Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostrzeżenie przed www i forum!
Autor Wiadomość
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #61
 
ddv napisał:
Cytat:
Cytat:Biomen napisał/a:
jeśli poczułem to czego nie widać, to nawet moja wiara wrosła, niż miałaby zmaleć.
Nie oddaliłem sie przez to od Boga. Nie czczę tego zjawiska, a tylko chcę je zbadać.
Nie czuję się źle z tego powodu i nie mówię tego na spowiedzi św.
Zresztą po co, jak KKK potępia wszelkie kontakty z duchami itp.
O samej ludzkiej bioenergii nic nie wspomina i nie zakazuje z niej korzystać.

Rozmawialmy akurat na ten temat w odpowiednim temacie ../
Argumentów na poparcie "bioenergo" coś ci brakło, w stosunku do cytowanych negatywnych wypowiedzi Egzorcystów co do tych 'praktyk" widać u ciebie szaloną niechęć (by nie powiedzieć o "arogancji" wobec tych wypowiedzi) a po tym próbujesz twierdzić, że twoja "wiara rośnie" ...
Wiara w co się pytam ?
Wiara w to, że bezkrytycznie możesz operować 'energią duszy" ?

Twoje argumenty przeciw też nijak się mają przeciw prawdziwej bioenergoterapii.
Jedynie co mnie wkurza to to, że egzorcyści patrzą na to tylko przez pryzmat szarlatanów i oszustów. Więc wiesz już czemu nie mogę do końca zaakceptować ich wypowiedzi w kwestiach bioenergoterapi. Wszystko wrzucają do jednego worka i mówią, że bebe.
Jeśli pytasz czemu zwiększyła sie moja wiara, to już wyjaśniam.
Jeśłi Bóg stworzył świat widzialny i niewidzialny i poczułem ten drugi (czakry, bioaura).
To chyba jasne jest, że Bóg istnieje.
O to mi chodzi, a nie jak piszesz, o wierze w to, że mogę operować energią.
W to akurat nie muszę wierzyć, żeby tego dokonywać Duży uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
04-02-2007 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #62
 
Biomen napisał(a):Twoje argumenty przeciw też nijak się mają przeciw prawdziwej bioenergoterapii.
Jedynie co mnie wkurza to to, że egzorcyści patrzą na to tylko przez pryzmat szarlatanów i oszustów. Więc wiesz już czemu nie mogę do końca zaakceptować ich wypowiedzi w kwestiach bioenergoterapi. Wszystko wrzucają do jednego worka i mówią, że bebe.

Bzdury gadasz aż przykro. :evil:

Jasne, jak ktoś truje strychniną i twierdzi że to dobre to sie plumka że to do arszeniku i talu porównująi do jednego wora... a trucie to trucie, nieważne jakiego pochodzenia czy przyczyn, ważny skutek: szkoda dla człowieka ducha.

Biomen napisał(a):O to mi chodzi, a nie jak piszesz, o wierze w to, że mogę operować energią.
W to akurat nie muszę wierzyć, żeby tego dokonywać

Przerażasz mnie.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-02-2007 16:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
Biomen napisał(a):Jedynie co mnie wkurza to to, że egzorcyści patrzą na to tylko przez pryzmat szarlatanów i oszustów.
egzorcyści mają doświadczenie w "pracy" z byłymi energoterapeutami. Egzorcyzmowali już nie jednego - patrz- Osoba doktora Aleksandra Posackiego, nie jeden się wyrzekał swoich praktyk. To co mówią jest poparte dowodami, i realnymi faktami z tego co sie dzieje z takimi ludzmi w czasie modlitw o uwolnienie- patrz choćby osoba byłego energoterapeuty Joseph'a Marie Verlinde.

Biomen napisał(a):Wszystko wrzucają do jednego worka i mówią, że bebe.
Poprawka- wszystko to co złe,wszystko co ma podłoże w działaniu złego.
Annnika napisał(a):Biomen napisał/a:
O to mi chodzi, a nie jak piszesz, o wierze w to, że mogę operować energią.
W to akurat nie muszę wierzyć, żeby tego dokonywać


Przerażasz mnie.
nie tylko Ciebie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
04-02-2007 16:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #64
 
Biomenie !
Najbardziej przerażającym zaś jest fakt, że chcesz operować, "leczyć" "energiami" których istnienia w żaden sposób nie potwierdza nauka, a mają swoje potwierdzenie wyłacznie w praktykach okultystycznych.
Jedyne co nauka i rozum stwierdza to fakt, że operowanie "leczenie" tymi energiami przynosi bardzo krótkotrwały efekt "leczenia" a po tym pogorszenie stanu zdrowia.
Dość często dochodzi przy tym wręcz do przypadków obłędu bądź zniewoleń o charakterze demionicznym
Na ten temat przytoczyłem już bardzo wiele konkretnych materiałów - a ty tymczasem nadal próbujesz tu wciskać kit i zwodzić ludzi - wbrew faktom przytaczanym już nie raz zarówno na tym forum jak i na forum "dyskusje/katolik.pl"

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
04-02-2007 22:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #65
 
Scott napisał:
Cytat:
Cytat:Annnika napisał/a:
Biomen napisał/a:
O to mi chodzi, a nie jak piszesz, o wierze w to, że mogę operować energią.
W to akurat nie muszę wierzyć, żeby tego dokonywać


Przerażasz mnie.

nie tylko Ciebie.

Nie wiem co was tak przeraziło. Proszę rozwincie bo nie rozumiem.
Żeby odczuć to zjawisko czakr nie muszę teraz wcale się wysilać. Kiedyś potrzebowałem dużo czasu jak zaczynałem. Teraz chwila czsu i gotowe czakry pulsują, wibruja.
Co w tym złego. Nic nie wypowiadam, żadnych gestykulacji.
Głównie skupiam się na rozbudzaniu czakr dłoni i badaniu aury.

A świadectwa o. Joseph'a Marie Verlinde czytałem lata świetlne temu.
I doszedłem do wnosku, żeby nie:
- aktywować, otwierać głównych czakr, bo wtedy jest się podatnym na działanie złych sił,
- nie używać wahadełka, bo nie widomo kto "pociąga za te sznurki".

Wolę skupiać się na rozwijaniu czakr dłoni, które są o wiele mniejsze od głównych.
Nic w tym groźnego nie widzę.

[ Dodano: Nie 04 Lut, 2007 22:01 ]
ddv napisał:
Cytat:Najbardziej przerażającym zaś jest fakt, że chcesz operować, "leczyć" "energiami" których istnienia w żaden sposób nie potwierdza nauka, a mają swoje potwierdzenie wyłacznie w praktykach okultystycznych.

Właśnie, że głównie co chce robić to rozwijać czakry dłoni i badać bioaurę. Leczyć nie koniecznie Duży uśmiech
Jestem studentem i wolę naukę (tylko nie w takiech chorej ilości), a póżniej dobrą pracę.
Nie chce być postrzegany jako oszołom przez bioenergoterapię.
Ciekawi mnie to zjawisko i chcę się mu bliżej przyjżeć.
Może kiedy nauka zajmie się tym kiedyś na serio, to nie będzie to już takie okultystyczne.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
04-02-2007 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #66
 
Właśnie w tym sęk, że jak twierdzisz
Biomen napisał(a):Nic w tym groźnego nie widzę.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
04-02-2007 23:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #67
 
ddv napisał:
Cytat:Właśnie w tym sęk, że jak twierdzisz
Cytat:Biomen napisał/a:
Nic w tym groźnego nie widzę.

No dobra na 100% nie jestem pewien czy absolutnie nie jest groźne.
Powiedziałem tak, ponieważ nic złego mi się nie dzieję od czasu kiedy zaczynałem (czyli przeszło 1.5 roku temu).
Według tego co już kiedyś mówiliście, jeśli odstawię na bardzo długi czas bioenergo, to powinno dojść do manifestacji sił zła na moją osobę.
Tylko, że ja nieraz przez bardzo długi czas tego nie praktykuje.

Uważam, że to dotyka (opętania) osoby oddalone od Boga, tkwiące w grzechu ciężkim, nieradzące sobie z emocjami - to m.in. przeczytałem na stronie egzorcystów i absolutnie zgadzam się z ich opinią.

Czyli sądze, że to mi nie grozi bo nie czuję, żebym przez bio... oddalił się od Boga.
Będe siebie obserwował, analizował swoje życie, zachowanie.
Jak cosik znajde to dam Wam znać.

Mam pytanie do ks. Marka (respect) - mam o tym powiedzieć na spowiedzi, że sobie od czasu do czsu praktykuje takie coś - głównie rozwijanie czakr dłoni i badanie aury?(ddv nie udzielaj odpowiedzi [-X )
Bo nie czuję, żebym coś złego robił? Proszę o odp.
Nie czuję się przez to wyjątkowy, bo każdy może tego dokonać.

Zaznacze, że jestem amatorem w dziedzinie bioenergoterapii i nie wiążę z tym planów na przyszłość. Bardziej jako przyszły biolog Uśmiech chce to zbadać. NIE CZCZĘ TEGO ZJAWISKA.
Dlatego m.in. założyłem temat na katoliku, a także by poznać stanowisko Kościoła w tej sprawie (nie poznałem), by dowiedzieć się o wszystkich zagrożeniach i je przeanalizować. Ale coś mi się wydaję, że się nie da. Bo okazuje się, że są różne MIESZANKI BIOENERGOTERAPEUTÓW, to znaczy bioenergo-radiesteci, bioenergo-sataniści, bioenergo-spirytyści itp. - a takich m.in podaje ddv. Dlatego nie mogę do końca zaakceptować Jego i ks. egzorcystów opinii w tej sprawie. Chyba mnie rozumiecie tak ?

Zaraz pewnie ktoś znowu po mnie pojedzie Smutny

[ Dodano: Pon 05 Lut, 2007 15:24 ]
#-o Ups rozpisuje się w nie tym dziale... :roll:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
05-02-2007 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #68
 
Linka podrzuce x. Markowi, ale proponuje zebyscie kontynuowali jednak rozmowe o bioenergoterapii w jej przeznaczonym temacie, a ten chyba juz stracil sens, bo w zupelnie innym kierunku idzie.

[ Dodano: Pon 05 Lut, 2007 16:39 ]
Biomen napisał(a):Ale coś mi się wydaję, że się nie da. Bo okazuje się, że są różne MIESZANKI BIOENERGOTERAPEUTÓW, to znaczy bioenergo-radiesteci, bioenergo-sataniści, bioenergo-spirytyści itp. - a takich m.in podaje ddv. Dlatego nie mogę do końca zaakceptować Jego i ks. egzorcystów opinii w tej sprawie. Chyba mnie rozumiecie tak ?

Ja za to mam wrażenie i w rozmowie na katoliku i tu, że nie chcesz zrozumieć że za wyjatkiem własnego mniemania niczym się od nich nie różnisz... A wybacz, to juz zakrawa o jakieś dziwne kwwestie. Nawet i mordercy siezdarzali, którzy uaważali, że inni mordercy to są zwykłe rzezimieszki ale oni konkretnie to zbawcy ludzkości...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-02-2007 17:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #69
 
Biomen napisał(a):Mam pytanie do ks. Marka (respect) - mam o tym powiedzieć na spowiedzi, że sobie od czasu do czsu praktykuje takie coś - głównie rozwijanie czakr dłoni i badanie aury?(ddv nie udzielaj odpowiedzi [-X )
Tak

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-02-2007 17:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #70
 
Ks. Marek napisał:
Cytat:
Cytat:Biomen napisał/a:
Mam pytanie do ks. Marka (respect) - mam o tym powiedzieć na spowiedzi, że sobie od czasu do czsu praktykuje takie coś - głównie rozwijanie czakr dłoni i badanie aury?(ddv nie udzielaj odpowiedzi [-X )
Tak

Proszę o rozwinięcie myśli - "tak"
Z bawienia sie wahadełkiem (bo kiedyś znalazłem) się wyspowiadałem ale z bio...
Nie czuję, żebym czynił coś złego. Z resztą W "KKK" nie jest to grzechem więc po co się stresować niepotrzebnie.
Mógłbym powiedziec o tym ale niektórzy spowiednicy mogą być nie w temacie i wezmą mnie jeszcze za jakiegoś sataniste albo jeszcze kogoś gorszego albo wyśmieją albo, albo, i albo....

Co ksiądz by mi powiedział? Zapewne nie rób tego więcej, nie badaj tego bo możesz być opętany itd. itp.
Czy robię źle, że nie spowiadam się z tego - nie widzę poprostu powodu?
Proszę o odp (by najmniej nie ddv).

[ Dodano: Pon 05 Lut, 2007 17:35 ]
Annika napisała:
Cytat:Ja za to mam wrażenie i w rozmowie na katoliku i tu, że nie chcesz zrozumieć że za wyjatkiem własnego mniemania niczym się od nich nie różnisz... A wybacz, to juz zakrawa o jakieś dziwne kwwestie. Nawet i mordercy siezdarzali, którzy uaważali, że inni mordercy to są zwykłe rzezimieszki ale oni konkretnie to zbawcy ludzkości...

He?
Jakie dziwne kwestie?
Czemu od razu takie dziwne porównania rzucasz - do mordercy, arszeniku itp.?
I za fenomen to ja się nie uważam.

Ja sądzę, że każdy człowiek ma w sobie energię, którą może przekazywać innym.
W założeniach bioenergoterapii to jak transfuzja krwi.
Poprostu przekazujesz choremu energię, który ma jej za mało. Wtedy osoba taka zostaje wzmocniona, a jej organizm jest wtedy w stanie pokonać chorobę.
Więc jak Anniko bioenergoterapeuta - czysty - który nie babrał się wcześniej spirytyzmem, radiestezja, który nie jest oddalony od Boga, może kogoś zatruć?

I nie twierdzę, że należałoby odrzucić modlitwę, sakramenty św., post - bo to akurat jest najważniejsze.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
05-02-2007 18:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #71
 
Biomen napisał(a):Ja sądzę, że każdy człowiek ma w sobie energię, którą może przekazywać innym.

Miłosć. Nie bioprądy.

Biomen napisał(a):Więc jak Anniko bioenergoterapeuta - czysty - który nie babrał się wcześniej spirytyzmem, radiestezja, który nie jest oddalony od Boga, może kogoś zatruć?

Jak ktoś kto podaje poslodzona trucizne różni sie od tego, który podaje ja w czystej postaci :?:

Reszta tematu bioneergoterapii w osobnym watku, dzial o magii i sektach.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-02-2007 22:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów