Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przyjaźń... czy jest czymś wiecznym ???
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
szarotka napisał(a):Dla mnie przyjaciel to nie ktoś, z kim się gada codziennie w realu, na gadu-gadu, mailowo etc. Lecz ktoś, do kogo można zadzwonić o 3 nad ranem na drugi koniec świata, a on powie: - Nic się nie martw, zaraz będę
=D>
Dlatego napisałam wcześniej, o tym czuwaniu do późnych godzin. Bo jednoznacznie z wypowiedzi wynika, że przyjaźń to nie tylko słowa ale przede wszystkim postawa.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
12-06-2008 10:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #32
 
mysia napisał(a):Rachel napisał/a:
Przecież przyjaciel potrafi powiedzieć, prawdę [znaczy się jeżeli znamy się potrafi zauważyć pewne nieprawidłowości w zachowaniu] i przekazć to. Więc przyjaźń to nie tylko pogaduchy ale to jest zycie, trwanie , czasem do późnych godzin [w sensie dosłownym] przy przyjacielu.
_________________
> 100% racji. Widzisz.. Mam kilka osób obok, którym mogę wszystko powiedzieć, gdy coś mi się nie podoba - 'walę' z tym wprost - (jasne sytuacje czynią przyjaciół) - i jest dobrze. Niestety nie ze wszystkimi tymi, co się podają za przyjaciół tak się da - na przykład wczorajszy wieczór z pseudo przyjacielem Smutny

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
12-06-2008 11:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #33
 
trafne spostrzeżenie,cóż ja nie mam przyjaciół na 2-gim końcu kuli ziemskiej,ale uważam,że Ci których za przyjaciół uważam,tak wlasnie by powiedzieli,gdybym potrzebowała pomocy w środku nocy,i coz niestety nie spotykam sie z nimi codzien,z 1 osoba raz na 2-3miesiace

Zwracaj uwagę jak piszesz!

[ Dodano: Czw 12 Cze, 2008 14:23 ]
:sad:

nie jest to zbyt miłe,myślałam,że na takim forum ludzie raczej starają się rozmawiać czy normalnie zwrócić uwagę a ni załatwiać to krzykiem i uwagami,ale niestety się myliłam...może lepiej wcale nie będę pisała,albo niech ktoś komu sie nie podoba to co pisze tego nie czyta,nie wiem,naprawdę przykro mi,że sprawiam komuś tyle problemu :offtopic:

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
12-06-2008 13:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #34
 
Mysia, nie histeryzuj, dorabiasz nam swoim pośpiechem mnóstwo dodatkowej roboty Oczko - a innym utrudniasz czytanie. Zwolnij, pisz staranniej i będzie po sprawie. Nieco dobrej woli z Twojej strony.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-06-2008 16:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #35
 
no tak,ja na ogół mam dobrą wolę ale i tak na nic się nie przydaje,bo nikt jej nie dostrzega,ok nie wiedziałam,że to taki kłopot i już staram się tak nie pisać.No nie zawsze da się meczyć z ą ę ć ź ż,ja mam trudność z szybkim pisaniem,a jak jeszcze dokładam te głoski to normalnie.....ale ok przeszkadzaa to postaram się zmienić,bo w końcu to moja wada widocznie,a jak ktoś mi takowe ukazuje to staram się je wykluczać i nie mialam zamiaru "histeryzować" jak tak wyszło to sorrrrrry Przytulanie

[ Dodano: Czw 12 Cze, 2008 18:54 ]
a swoja drogą już chyba wspominałam coś na temat tego,że pisanie nie zastąpi rozmowy...i tak ten świat jest dziwny,bo akurat w rozmowie,czy w ogole jak kogoś słysze to wychwytuje niemal każdy błąd jaki sie pojawi,a jak pisze tu to oooo Uśmiech i jeszcze na mnie krzyczą :oops:

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
12-06-2008 18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #36
 
Dla mnie przyjaciel to ktoś taki, który samą swoją obecnością sprawia, że czuję się lepiej. Wystarczy, że ta osoba siedzi obok mnie, nic nie mówi a ja zaczynam się lepiej czuć. Jakiś czas temu przechodziłam ostrą depresję... nieraz dzwoniłam do mojego przyjaciela, że nie mam sił, wysiadam, i nie chcę już żyć i potrzebuje Go. Wtedy mówił - zaraz będę u Ciebie. Gdy przyjechał siedzieliśmy przez kilka godzin w totalnej ciszy i płakałam w Jego rękaw. Nie padły wtedy żadne słowa. Totalna cisza, a ja po spotkaniu z Nim wiedziałam, że nie jetem sama. Prawdziwy przyjaciel nie będzie wciskał nam kitu i pustych sloganów typu: "Nie martw się, wszystko będzie dobrze". Przyjaciel to ktoś, kto sprawia, że czujemy się lepiej. Dziękuje za takiego przyjaciela :aniol:

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
13-06-2008 14:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #37
 
to świetnie,że masz taką osobę...moi przyjaciele też nie raz wyciągali mnie z doła,zwłaszcza jedna osoba,ktorą w sumie znam najkrócej z bliskich mi osób.Jest kochana i wiem,że choćby nie wiem co sie stało zawsze mogę na nią liczyć,a...potrafi mi pomóc nawet wtedy kiedy praktycznie nie mam problemu,a jej słowa i obecność bardzo pomagają.Np dziś siedze sama w pracy,prawie nic nie miałam do roboty,a samo siedzenie jest najgorsze,i tak jeszcze prawie 1.5h!!! a ta osoba wpadła do mnie niespdziewanie,gdyż akurat była w pobliżu...od razu mój dzień się rozświetlił Uśmiech wystarczyła chwila rozmowy,aby po części zapomnieć o tym męczącym dniu,a teraz kiedy dalej jestem sama,mimo,ze bardzo mnie to męczy to i tak kiedy myślę o tym spotkaniui jest mi po prostu lżej,milej...pamiętała o mnie,zrobiła mi wielką niespodzianke...samo wspomninie,że to takie bezinteresowne i spontaniczne- powoduje,że się uśmiecham... :jupi: :roll2:

[ Dodano: Pią 13 Cze, 2008 17:18 ]
http://pl.youtube.com/watch?v=VJDjGv2bUP...re=related a może taki link...jeden z filmikow z kilkoma ładnymi słowami...

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
13-06-2008 14:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #38
 
I sprawdza się przysłowie niedźwiedzie: "prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" Oczko

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
14-06-2008 00:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #39
 
Uśmiech Uśmiech tak sprawdza się,choć akurat wiem,że i w chwilach radości mogę dzielić się nią z tą osobą... ale wczoraj naprawde choć niby nie byłam w żadnej trudnej sytuacji,to odczułam,że jednak ONA jest ze mną... kochana Przytulanie

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
14-06-2008 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #40
 
... bo PRAWDZIWY Przyjaciel jest ZAWSZE Uśmiech

Jeżeli ktoś zapewnia nas o swojej przyjaźni tylko słownie, są to puste słowa, które nic nie znaczą. Prawdziwy przyjaciel nie musi zapewniać jak nas uwielbia. Widać to bowiem po jego czynach. Po tym jak się do nas zwraca, jak nas traktuje..

"NIE szukaj WIELKICH słów. WYSTARCZĄ MAŁE GESTY.." (Phil Brosman)

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
14-06-2008 11:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #41
 
tak i zawsze podaje [shadow=darkred][/shadow] :lapa: Uśmiech Uśmiech [shadow=blue][/shadow] JAK DOBRZE JEST MIEĆ TAKIE OSOBY !!! :wink: :jupi:

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
14-06-2008 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
Przyjaźń mh mam wiem że mam 4 przyjaciół na których mogę liczyć zaqwsze ale ma tez takich na których nie i nawet nie wiem czy oby napewno są nimi bo czasami się na nich zawiodłam. Uważam ze przyjaźń może być wieczna ale jest taki wierszyk Jana Brzechwy "Prot i Filip" polecam przeczytać można zwątpić. Ja w tym momecie nie jestem pewna jeszcze ale bardziej bym sie skłoniła do tego wierszyka. Ma kawałek prawdy w sobie. Myślę że mozna zawieść się na przyjacielu nawet Tym najlepszym.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
13-08-2008 11:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #43
 
...człoweik jest tylko człowiekiem i każdy czasem popełnia błedy,nawet najlepszy przyjaciel może czasem zrobić coś czego nie uważa za krzywde dla drugiej osoby,a jednak ja krzywdzi...bo celowo to na pewno przyjaciel nigdy nie powinien krzywdzić!!!!!!!!!!

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
13-08-2008 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
wiem ale to było celowo ale wiem że mogę zadzwonić do swoich o każdej porze dnia i nocy i mi pomogą

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
13-08-2008 12:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #45
 
i tak powinno być...mimo wszystko...

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
13-08-2008 16:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów