Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak stałem się tym kim jestem.
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #16
 
Opinią kowala się sugerujesz Oczko ignoruj Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-02-2007 21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Helmutt, a jak to się stało, że twój brat (rodzony?) został ksiedzem?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-02-2007 09:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ks.Marek napisał(a):Helmutt, a jak to się stało, że twój brat (rodzony?) został ksiedzem?
Ano musi miał powołanie do tego. Dzięki temu jest równowaga - on jest "święty", że tak powiem, a ja wprost przeciwnie Oczko

Tak na poważnie to od odkąd pamiętam on był raczej spokojny, nie rozrabiał w szkole (w przedszkolu złamał koledze rękę ale to inna historia), chodził do kościoła, w czasach gdy chodził do liceum uczył się grać na organach kościelnych i potem załapał się na organistę, grał w różnych parafiach i gdzieś tam zetknął się z powołaniem chyba. A potem bach! decyzja, że idzie do o.o. pijarów, do Rzeszowa do nowicjatu, decyzja ukrywana przed całą dalszą rodziną aż do tych pierwszych ślubów zakonnych.
Mój brat jest spoko, on chyba jeden z całej rodziny przyjął normalnie to, że jestem niewierzący.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-02-2007 11:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):on chyba jeden z całej rodziny przyjął normalnie to, że jestem niewierzący.
W końcu ksiądz Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-02-2007 13:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Wilku napisał(a):twój brat jako że jest ksiedzem zna tą wiarę dokładnie i wie że nie ma w niej nic pewnego, równie dobrze może być jednym wielkim oszustwem dlatego tak dobrze to przyjął.
Gdyby wieział że nie ma w Wierze nic pewnego to nie podejmowałby tej pozornie trudnejlecz jakże pięknej drogi jaką jest Wiara i Duszpasterstwo ... Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-02-2007 00:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
Wilku napisał:
Cytat:Siemka, to mój 1 post,
...
twój brat jako że jest ksiedzem zna tą wiarę dokładnie i wie że nie ma w niej nic pewnego, równie dobrze może być jednym wielkim oszustwem dlatego tak dobrze to przyjął.

Jeśli to jest Twój pierwszy post, no to sorry ale nie wiem czy zniese kolejną porcję ze smakiem #-o

Żeby podjąć się takiej drogi jaką jest kapłaństwio, to musiał być naprawde dojrzały, mądry, bardzo wierzący i ufający Bogu. Podziwiam takich ludzi =D> Sam bym chciał być tak zrównoważony duchowo, a nie tak żałosny. W zbyt wielkie bagna wpadałem. Z jednego w drugie Smutny Achh i teraz biole studiuję i nie wiem jeszcze kim chcę być i nie wiem czy podjąłem włąsciwą drogę ahhhh Smutny

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Sro 14 Lut, 2007 23:46 ]
Spokojnie, nikt go nie będzie musiał znosić - pan Wilku miał najkrótszą karierę na forum Uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
15-02-2007 00:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Biomen napisał(a):Achh i teraz biole studiuję i nie wiem jeszcze kim chcę być i nie wiem czy podjąłem włąsciwą drogę ahhhh
Jak najbardziej właściwa, bo zaczynasz się rozgladac, pytać i wychodzic na zewnątrz siebie. To jest Trangeresjoniozm Duży uśmiech :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-02-2007 00:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Wilku napisał(a):Siemka, to mój 1 post,

DARTH_HELMUTH napisał(a):Mój brat jest spoko, on chyba jeden z całej rodziny przyjął normalnie to, że jestem niewierzący.
twój brat jako że jest ksiedzem zna tą wiarę dokładnie i wie że nie ma w niej nic pewnego, równie dobrze może być jednym wielkim oszustwem dlatego tak dobrze to przyjął.
Coś mi się wydaje, że nie masz racji. Gdyby wiedział, że w religii nie ma nic pewnego, gdyby miał przeświadczenie, że to "oszustwo" - nie sądzę, że pchałby się na księdza. Znalazł swoją drogę i po niej kroczy. I chwała mu za to.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-02-2007 08:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Gdyby wiedział, że w religii nie ma nic pewnego, gdyby miał przeświadczenie, że to "oszustwo" - nie sądzę, że pchałby się na księdza.
Dokładnie, chyba nikt nie łapie się w życiu rzeczy, których nie byłby pewien, to byłby już totalny idiotyzm.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-02-2007 17:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ks. Marek napisał:
Cytat:
Cytat:Biomen napisał/a:
Achh i teraz biole studiuję i nie wiem jeszcze kim chcę być i nie wiem czy podjąłem włąsciwą drogę ahhhh

Jak najbardziej właściwa, bo zaczynasz się rozgladac, pytać i wychodzic na zewnątrz siebie. To jest Trangeresjoniozm Duży uśmiech :mrgreen:

A nie sądzi ksiądz, że o wiele zaaaaaaaaa póżno, jak na mój wiek. Teraz mam tylko wyrzuty sumienia w stylu - zrobiłeś sobie ała w gółwce i na duszy. Zamiast spędzać czas na rozmyślaniach o rzeczach ważnych, i o tym kim chciałbym być, to nie. Miałem w głowie jakieś pierdzielnięte gry komputerowe (nieraz z super fabułą). W nich czułem się sielankowo. A teraz rozbity #-o
Żeby się dopiero w trzeciej klasie liceum ocknąć, odstawić kompa na bok i wziąć się w garść - ahhh. A później wpaść na głupią książkę z serii: "Stara sztuka uzdrawiania" i znowu wpaść #-o To drugie może nie takie straszne było - ale ma ufność do Boga była very ↓

Ciekawe na co jeszcze wpadne ....... na ufoludki :mrgreen: Smutny

Nic dziwnego, ze teraz czuje mocne duchowe ssanie.
Dlatego mnie tu do Was tak ciągnię ..... chyba, że uzależnienie Duży uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
16-02-2007 00:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Cytat:A nie sądzi ksiądz, że o wiele zaaaaaaaaa póżno, jak na mój wiek.
A co mają powiedzieć ci, którzy nawracają się w wieku 70 lat, albo wyżej? Ty masz jeszcze mnóstwo czasu do odbudowania swojego życia, więc się ciesz, że właśnie wcześnie Cię Pan wezwał Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-02-2007 00:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Biomenie - polecę Ci coś Oczko
Na tym - raczej na pewno zyskasz Uśmiech
http://ktozjakbog.religia.net/index.php?...&Itemid=56
http://www.fdfe.franciszkanie.pl/index.p...&Itemid=23
W zależności od czasu i własnych przekonań Uśmiech
Polecam dwie możliwości Uśmiech
Formacja zarówno michalicka, dominikańska jak franciszkańska jest bardzo dobrą i trwałą formacją Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-02-2007 00:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Biomen, nie zapominaj o św.Augustynie! :!:
16-02-2007 12:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
Cytat:Biomen, nie zapominaj o św.Augustynie!

A co z Nim?
A, że mam uwierzyc w cud, że jeszcze się zmienie - dojrzeje :mrgreen:
Włśnie nabieram wprawy w modlitwie [-o< (szkoda tylko, że dopiero w tym czasie), więc może się jeszcze mi przemieni :mrgreen:

Jak widzę wszystkie swoje błedy w życiu, swoje wady, to mnie krew zalewa #-o
Gdybym mógł tylko cofnąć czas z dzisiejszą świadomośią..... no nie i znowu za dużo SF oglądałem :|
Ale gdybym mógł ....... to wyrzuciłbym ten komputer, i te różne badziewne książki - bio... i powiedziałbym sobie rozwijaj się człowieku, myśl !!!

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
16-02-2007 15:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #30
 
Spokojnie, wszystko do nadrobienia - a samobiczowanie wyszło z mody :mrgreen:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-02-2007 17:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów