Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dar Proroctwa
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #31
 
Scott napisał(a):U nas to inaczej jest, są ludzie którzy mają Charyzmat Prorokowania i w czasie modlitwy podchodzą do mikrofonu, nie ma żadnego rozeznawania, nie ma "osoby pośredniczącej".

U nas osoby z rozeznanym darem podchodzą od razu, osoby "na rozeznaniu" - przekazują proroctwo prowadzącym.

Scott napisał(a):z tego co ksiądz mówił to spędzają oni dużo czasu na modlitwach w Kościele[do 3h dziennie].

To akurat o niczym nie świadczy.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-12-2006 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Scott napisał(a):U nas jest inaczej, są ludzie którzy mają Charyzmat Prorokowania i w czasie modlitwy podchodzą do mikrofonu, nie ma żadnego rozeznawania, nie ma "osoby pośredniczącej". Może dlatego że jest pełne zaufanie co do tych osób mówiących te proroctwa że wiedzą co robią

U nas też osoby mówią od razu. Rozeznawanie tego proroctwa dokonuje się potem poza spotkaniem.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-12-2006 22:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Annnika, u nas ksiądz prowadzący zrobił doktorat z teologii na temat "Charyzmaty w Kościele" wiec...ufamy że wie co robi, :mrgreen: uważa że jakość życia duchowego ma wpływ na to jaki jest Chryzmat u danego człowieka.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-12-2006 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #34
 
Ale wartosci życia duchowego nie przelicza sie na godziny spedzone w kosciele na kleczkach ... bez urazy Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-12-2006 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #35
 
Rozmawiałam z Ojcem posługującym w Rawie Mazowieckiej.Uznałże tomoże być prawdą gdyż wiele osób tam przebywających doznało tego daru.Jednak mieszkam dość daleko od Rawy ijeżdżę tam tylko w wakacje. Ojciec Winfried wyjechał do Niemiec i nie mam teraz z nim bezpośredniego tematu.Ksiądz z którym chcę o tym porozmawiać jest człowiekiem u którego widać wielką działalnosć Ducha Św. Pomógł wielu ludziom podnieść się z upadku. Dzięki niemu zaczęłam pogłębiać swoją wiarę. Wierzę że Bóg zesłał mi Go w odpowidnim momencieżycia który mógł zadecydować oreszcie mojego życia.Ksiądz ten myślę że miał z tym jakąś styczność. Myślę, że ważne jest również to, że mnie dobrze zna i wie że jestem zawsze szczera. Mieszkam w małej miejscowości i w pobliżu mnie nie ma raczej grupy o takim charakterze. A w takiej sytuacji myślę,że ważna jest stała opieka Duchowa.Dodam jeszcze że utrzymujekontakt z siostrami z rawy. Jestem również w scholi Parafialnej.Pozdrawiam wszystkich.
05-12-2006 13:51
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
O funcji i posłudze prorockiej Kościoła Katolickiego w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-12-2006 19:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pablunio Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
Polecam cykl artykułów na temat charyzmatów często aktualizowanych: http://www.sfd.kuria.lublin.pl/index.php...&Itemid=55
25-08-2007 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
O prorokach
Y. Congares napisał(a):„…kto podejmuje działanie lub tworzy obiecujące instytucje, przerastające dotychczasowe pojmowanie spraw i dawne struktury.”
Właśnie! Jak mogłem zapomnieć o tym człowieku! To jest "fachman" w dziedzinie charyzmatyki.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-08-2007 23:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Z tym "prorokowaniem" jest różnie.."Proroctwa" skierowane do mnie w czasie modlitwy "zupełnie" się nie sprawdziły... :diabelek: Po prostu "lipa" :mrgreen: No i jak to "wytłumaczycie"! :diabelek:

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
19-10-2007 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #40
 
Nie mów hop, z tego co wiem, to żyjesz jeszcze. A proroctwa "lubią" być źle interpretowane jeśli chodzi o umiejscowienie w czasie.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-10-2007 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
Annnika napisał(a):Nie mów hop, z tego co wiem, to żyjesz jeszcze. A proroctwa "lubią" być źle interpretowane jeśli chodzi o umiejscowienie w czasie.
Niestety!Kicha :diabelek: Dostałam bardzo konkretne,więc raczej z interpretacją nie było problemów :mrgreen: Mimo tego rozeznawałam z pomocą kapłana :mrgreen: Kompletny brak odpowiedzialnośći :mowie_do_ciebie: tych osób za słowa...Raczej Duch Święty nie przemawiał przez tych "proroków" :diabelek: No właśnie,ciekawe kto... :diabelek:

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
19-10-2007 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #42
 
Ich własne przekonania najprawdopodobniej Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-10-2007 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
No właśnie...Tak niestety nie było Smutny Nie neguję tegoż daru,ale "sparzyłam się"...I zastanawia #-o mnie, jak weryfikować autentyczność takich "proroctw...Czas "pokaże" :?: :!: Czytałam Wasze posty w tej sprawie Uśmiech Bo niby skąd wiadomo,że to co mówi osoba pochodzi od Ducha Świętego :?:

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
19-10-2007 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #44
 
"Poznacie po owocach..." - pierwsza zasadę jest, że proroctwo nigdy nie może zaprzeczać nauczaniu Kościoła, jeśli tak jest - to antyproroctwo.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-10-2007 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
scholastyka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
Te proroctwa,które były skierowane do mnie nie zaprzeczały nauce Kościoła...A jednak to była "pomyłka"... ](*,)

"Potrzeba heroicznej pokory,a?eby by? naprawd? sob?: cz?owiekiem,którym Ci Bóg by? przeznaczy?!"
20-10-2007 09:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów