Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziś Dzień Życia Konsekrowanego
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Dziś Dzień Życia Konsekrowanego
Cytat:W piątek, 2 lutego, w Kościele katolickim obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. Na terenie naszego kraju w 239 instytutach i zgromadzeniach zakonnych żyje prawie 40 tys. osób konsekrowanych.

http://www.radiopodlasie.pl/index.php?m=...13cd88371e

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
02-02-2007 18:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Susane Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Warto przeczytać list pasterski na Dzień Życia Konsekrowanego
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1169916915

Na uroczystych obchodach Święta Życia Konsekrowanego zgromadzili się dzisiaj członkowie instytutów życia konsekrowanego. Zycie konsekrowane pełni ważną rolę w Kościele i jest ogromnym darem miłości Bożej. Jest wspaniałym świadectwem życia całkowicie poświęconego Bogu. Mogę powiedzieć że jest ono bliskie memu sercu i odegrało ważną rolą w moim życiu. Ten dzień życia konsekrowanego motywuje mnie do tego by szukać swego powołania, by żyć miłością Chrystusa na codzień i Bogiem wypełnić swe życie. W tym pomaga mi życie konsekrowane.
Życie konsekrowane to nie tylko zakony. Do stanu konsekrowanego wliczają się także ci którzy pośród świata i zwykłych warunków życia świeckiego poświęcili swe życie Bogu czyli członkowie instytutów świeckich oraz dziewice i wdowy konsekrowane.

Jezus jest moj? jedyn? Mi?o?ci?.
02-02-2007 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Z tego, co się zorientowałem, wynika, że autor (lub autorzy) tego listu nie biorą pod uwagę takiego powołania, jakim jest powołanie braci zakonnych, powołanie par excellence zakonne.
02-02-2007 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów