Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlczego Polska to kraj zacofany jesli chodzi o muzyke..
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
Ale jeszcze na przełomie lat 80-90 wyszło sporo niezłej i ambitnej muzyki to już potem było tylko gorzej. I nie mam na myśli Polski - a ogólnie całego świata.
Często przychodzi do mnie 13-letnia córka szwagierki pooglądać mtv czy vivę z satelity - jak widzę i słucham tego co tam leci to zgroza w trampkach. Jakieś richanny, miki, ferdżi, winehałs i piorun wie co jeszcze wyszminkowane, z gołą dupą na wierzchu, popiskujące coś w rytm "umpa-umpa". MTV w ogóle stało się telewizją totalnie nie muzyczną, ciagle lecą jakieś reality show o bezmózgich amerykańskich gówniarach, a muzykę to już tam bardzo rzadko widać. Music television? Ha! Dobre sobie. Ech jak sobie przypomnę to MTv z początku lat 90-tych - 120 Minutes, MTV Live, Unplugged, 3 for 1....

W Polsce dzieje się to samo co na świecie - dogoniliśmy świat jesli chodzi o zacofanie muzyczne, już nawet nie mówię o Ich Troje - bo w porównaniu z tymi róznymi Rubikami, Herbusiami, Dodami, Blogami27 - to oni jeszcze jako taki poziom prezentują. A w kolejce czekają płyty takich tuzów muzycznych jak Frytka czy Włodarczyk...

Kto pamięta takie kapele jak Krishna Brothers, The Days, Flapjack, Illusion, Gdzie Cikwiaty.....? TO była muzyka a nie jakiś klaskający Rubik czy Doda z cyckami na wierzchu. Wszystko psieje.....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-12-2007 12:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #62
 
Helmutt napisał(a):Włodarczyk
"Diablo" śpiewa? Pierwsze słyszę... :shock:

Wiadomo, jest muzyka i "muzyka" - trzeba to rozróżniać.
Helmutt napisał(a):Kto pamięta takie kapele
Ja nie... Język Za młody jezdem.

A serio to trzeba mieć w "tfurczości" jakąś myśl przewodnią, jak Tymon Tymański na przykład... a nie pozostawać ową myślą nieskalanym, jak Dyda-Ochyda...
Co do Blogasków to nie byłbym taki pewien czy coś dobrego nie wyrośnie z tych pannic, w końcu Kukulska też zaczynała od Puszka-Okruszka, a nagrała kilka dobrych piosenek. Uśmiech
18-12-2007 12:24
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
RBuzz napisał(a):Co do Blogasków to nie byłbym taki pewien czy coś dobrego nie wyrośnie z tych pannic, w końcu Kukulska też zaczynała od Puszka-Okruszka, a nagrała kilka dobrych piosenek. Uśmiech
Weź, gdzie "Puszek-Okruszek" a gdzie "Get up your ass - coś tam". Też mi porównanie Oczko Zresztą jedna z tych laleczek już zaczyna pazurki pokazywać...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-12-2007 14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #64
 
Cytat:Dlczego Polska to kraj zacofany jesli chodzi o muzyke..
Wcale nie, teraz w najlepsze rozkwita disco polo, po raz drugi Duży uśmiech
Na topie jest ten kawałek: Weekend - Teraz Mnie To Wali
Naprawdę, ten refren was powali Szczęśliwy
A tutaj u Majewskiego Duży uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
18-12-2007 23:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #65
 
Trzeba też wspomnieć, że również irlandzkie rytmy się pojawiają, tylko że nie w radiu. W Polsce są zespoły grające muzykę celtycką i irish folk np. Beltaine, Carrantuohill czy inne. A nie wspomnę już o tańcach irlandzkich. Jedyne czego się nie spotyka często to gry na tradycyjnej irlandzkiej harfie. A z country to mamy "Piknik country" w Mrągowie. Jednak irish music jest najfajniejsza. :mrgreen: Polska nie cierpi na brak muzyków. Jest wręcz całe spektrum muzyki i wykonawców. Każdy coś znajdzie.

Offtopic : Jeszcze brakuje tylko polskiego odpowiednika Enyi. A może by tak zorganizowano koncert Enyi. =D> =D> =D> =D>
20-12-2007 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów