Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlczego Polska to kraj zacofany jesli chodzi o muzyke..
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #16
 
Twierdzenie, ze nie ma tworczosci jest dosc absurdalne. Do powstania utworu mimo wszystko potrzeba zawsze chociaz troche invencji. Mozna zarzucic muzyce elektronicznej, ze wymaga mniejszych umiejetnosci od tworcy i robi sie ja latwiej niz inne gatunki.
Widzialem w innym watku, ze sluchasz m. in. Hey i Myslovitz... Naprawde, te kapele dosc dalekie od mistrzostwa, wiec IMHO nie daje Ci to podstaw do takich osadow na muzyka elektroniczna. Osobiscie widze w wielu kawalkach np. psytrance wiecej emocji niz w rozlazlych kompozycjach Myslovitz. A dodac musze, ze muzyka elektroniczna nie lezy bynajmniej w glownym kregu moich muzycznych zainteresowan.
31-05-2007 08:30
Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
a od kiedy to techno jest muzyką?

Któż jak Bóg
31-05-2007 19:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Jockey napisał(a):techno
no ciekawe?
ogólnie ta "muza" to może człowiekowi żywot skrócić :diabelek:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-05-2007 23:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #19
 
Jockey, dowiedz sie co oznacza termin "muzyka" (zamiast poslugiwac sie swoimi wyobrazeniami), to bedziesz wiedziec.

rachel - CO ?! Kolejny przesad? Rzekomą szkodliwosc metalu juz przerabialismy, a co takiego kryje sie w muzyce elektronicznej??
01-06-2007 07:25
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Czy jesteśmy muzycznie zacofani? I tak i nie.
Jesli chodzi o poprzednie dekady - polski rock i nie tylko rock zrodził sporo artystów i zespołów którzy wyróżniali się pod wieloma względami. Nikt nie odmówi wielkości Dżemowi, Perfectowi, Kultowi, Armii, Acid Drinkers i wielu innym. Ale kiedyś to właśnie rock był muzyka słuchaną. Dziś zszedł całkiem na margines, mówię oczywiście o dobrym rocku, nie o pokrakach muzycznych w stylu Carpe Diem czy Virgin.
Jedna jest ważna różnica - dawniej dochodziło się do "sławy" ciężko pracując, grając niezliczone koncerty, znosząc niewygody itp. Dziś wystarczy mieć "plecy", dobrego "wujka" gdzieś na szczycie mainstreamu, "siłę przebicia" w postaci np. rozkładówki w Playboyu czy pokazywania się w modnych klubach, talk showach itp...
Nawet festiwale wszelakie zeszły na psy - coraz bardziej widac to, że wszelkie te nagrody "słowiki" itp. mogłyby równie dobrze zostać rozdane przed występami oszczędzając ludziom oglądania tych zawodzących wypełnionych silikonem lalek, bo wszystko jest już ustawiane za kulisami... Nawet do jury przestali brać ludzi naprawdę znających się na muzyce (np. Piotr Metz) bo bezlitośnie obnażali oni miałkość artystyczna prezentowanych utworów i ich wykonawców. Teraz zewsząd szczerzy japkę Magda Mołek i jej klony, które co prawda nie znaja się na niczym,maja IQ wiadra na odpadki i opowiadają denne dowcipy, ale ... takie miłe i ładne są...
Widać wszędzie totalną banicję dla rocka. Oczywiście tego ambitnego. W radiu lecą same klasyki, dobre i to, że w ogóle takie coś puszczają. "Rockiem" nazywa się tfurczość popowych nudziarzy jak Szymon Wydra, jakis tam Kijański czy inna Doda-Katoda.
Kiedyś muzyka była może mnie efektowna - ale bardziej wartościowa, pierwotna. Teraz jest oblepiona cekinami, sreberkiem itp. Ale jak cekin odpadnie - widac zwykłe gówno.
Komplenty upadek polskiej muzyki pokazała choćby ostatnia Eurowizja (czy tam "Bałkanowizja" jak twierdzą niektórzy). Nie dosyć, że reprezentował Polskę zespół zagraniczny (przecież jakbyśmy mieli kasę tro można było wynając takich Aerosmith, żeby występowali jaki zespół z Polski!)to jeszcze przepadł w półfinałach...
Niezyjący już dziennikarz muzyczny Tomasz Beksińki powiedział kiedyś, że "muzyka polska to wyrób czekoladopodobny". A wtedy jeszcze nie było tak źle. Ciekawe jakby nazwał dzisiejszą sytuację.
Ja sam wielokrotnie łapię się na tym, że z polskich rzeczy to słucham głównie tych sprzed 10-15 lat, bo obecnie nie widzę nic na czym możnaby choć przez minutę "zawiesić ucho". No co, hip-shitu mam słuchać? Toz to nawet muzyka nie jest.
Porządna polska muzyka umarła.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-06-2007 07:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #21
 
Jak juz jestesmy przy polskim rocku, to jest fajna kapela: Riverside, spodobala sie nie tylko w samej Polsce, ale w ogole w Europie. O innych nie slyszalem Uśmiech
01-06-2007 07:58
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
kempes napisał(a):Jak juz jestesmy przy polskim rocku, to jest fajna kapela: Riverside, spodobala sie nie tylko w samej Polsce, ale w ogole w Europie. O innych nie slyszalem Uśmiech
No tak... Często bywa, że zespoły rockowe z Polski są doceniane za granicą, ale u nas nieznane. Za granicą szansę na rozwój mają wszystkie gatunki muzyki, u nas nie wiedzeć czemu jest banicja na rocka. Pewien były prezenter radiowy opowiadał, że kompakty z muzyka rockową w radiu w którym pracował zostały po prostu pewnego dnia zamkniete w wielkiej szafie na klucz...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-06-2007 08:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
Lola napisał(a):tak, zdecydowanie Polska jest zacofana jeśli chodzi o muzykę, nie tylko elektroniczną, trzeba liczyć tylko na siebie, bo to co puszczają w radiach to po prostu porażka

z elektronicznej (bo to nie tylko techno, czy technopolo) to mamy dosyc prężne podziemie electro/industrial/military. Wystarczy zobaczyc jak funkcjonują niektóre wytwórnie (Beast of Prey )Do tego mamy kilka własnych zespołów lepiej znanych na świecie niz Krępulec.
A z innej muzyki? Behemoth, Vader czy Lipnicka. Najbardziej znane.
01-06-2007 11:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Świnia napisał(a):
Lola napisał(a):tak, zdecydowanie Polska jest zacofana jeśli chodzi o muzykę, nie tylko elektroniczną, trzeba liczyć tylko na siebie, bo to co puszczają w radiach to po prostu porażka

z elektronicznej (bo to nie tylko techno, czy technopolo) to mamy dosyc prężne podziemie electro/industrial/military.
Słuchaj a mógłbyś coś o tej muzie szerzej napisać? Interesuje mnie industrial ale taki prawdziwy, nie jakieś podróbki komercyjne.
Cytat:A z innej muzyki? Behemoth, Vader czy Lipnicka. Najbardziej znane.
Ale jednak ambitne, nawet taka Lipnicka stała się dojrzała muzycznie. Że o Vaderze czy Behemocie nie wspomnę. Za granicą zdobywają zasłużone laury, u nas - są objęci "embarghem", Peter w dodatku jest naszym rodzimym medialnym "szatanistą" więc co złego to on.... Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-06-2007 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
mówiącym, że nie należy "iść za stadem", że trzeba "kroczyć swoją drogą", nie za chrześcijaństwem... a wychrzcił swoje dzieci, bo mama i tata mówili, że tak ma być.... :hahaha: Kostrzewski jest z ramienia CoS częściej pytany Język

Wejdź na stronę podaną i szukaj. Za rączkę Cie trzymać nie będę :]
01-06-2007 12:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Świnia napisał(a):mówiącym, że nie należy "iść za stadem", że trzeba "kroczyć swoją drogą", nie za chrześcijaństwem... a wychrzcił swoje dzieci, bo mama i tata mówili, że tak ma być.... :hahaha: Kostrzewski jest z ramienia CoS częściej pytany Język
Caly czas ciagnie sie za nim ten niefortunny Jarocin, to i mecza goscia.

Cytat:Wejdź na stronę podaną i szukaj. Za rączkę Cie trzymać nie będę :]
Aha, juz wszedlem, ok. dzieki za linka. Bardzo ciekawa stronka.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-06-2007 12:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
Linki masz więc sznupaj.

Pozatym polecam wyjazdy na imprezy. Na Śląsku to np. Maschinerie w Sosnowcu, czasem w Mega coś się zrobi. Kraków to Electroperversion czy Cold Gothic Night. pomorze to sztandarowa Self Destruction Night.
No i kocnerty i festy. Polska - Bolków (lipiec). Niemcy Wave Gothic Treffen (Lipsk) (maj). Znajomości, płyty, trading.
Tylko nie ćpać za dużo Oczko
01-06-2007 12:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Helmutt napisał(a):Za granicą szansę na rozwój mają wszystkie gatunki muzyki, u nas nie wiedzeć czemu jest banicja na rocka.
Myślę, że przesadziłeś z tym stwierdzeniem. To co leci w radio, jest najczęściej wynikiem panującej mody na daną muzykę. Była moda na hip-hop, w "Esce" np. non stop leciał hip-hop. I tak jest prawie wszędzie, nie licząc wyjątków. Myślę, że rock jest nadal u nas popularny, ale po prostu jest moda na muzykę klubową, dyskotekową i tego typu.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-06-2007 12:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Offca napisał(a):
Helmutt napisał(a):Za granicą szansę na rozwój mają wszystkie gatunki muzyki, u nas nie wiedzeć czemu jest banicja na rocka.
Myślę, że przesadziłeś z tym stwierdzeniem. To co leci w radio, jest najczęściej wynikiem panującej mody na daną muzykę. Była moda na hip-hop, w "Esce" np. non stop leciał hip-hop. I tak jest prawie wszędzie, nie licząc wyjątków. Myślę, że rock jest nadal u nas popularny, ale po prostu jest moda na muzykę klubową, dyskotekową i tego typu.
Ale ktoś tej modzie "pomaga" i sa to w dużej mierze rozgłośnie radiowe.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-06-2007 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
Helmutt napisał(a):Ale ktoś tej modzie "pomaga" i sa to w dużej mierze rozgłośnie radiowe.
No tak. Ale chyba nie sądzisz, że ktoś odgórnie tym stacjom radiowym nakazuje kreaować taką modę a nie inną :diabelek:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-06-2007 12:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów