Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Młodzież zamyka się w sobie
Autor Wiadomość
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
aga napisał(a):Ja tam już ludzi znam.
Ja też znam i co? Uważam, że warto ufać... choć zawiodłam się... uuu... i więcej razy.
aga napisał(a):Przez całe życie byłam skrajnie altruistyczna
Przesada w każdą stronę jest zła.
aga napisał(a):nigdy nie myślałam o sobie tylko o innych,
Jeśli nie pomożesz sobie nie pomożesz innym. Jeśli nie myślisz o sobie nie myśl o innych. "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego." - nie mniej, nie bardziej.
aga napisał(a):a ludzie i tak mnie wykorzystują
jeśli na 100 osób jedna okaże mi wdzięczność to wiem, że warto było tej setce starać się pomóc.
aga napisał(a):pamiętają tylko wtedy, kiedy potrzebują, a tak poza tym...
a tak poza tym to znajdź sobie jednego, dwóch przyjaciół którzy będą pomagać tobie. To jest ten altruizm tak dawać siebie ciągle oczekując czegoś w zamian. Bo mi się wydaje, że to się nazywa interesowność.
aga napisał(a):Ale swoje wiem.
Ja też swoje wiem....

Jezus uzdrowił 10 ślepców... jeden wrócił się, by podziękować.
Jezus powiedział młodzieńcowi co zrobić aby zostać zbawionym, a on odszedł smutny..
Jezus wielu ludziom głosił dobrą nowinę... a oni przybili go do krzyża.
Jezus ukochał swoich uczniów, a pod krzyżem stał tylko Jan...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
28-03-2008 16:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
Zaczepka Moderatorska: Przypominam, że to nie jest czateria. nieania, aga i duszczyczka zdaje się o tym zapomniały. Przynajmniej na moment. Zatem proszę na przyszłość unikać tego typu kroków.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-03-2008 17:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
Nie mogę znaleźć tematu, w którym kłóciłam się z Ks.Markiem :mrgreen: na temat przymuszania młodzież "bierzmowaną" do różnorodnych praktyk religijnych. Nadal obstaję przy tym, że nie należy ludzi zmuszać, bo wywołuje to sprzeciw i odnosi często skutek odwrotny od zamierzonego. O tym też znalazłam ciekawy tekst:

http://www.katecheta.pl/pl/aktualnosci/c...nie_o.html
07-06-2008 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów