Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak stałem się tym kim jestem.
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #46
 
NIe. Po prostu nie mozna pomóc komuś kto pomoc odrzuca.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-03-2007 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
heysel napisał(a):Dlaczego pozwala mu "hasać" pośród ludzi ?
Najwyraźniej - jest szatan jakąś siła która jest potrzeba w jakimśtam dobrym celu (choć wrogą człowiekowi) - reszta należy od wyboru człowieka.
Masz nakazy od Boga i wybierasz.
Sam sobie gotujesz los ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
08-03-2007 22:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
Szatan jest tylko alegorią... jest to bardzo wygodne dla wierzących zwalać winę za zło na niego. No bo jeżeli zrobicie coś złego to mówicie że to Szatan Was skusił, że nie mogliście sie oprzeć Jego mocy. Gdzież tu miejsce na wolną wolę? Idea dualizmu dobra i zła jest wzięta z perskiego Zaratustranizmu, więc nie jest nowością. W tym przypadku bardziej leży mi pogląd ateistów i agnostyków: jeżeli postąpiłem źle to tylko moja i wyłącznie moja wina. Nie zwalam winy za to co zrobiłem na kogoś, tym bardziej że jest wątpliwe czy ktos taki istnieje.
09-03-2007 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
Aristojos napisał(a):jeżeli postąpiłem źle to tylko moja i wyłącznie moja wina.
No bo to jest Twoja wina Szczęśliwy Mogłeś tego nie zrobić, ale zrobiłeś. Dałeś się skusić. Więc to JEST Twoja i wyłącznie Twoja wina ;P Nikogo innego. Widzę, że nie bardzo nas rozumiesz :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-03-2007 18:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #50
 
No bo trudno jest zrozumieć coś co jest nielogiczne. No to Szatan jest w końcu winny czy ja? czy może wina jest obopólna? To jest bez sensu... Jako słaby człowiek z góry jestem skazany na niepowodzenie. W zasadzie życie tu przypomina grę w której Bóg i Szatan patrza na człowiek i obstawiają jak postapi. Wychodzi że człowiek faktycznie jest jedynie marionetką.
09-03-2007 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
Aristojos napisał(a):Jako słaby człowiek z góry jestem skazany na niepowodzenie.
Cóż, życie pokazuje co innego...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-03-2007 21:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #52
 
szatn kusi a człowiek wybiera Aristojos ..
wybór należy do człowieka - zaś szatan jako upadły anioł nie jest żadną "alegorią" lecz złem osobowym ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
09-03-2007 21:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
Aristojos napisał(a):W zasadzie życie tu przypomina grę w której Bóg i Szatan patrza na człowiek i obstawiają jak postapi.
Jeżeli tak jest naprawdę to Bóg jest gorszy od Szatana. Wtedy Bóg jest nienawiścią, a Szatan bohaterem.
Aristojos napisał(a):Wychodzi że człowiek faktycznie jest jedynie marionetką.
Bo jest marionetką.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
09-03-2007 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
taa...
Najchętniej to wielu widziałoby Boga jako osobę dającą wszystko do rączki - a i tak w opinii wielu byłby to "zły Bóg" bo dał mleko a on (człowiek) chciał piwska ...
A powysilaj się człowieku troszkę - na dobre ci to tylko wyjdzie -a nie narzekaj, ze ci źle ... ;P

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
09-03-2007 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
ddv napisał(a):zaś szatan jako upadły anioł nie jest żadną "alegorią" lecz złem osobowym ...
http://forum.ewangelizacja.sulechow.net/...ght=#64303
Ks.Marek napisał(a):Nie ma czegos takiego jak osobowe zło. Są tylko osoby, bedące w dyspozycji do czynienia zła. Szatan nie jest osobą.
No to ja już KOMPLETNIE nic nie wiem (wybaczcie głupiemu ;P ). Szatan jest osobą czy nie ? Jest osobowym złem czy nie ? Zdecydujcie się w końcu ...

[ Dodano: Pią 09 Mar, 2007 21:08 ]
ddv napisał(a):Najchętniej to wielu widziałoby Boga jako osobę dającą wszystko do rączki
Ddv weźże Ty chociaż raz zrozum o czym ja piszę ...

[ Dodano: Pią 09 Mar, 2007 21:10 ]
ddv napisał(a):A powysilaj się człowieku troszkę
W zmienianiu samego siebie ja jestem sam, a Ty masz do dyspozycji pomoc nadistoty, więc nie produkuj takich tekstów ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
09-03-2007 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index.p...4&Itemid=1
Tak się słada, że szatan będąc duchem jednocześnie przedstawia sobą "zło osobowe" a nie jakąś alegorią" ...
A tak się składa, że zarówno to, co pisze ks. Marek jak i ja - jedno drugiemu nie przeczy ...
By lepiej zrozumiałym był ten problem - polecam:
Cytat:Kamień zamieniony w chleb
Ewangeliści opowiadają, że kiedy Jezus odczuł głód, ukazał Mu się szatan z pokusą: „Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem”. Jezus odrzucił tę pokusę.
index.php?grupa=6&art=1158564338&dzi=1104780517&idnumeru=1158302652
http://www.gość.pl/index.php?grupa=6&art...1104780517
Zauważ - szatan kusi osobowo Chrystusa ...

[ Dodano: Pią 09 Mar, 2007 21:32 ]
heysel napisał(a):W zmienianiu samego siebie ja jestem sam, a Ty masz do dyspozycji pomoc nadistoty, więc nie produkuj takich tekstów ...
Heysel !
Nie wiem czy wogóle rozumiesz o czym piszemy tutaj.
Chrześcijaństwo mówi o tym, że człowiek dokonuje wyboru pomiędzy dobrem a złem
Dokonuje wyboru sam pomiędzy tym co dobre (zgodne z nakazami Bożymi i jednocześnie będące realnym dobrem - a nie pozornym).
Skąd pojęcie "dobra pozornego" ?
Dla przykładu - coś dla ciebie z dedykacją ;P
Człowiekowi może np. wydawać się, że współżycie jest czymś "dobrym" bo czerpie z tego przyjemność - a tymczasem współżycie to nie tylko przyjemnosć ale i coś o wiele bardziej poważnego, spełniającego o wiele więcej zadań, funkcji - przede wszystkim przekazywanie życia.
Owszem - współżycie w małżeństwie jest czymś jak najbardziej pożądanym i wskazanym - jednoczy małżeństwo na wiele sposobów - jednak seks pozamałżeński "dobrem" na pewno nie można nazwać (szczególnnie zaś pożądanie np. seksu z żoną bliźniego swego)....
A zło kusi do seksu pozamałżeńskiego w tym do "poderwania" cudzej żony ...
Szatan kusi, człowiek wybiera sam ...
Pytanie tylko czy jest na tyle silny emocjonalnie i moralnie by się złu oprzeć ... ?
Samemu człowiekowi trudno jest to zrobić - o wiele łatwiej zrobić to z Bożą pomocą (lub z pomocą świętych - np. św Michała Archanioła)
Prośby do Boga lub świętych Bożych to jedynie pomoc w walce ze złem przy odrzucaniu pokus.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
09-03-2007 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
ddv napisał(a):Człowiekowi może np. wydawać się, że współżycie jest czymś "dobrym" bo czerpie z tego przyjemność - a tymczasem współżycie to nie tylko przyjemnosć ale i coś o wiele bardziej poważnego, spełniającego o wiele więcej zadań, funkcji - przede wszystkim przekazywanie życia.
"Przez dziesiątki tysięcy lat grupy po 50-100 hominidów krążyły po afrykańskich sawannach, zajmując się zbieractwem, łowiectwem, a także intensywnym rozmnażaniem się. Wtedy ukształtował się ludzki rozum, a także zachowania seksualne, które, aczkolwiek zakute w okowy cywilizacji, kultury i konwenansów, prawdopodobnie w znacznym stopniu obowiązują do dziś. Jakie były miłosne obyczaje człowiekowatych? Czy podobne do promiskuityzmu naszych najbliższych kuzynów, szympansów bonobo? Samice bonobo przez cały swój cykl gotowe są do miłości, ale mają faworytów. Wybierają nie największych macho, lecz miłych partnerów, którzy przynoszą im smakołyki z dżungli i wesoło bawią się z młodymi. Zdaniem socjobiologów, homo sapiens również jest zaprogramowany genetycznie do bujnego życia seksualnego. W ludzkich społeczeństwach występuje jednak fenomen w stadzie szympansów nieznany – długoletnie związki rodzinne. Homo sapiens jako jedyny z gatunków musi bowiem zainwestować nadzwyczaj wiele czasu i energii w opiekę nad dzieckiem."
ddv napisał(a):A zło kusi do seksu pozamałżeńskiego w tym do "poderwania" cudzej żony ...
Zdrada zapisana w genach

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
09-03-2007 23:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
heysel napisał(a):Dlaczego pozwala mu "hasać" pośród ludzi ?
Wolność to się nazywa, Szanowny Panie :wink:

[ Dodano: Sob 10 Mar, 2007 09:55 ]
heysel napisał(a):No to ja już KOMPLETNIE nic nie wiem (wybaczcie głupiemu ;P ). Szatan jest osobą czy nie ? Jest osobowym złem czy nie ? Zdecydujcie się w końcu ...
Gdyby szatan był osobowy, to dziś mówilibyśmy o manicheizmie jako porządku wiodącym w naszym światopoglądzie.
DDV - nie głoś herezji, bracie. Jak sądzę, to tylko skrót myślowy, ale zapędziłeś się jeno. A tu trzeba ochłonięcia i rozwagi.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-03-2007 10:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
Ks.Marek napisał(a):Wolność to się nazywa
I nieodpowiedzialność. Bóg wpuszcza rottweilera pomiędzy swe dzieci.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
10-03-2007 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
Szatan jest takim wentylem bezpieczeństwa: jak chrześcijanin zgrzeszy to przyzna się do tego, ale powie że to Szatan go podpuścił. To taki rodzaj usprawiedliwienia dla złego uczynku. Jeżeli Bóg jest wszechmogący to mógłby na Szatana wpłynąć i go, np. zmienić. Jeżeli widze, że jakiś koleś chce sprzedać mojemu młodszemu bratu dragi to interweniuję a nie zostawiam go, młodego, naiwnego na pastwę dilera Uśmiech Może kupi dragi, może nie ale lepiej zapobiec nieszczęściu jakie może się stać.
10-03-2007 17:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów