Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlczego Polska to kraj zacofany jesli chodzi o muzyke..
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Offca napisał(a):
Helmutt napisał(a):Ale ktoś tej modzie "pomaga" i sa to w dużej mierze rozgłośnie radiowe.
No tak. Ale chyba nie sądzisz, że ktoś odgórnie tym stacjom radiowym nakazuje kreaować taką modę a nie inną :diabelek:
Myslę, że mniejsze lub większe naciski muszą być. Głownie od producentów nagrań bo mają w tym interes przecież. Takie "lobbowanie", czy coś w tym stylu. No bo kto przy zdrowych zmysłach puszczałby w radiu taką Mandarynne? Dla przyjemności?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-06-2007 12:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Helmutt napisał(a):No bo kto przy zdrowych zmysłach puszczałby w radiu taką Mandarynne? Dla przyjemności?
Jak im zapłacą, to puszczą. Chociaż po tym, jak świat poznał prawdziwe oblicze talentu śpiewackiego Mandaryny, to nie słuszałam w radiu ani jednej jej piosenki ;P

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-06-2007 12:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Offca napisał(a):
Helmutt napisał(a):No bo kto przy zdrowych zmysłach puszczałby w radiu taką Mandarynne? Dla przyjemności?
Jak im zapłacą, to puszczą. Chociaż po tym, jak świat poznał prawdziwe oblicze talentu śpiewackiego Mandaryny, to nie słuszałam w radiu ani jednej jej piosenki ;P
No właśnie. Czyli jednak masz świadomość, że nie jest to czysty interes. Producenci ścigają się w pomysłach na zapromowanie swoich "podopiecznych", to i nie wahają się wywierać wpływu na stacje radiowe. Zauważyłaś, że coraz mniej jest programów radiowych "autorskich" a królują playlisty "z klucza"? Co specjaliści od mediów zrobili z radiową "trójką"? Powinni za to zawisnąć...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-06-2007 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
Helmutt napisał(a):Co specjaliści od mediów zrobili z radiową "trójką"?
Niestety nie słucham, więc ciężko mi ocenić.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-06-2007 13:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
kempes napisał(a):Jockey, dowiedz sie co oznacza termin "muzyka" (zamiast poslugiwac sie swoimi wyobrazeniami), to bedziesz wiedziec.
cóż jeśli techno jest muzyka to wszystko może być muzyką nawet chrapanie sąsiada i kłótnia gości pod budka z piwem
ale masz rację w jednym jest muzyka i "muzyka" zapewne zdajesz sobie sprawę że techno należy do "muzyki"

Któż jak Bóg
02-06-2007 11:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
kempes napisał(a):rachel - CO ?! Kolejny przesad? Rzekomą szkodliwosc metalu juz przerabialismy, a co takiego kryje sie w muzyce elektronicznej??
Ale mi chodzi o techno a nie o metach.
Tylko że odnosnie techna to pisze z autopsji.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
02-06-2007 16:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Slimak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
"Co to techno?"
Pomimo, że brat na okrągło tego słucha (plus wszystkie odmiany "umbc umbc") mogę śmiało powiedzieć, że: Osobiście nie nazwał bym tego muzyką. Po 10min decybeli i innych dziwnych dźwięków przepchanych elektroniką chce mi się płakać z śmiechu i ze złości jednocześnie.
Jeżeli mam ocenić czy taka "muzyka" jest godna dla Polski czy też innych krajów mówię stanowczo NIE :diabelek:
Nie dawno sobie myślałem że usiąść za kompem i klikać paręnaście razy myszką aż wydobędę jakiś dźwięk... który kupi połowa społeczeństwa słuchającego "techna" jest bluźnierstwem dla MUZYKI.
Dla mnie muzyka to gitara, perkusja (itp) ludzie którzy latami nie raz myślą jakie chwyty dobrać by wydać płytę...
02-06-2007 17:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Pracując w zeszłym roku w jednym ośrodku wypoczynkowym miałam tam kolegów którzy uwielbiali techno i tego typu muzyczkę puszczali na cały regulator. Jednego dnia puścili techno w czystym wydaniu. Po prostu nie szło wytrzymać. Po kilkunastu minutach łeb mnie bolał jakby mi go ktoś wiertarką przewiercał. Wnerwiał mnie okropnie ten łomot, bo tego naprawdę muzyką nie da się nazwać. A nie to, że wnerwiał, to i okrutnie męczył.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-06-2007 17:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
kempes napisał(a):Hey i Myslovitz... Naprawde, te kapele dosc dalekie od mistrzostwa,
hmm.. mistrzostwo mistrzostwem; to kwestia gustu, o których się nie dyskutuje; powiem tylko że przynajmniej sami tworzą to co później prezentują, własne teksty i muzyka, nie ślepe odwtarzanie tego co ktoś napisze i skomponuje;
a w całym tym kiczu, który nas otacza to akurat te kapele coś sobą reprezentują...
02-06-2007 18:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
nie słucham Hey i nie słucham Myslovitz nie moje to klimaty ale z całą pewnościa jest to muzyka... więcej ci ludzie mają coś do przekazania a nie tylko pseudo twórczości jak w przypadku techno czy rap'u
za jakieś 20 lat nikt nie będzie pamiętał że było coś takiego jak techno bo na fali będzie coś innego równie nieskomplikowanego i tak samo beznadziejnego jak techno czy rymowanki

Któż jak Bóg
03-06-2007 12:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #41
 
Widac jakie macie wszyscy pojecie o techno - dla Was jest to rąbanka, ktora mozna uslyszec z przejezdzajacego samochodu dresiarza. A tak sie sklada, ze do techno zaliczyc moza wiele stylow muzycznych, jak np. ambient.
@Jocker - "całą pewnościa jest to muzyka", "pseudo twórczość"... przestan. Juz raz Ci napisalem - zapoznaj sie ze znaczeniem slowa "muzyka". Nie zrobiles tego i dalej probujesz stawiac sie w roli eksperta.
04-06-2007 08:07
Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
to może przytocz nam definicję żebyśmy wiedzieli o czym mówimy i co masz na myśli... ale jak dla mnie muzyka to nie tylko jakiś elektroniczny rytm i tylko on, poprostu tego nie doceniam...
04-06-2007 08:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
kempes, doskonale wiem że techno jest różnorodne [jeśli można tak rzec] , ale nie każdy dobrze reaguje na techno. Teraz pisz na własnym przykładzie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-06-2007 15:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #44
 
Moj przyklad? Z gatunkow elektornicznych lubie czasem posluchac trace (goa, psy) czy ambient - i tyle. Wiele rodzajow muzyki mi sie nie podoba, lub uwazam je za prymitywne, mimo to nie stwierdzam, ze nie jest to juz muzyka. Bo - czy sie to komus podoba czy nie - gust muzyczny nie jest tego wyznacznikiem.

wiki napisał(a):Muzyka (gr. mousike) – sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie.
Jezeli ktos nie dostrzega w muzyke elektronicznej zorganizowanych struktur, to cos jest nie w porzadku z jego (przyzwyczajonym do "wyszukanych" dzwiekow) sluchem.
06-06-2007 07:23
Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
taaa teraz pod muzykę podepniemy byle szajs i stanie on na równi (muzycznej) z klaską, rockiem, metalem, reagge itd.;
ale chyba odbiegamy od tematu... a jest nim
'Dlczego Polska to kraj zacofany jesli chodzi o muzyke.. ', a nie 'czy elektonika to muzyka'...

http://www.blaskprawdy.fora.pl/
06-06-2007 08:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów