Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia a uzdrowienia
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Magia a uzdrowienia
Cytat:Ks. Trojanowski wyraził także zaniepokojenie działalnością niektórych grup modlitewnych wewnątrz Kościoła, które – w jego opinii – „chociaż gromadzą się w imię Chrystusa, to bardziej łakną mocy Bożej w uzdrowienie, aniżeli samego Boga”.
Kapłan skrytykował nabożeństwa odprawiane z prośbą o uzdrowienie, gdyż „oczekiwania wiązane z mocą Jezusa prowadzą do zapominania o samym Jezusie, a jeśli ludzie przy tym zobaczą, że Pan Jezus nie uzdrawia, tak jak oni by chcieli, to zaczną gardzić normalną Mszą świętą”.
„Uzdrowienie nie może polegać na wykorzenieniu z naszego życia, na cudownym pstryknięciu, po którym nagle znika choroba albo jakaś trudna sytuacja. Człowiekiem najbardziej uzdrowionym i wolnym jest ten, kto pełni wolę Bożą i podany jest cały Bogu” – stwierdził duchowny.
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1233427004
No właśnie Czy dzisiejsza ODŚ to rzeczywiście Odnowa tak jak ją rozumiał x. Kardynał LJ Suenens czy "chrześcijański" New Age

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
01-02-2009 12:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Może to zależy od grupy. Ja jeszcze czegoś takiego nie widziałam.
01-02-2009 12:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja widziałam, ale nie odnośnie grupy, tylko pojedyńczych ludzi.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
01-02-2009 13:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Rachel napisał(a):Ja widziałam, ale nie odnośnie grupy, tylko pojedyńczych ludzi.

Zawsze się tacy znajdą, ale to jeszcze nie jest groźne, jeśli chodzi o pojedyncze osoby.
01-02-2009 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bozy_Wariat Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 131
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Moje zdanie jest takie, że do wszystkiego jest potrzebne zdrowe podejście. Tak jest i w przypadku Mszy i nabożeństw z prośbą o uzdrowienie. Te nabożeństwa nie mają nas kierować na samo uzdrowienie, co na Osobę Jezusa, który uzdrawia. I to nie znaczy, że każdy, kto przyjdzie do kościoła musi zostać uzdrowiony. Nie znaczy to też, że dotyczy to tylko uzdrowień fizycznych. To Jezus jest Panem i tylko On wie, co jest dla danej osoby dobre. Uzdrawia fizycznie i duchowo oraz uwalnia ze zniewoleń, ale działa w taki sposób w jaki sam chce, a nie w jaki my chcemy. Myślę, że z takim nastawieniem powinniśmy przychodzić na Mszę czy nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i to powinniśmy tłumaczyć ludziom. To nie jest koncert życzeń, Jezus nie działa jak aspiryna, On kiedy uzdrawia to uzdrawia całościowo, uzdrowienie często dokonuje się w czasie i w taki sposób w jaki On chce. I nie każdy człowiek musi być uzdrowiony, bo Bóg może mieć dla kogoś inny plan, plan by dany człowiek uczestniczył w Jego cierpieniu.
Polecam książkę "Jezus Chrystus uzdrowiciel mojej osoby" Thomasa Forresta i Jose H. Prado Floresa. Tam w bardzo fajny sposób jest wytłumaczone na czym tak naprawdę polega uzdrowienie i że wiąże się to ze zmianą życia i przylgnięciem do Jezusa.

[Obrazek: qw000003.gif]

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
01-02-2009 16:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Czasem na Mszy z modlitwą o uzdrowienie jest dosłownie "wysyp" łaski i jest masa uzdrowień, a czasem jest bardzo spokojnie i skromnie. Myślę, że przez to Jezus chce nam pokazać, że nie możemy przyzwyczajać się do darów, ale do Dawcy. Tak samo jest na spotkaniach modlitewnych. Na ogół są proroctwa, czasem Bóg daje nam bardzo mocno doświadczyć swojej obecności. Ale zdarzają się też takie spotkania, kiedy jest kompletna cisza. Wprawdzie rzadko, ale się zdarza i sądzę, że Pan chce, by Jego Osoba była najważniejsza, a nie emocje i nasze oczekiwania.
01-02-2009 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
prawda ..Pan jest jak wiatr - wieje z taka mocą i tam gdzie chce..nie możemy go kontrolować.. .Ostatnio po moich wewnętrznych problemach z charyzmatem języków [o którym pisałam w innym dziale] na spotkaniu wspólnoty w ogóle nie było tego daru nikt nie przemówił...i w ogóle tak dziwnie było..i przypomniałam sobie ,że to o Niego chodziUśmiech czasami człowiek jak sobie coś upatrzy to przestaje iść główną drogą a rozgląda się na pobocze...dobrze jest jak znajdzie się ktoś we wspólnocie lub bliskich ,a nawet sam Pan i pokarze ,że to nie tędy droga... . [p.s. ale na ostatnim spotkaniu Pan działał z wielką mocąUśmiech ]

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
01-02-2009 18:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
kredka198 napisał(a):[p.s. ale na ostatnim spotkaniu Pan działał z wielką mocąUśmiech ]

I bardzo dobrze, bo o to w tym chodzi :jupi: , bo wtedy jest to proewangelizacyjne. Uśmiech

Jeśli nie ma uzdrowień to wtedy lepiej faktycznie nie robić, bo ludzie się tylko rozczarują.

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
01-02-2009 19:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #9
 
ważne tez jest danie możliwości i zachęcanie osób do dawania świadectwa z tych uzdrowień - u nas (parafia św.Michała Archanioła) jest taka możliwość w gazetce która rozdawana jest po takiej mszy świętej ..oczywiście jakby ktoś chciał dać świadectwo osobiście przez mikrofon to też można ..ale raczej ludzie się nie odważają na to... .

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
01-02-2009 20:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
kredka198 napisał(a):ważne tez jest danie możliwości i zachęcanie osób do dawania świadectwa z tych uzdrowień - u nas (parafia św.Michała Archanioła) jest taka możliwość w gazetce która rozdawana jest po takiej mszy świętej ..oczywiście jakby ktoś chciał dać świadectwo osobiście przez mikrofon to też można ..ale raczej ludzie się nie odważają na to... .
Świetny pomysł z tą gazetką :jupi: , jeszcze się z czymś takim nie spotkałem. Uśmiech
Naprawdę tak jest, ludzie faktycznie się boją, a potem wychodzi na to że nie było uzdrowień, a gazetka rozwiązuje tą sprawę. Uśmiech

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
01-02-2009 20:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Kredka198 napisała :
Cytat:oczywiście jakby ktoś chciał dać świadectwo osobiście przez mikrofon to też można ..ale raczej ludzie się nie odważają na to... .

No chyba, że dzięki natchnieniu. Wtedy o tremie się od razu zapomina i można się skupić na powiedzeniu świadectwa. Uśmiech
01-02-2009 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
tylko jest jeszcze jeden problem - trzeba się jakoś zgłosić do osoby która prowadzi ta gazetkę.. to tez wymaga odwagi..ale ludzie od nas(czyli e wspólnoty) tez dają tam świadectwa..w sumie to przez nas jest prowadzona...nie jest duża ale treściwaUśmiech ..
Polonium no tak ale ja osobiście na takiej Mszy Sw. nie spotkałam się ze świadectwem.. na spotkaniach wspólnotowych owszem..mnie też Pan nie raz natchną bym poszła i bez powiedzmy przygotowania powiedziała jakieś świadectwo.

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
01-02-2009 21:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
kredka198 napisał(a):tylko jest jeszcze jeden problem - trzeba się jakoś zgłosić do osoby która prowadzi ta gazetkę.. to tez wymaga odwagi...
No tak, o tym nie pomyślałem. Smutny
Jacyś mało odważni Ci ludzie. :shock:
Czemu Was tak się boją?

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
01-02-2009 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
ludzie ogólnie się boją..nawet jak doświadczają uzdrowienia to w podświadomości mają coś takiego ,że to może im się przewidziało albo coś...a może ktoś mnie wyśmieje ..a po co zawracać głowę itp takie polskie myślenie... ehh.. ale ostatnio wysłuchałam parę świadectw Pań które były w ciążyUśmiech wprawdzie na spotkaniu wspólnoty ale zawsze.. .
a w ogóle mamy taką opcje ,że w czasie tej mszy to nie modlimy się ,że "Panie zrób to i tamto" tylko bezwarunkowo staramy się uwielbiać Go i być otwartym na Jego działanie ,na Jego wolę..bo to On przecież zna nasze serca i wie najlepiej czego nam trzeba ,nie?

takie małe coś ode mnie osobiście: a przypomniało mi się ,jak kiedyś jak byłam mała to były takie niezwykłe rekolekcje u mnie w parafii (M.B.Królowej Polski) i był apel Jasno Górski i można było o coś prosić Matkę naszą -znaczy się pomodlić.Prośby te wpisywaliśmy na karteczkach i były czytane..no i ja prosiłam o prace dla mojego taty bo od wielu lat nie pracował ..i tak gorąco swoim maleńkim sercem się modliłam i ufałamUśmiech no i pewnego dnia ,Tato mnie zbudził w nocy abym napisała mu CV na kompie Uśmiech następnego dnia przyniósł mundurUśmiech (ochrona) od tamtej pory ciągle jest zatrudniony- teraz wprawdzie pracuje na Sycylii ale to inna historiaUśmiech

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
01-02-2009 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
kredka198 napisał(a):ludzie ogólnie się boją..nawet jak doświadczają uzdrowienia to w podświadomości mają coś takiego ,że to może im się przewidziało albo coś...

Skąd ja to znam? :roll: Zawsze mam takie wątpliwości w momencie, kiedy już mam się tym podzielić.
01-02-2009 23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów