09:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów