Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieposłuszeństwo sióstr
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Tak czy inaczej nie możemy potępiać byłych sióstr jako osoby,a jedynie możemy potępiać ich postawę.Na siostry nie nałożono ekskomuniki.Każdy człowiek póki żyje ma szanse na nawrócenie i źle by było gdybyśmy temu człowiekowi w tym przeszkadzali.I pójdę jeszcze dalej - nawet groźny przestępca może się nawrócić.To tylko dla nas ludzi nawrócenie i uzdrowienie wydaje się niemożliwe,ale tylko dla nas.Chrystus pragnie Zbawienia dla każdej duszy,nawet dla tej błądzącej.

Pokój i dobro.
06-09-2007 09:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
SEBASTIANO napisał(a):Na siostry nie nałożono ekskomuniki
One w momencie wypowiedzenia posłuszeństwa Kościołowi same się ekskomunikowały.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-09-2007 14:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Czyli ekskomunika "late sententiae" ? A zatem może od niej uwolnić jedynie biskup lub papież,gdy dana osoba wyrazi akt skruchy.Tak więc mogą te osoby otrzymać rozgrzeszenie dopiero u biskupa lub papieża,gdyż księża osobie ekskomunikowanej nie udzielają rozgrzeszenia.Czy dobrze kojarzę?
06-09-2007 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
Ks.Marek w ShoutBox'ie napisał(a):Albo go Betanki męczą...
Dokładnie tak. Jutro będzie ciężki dzień dla komornika, ok 200 policjantów i samych eks-betanek, które na pewno nie opuszczą klasztoru po dobroci.
onet.pl Wiadomości napisał(a):Betanki oblężone - jutro wchodzi komornik
Jutro o godz. 9 komornik ma wkroczyć do domu zakonnego Sióstr Rodziny Betańskiej w Kazimierzu Dolnym (Lubelskie), aby na mocy wyroków sądu usunąć stamtąd byłe zakonnice. Zgromadzenie chce odzyskać dom zajmowany nielegalnie przez zbuntowane betanki.
Więcej tutaj. Materiał video i drugi materiał video.
A te ich modlitwy z materiałów programu "UWAGA" są zastanawiające.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
09-10-2007 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Wiecie co? Nie oglądałem i nie chce oglądac materiałów n/t sióstr. Ale mnie się coś zdaje, że wszyscy możemy się mocno rozczarować jutrzejszym dniem. I to tak eufemistycznie mówiąc...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-10-2007 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
Ks.Marek napisał(a):Wiecie co? Nie oglądałem i nie chce oglądac materiałów n/t sióstr. Ale mnie się coś zdaje, że wszyscy możemy się mocno rozczarować jutrzejszym dniem.
No dobra, też mi się wydaje, że będzie kicha z operacji beta-alfa1.

Ale ok. Zastanawiają mnie raczej modły [-o< eks-sióstr:
Cytat:Krzyż święty niech mi będzie światłem. Niech szatan nie będzie mi przewodnikiem. Idź precz szatanie. Nie nakłaniaj mnie do złego. Złe rzeczy czynisz. Sam pij swoją truciznę.
A później powtarzają jak mantrę amen, amen, amen itd. [-o<
Czy jest to jakaś standardowa modlitwa? Czy nowo wymyślona przez nie?
Czy osoby opętane złym duchem mogą tak ochoczo odmawiać taką modlitwę?

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
09-10-2007 23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Bioman napisał(a):Krzyż święty niech mi będzie światłem. Niech szatan nie będzie mi przewodnikiem. Idź precz szatanie. Nie nakłaniaj mnie do złego. Złe rzeczy czynisz. Sam pij swoją truciznę.
To egzorcyzm z medalika/krzyżyka Św. Benedykta. Jak najbardziej "legalna" modlitwa...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-10-2007 23:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #53
 
I to wbrew pozorom bardzo popularna, na równi z ronącą popularnścią samego Medalika.

Umieszczana jest nawet na chrześcijańskich gadżetch, np. koszulkach, kubeczkach, opaskach.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
10-10-2007 09:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
Dzięki za wyjaśnienia.
onet.pl Wiadomości napisał(a):Eksmisja betanek: w klasztorze znaleziono 8-miesięczne dziecko

- W klasztorze znajduje się 8-miesięczne dziecko, które w swych rękach trzymała jedna z kobiet. Nie wiadomo jednak, czy jest to jedna z byłych zakonnic - poinformował rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski. Policja rozpoczęła wyprowadzanie sióstr z terenu posesji.
- Musimy ustalić tożsamość tego dziecka, nie zostało ono zarejestrowane w żadnym z państwowych urzędów. Pod mury klasztoru podjechała jedna z karetek pogotowia, by zabrać stamtąd matkę wraz z dzieckiem.
Źródło
Skąd się ten dzieciak wziął :shock: ? No to jest dopiero prawdziwa kinder niespodzianka :zmieszany:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
10-10-2007 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tatt Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 227
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
Jedną z hipotez może być to, że ta kobieta została porzucona i siostry ją przygarnęły po prostu... No, ale to tylko taka moja hipoteza....

"Niech MIŁOŚĆ i WIERNOŚĆ cię strzeże,
Przymocuj je sobie u szyi,
Na tablicy serca je zapisz,
A znajdziesz życzliwość i łaskę
W oczach Boga i ludzi."

Prz 3, 3-4


Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!
10-10-2007 12:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
W radio powiedzieli, że to nie 8 miesięczne, ale 2 miesięczne dziecko i że nie należy do żadnej z mieszkanek klasztoru, ale do kogoś z rodziny.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
10-10-2007 12:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
Afera będzie ciągnąć afere. Eks-Siostrzyczki są w centrum uwagi , bo wprowadza to dużo sensacji , zgorszenia... a przecież większości gazety[dużej mierze brukowe] żerują na tym co jest chore.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-10-2007 13:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Bioman napisał(a):Dzięki za wyjaśnienia.
Podziękuj dając "Pomogła" Annice oraz "Pomógł" mnie.
Bioman napisał(a):W klasztorze znajduje się 8-miesięczne
Przed chwilą słyszałem, że dwumiesięczne, czyli jak już około 8 tygodni mające...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-10-2007 15:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
Ks.Marek napisał(a):
Bioman napisał(a):W klasztorze znajduje się 8-miesięczne
Przed chwilą słyszałem, że dwumiesięczne, czyli jak już około 8 tygodni mające...
W każdym razie już wiadomo czyje ↓
TVN24 napisał(a):Matka znalezionego w klasztorze dziecka, to nie zakonnica
Wcześniej w klasztorze znaleziono matkę z niemowlęciem. Kobieta, którą razem z dzieckiem przewieziono do szpitala w Lublinie, zeznała policjantom, że nie jest zakonnicą, a jedynie siostrą jednej z byłych betanek. Jak powiedziała policji, jej dziecko ma dwa miesiące. Lekarze twierdzą, że niemowlę jest zdrowe i czuje się dobrze.
TVN24 napisał(a):Drugi autokar z byłymi betankami odjechał sprzed siedziby klasztoru. Kobiety zostaną nim rozwiezione do domów rekolekcyjnych. Te, które chcą - mogą wrócić do swych rodzin.
Więcej info.
Trzeba przyznać, że akcja przebiega nieźle, a same eks-betanki nie wyglądają na smutne czy przerażone.
TVN24 napisał(a):Policja na wniosek prokuratury zatrzymała byłą przełożoną generalną zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej Jadwigę Ligocką i byłego franciszkanina Romana Komaryczko. Mężczyzna został wyprowadzony w kajdankach, bo był agresywny.
Te dwie charyzmatyczne osoby już raczej nigdy nie zostaną przyjęte do żadnego zakonu.

Video 1: Co się działo wewnątrz klasztoru?
Video 2: "Przyszliście w imię Szatana"
Video 3: Betanki rozmawiają z policjantkami

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
10-10-2007 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Ja się tylko zastanawiam, po co ten cały pokaz siły. W końcu 200 Policjantów a sióstr koło 60.
Poza tym: dziwię się także temu, że cała afera tak długo trwała. rodzice tych kobiet, bliscy, mogli wszcząc postępowanie mające na celu zapewnienie im przynajmniej kontaktu z byłymi siostrami. A tu przez 2 lata cisza i tyle. To jest wg mnie chęć wskazania, czy raczej udowodnienia tezy, że Kościół demoralizuje i trzeba się z nim rozprawiać siłowo. Woda na młyn wszystkich antyklerykałów...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-10-2007 17:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów