Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlczego Polska to kraj zacofany jesli chodzi o muzyke..
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
O Depeche Mode też mówią, że to muzyka elektroniczna, ale to chyba nie do końca ta, o której teraz mówimy :-k . W sam raz Depeche Mode lubię, mają fajne utwory.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-06-2007 11:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #47
 
MaLvA, dalej nie rozumiesz... Muzyka, jako zbior, zawiera w sobie ogrom gatunkow. Co nie oznacza bynajmniej, ze wszystkie gatunku sa sobie rowne ("pod jakim wzgledem?" - to juz inne pytanie).
Cytat:teraz pod muzykę podepniemy (...)
Znowu przekonanie, ze mozesz decydowac o tym co jest muzyka a co nie... rece opadaja.
06-06-2007 11:48
Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
gatunki nie mogą być równe ani porównywane, bo jak można coś stawiać na jednej lini kiedy są to zupełnie różne rzeczy...

poza tym, to Ty nie rozumiesz o co mi chodzi, ja nie chcę decydować co muzyką jest ani co nią nie jest, ani nikt nie powinien tego robić, ale 'brzęczenia silnika' nie nazwę muzyką;
zresztą wypowiadamy się o własnych odczuciach z tego co mi wiadomo, bo jeśli tak miało by nie być to tworzene jakiegokolwiek forum nie miało by sensu...
poza tym coś co mieści się w jakieś defionicji nie zawsze oznacza że jest tym o czym definicja mów i nie odnosi się to tylko do muzyki...
Muzyka – sztuka...

http://www.blaskprawdy.fora.pl/
06-06-2007 12:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #49
 
Jezeli cos miesci jest w definicji, to JEST tym o czym ona mowi. Taki jest wlasnie sens definicji.
A okreslanie sztuki to dosc sliska sprawa, np. "Czarny kwadrat na bialym tle" Malewicza. Ktos kiedys stwierdzil, to jest to dzielo i tak juz zostalo...
06-06-2007 12:43
Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #50
 
jest jeszcze coś takiego jak wyjątki od regóły Oczko

Muzyka (gr. mousike) – SZTUKA organizacji struktur dźwiękowych w czasie.

http://www.blaskprawdy.fora.pl/
06-06-2007 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #51
 
Ach, wiec teraz chcesz okreslac co jest sztuka a co nie?
08-06-2007 07:22
Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
sam przytoczyłeś tą definicję :-s

:close:

http://www.blaskprawdy.fora.pl/
08-06-2007 08:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #53
 
Masz tu z kolei def. sztuki
Cytat:Art is that which is made with the intention of stimulating the human senses
I taki właśnie cel ma również muzyka elektroniczna. Zaprzeczysz?
08-06-2007 15:15
Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
nie, bo nie wiem jaki cel ma muzyka elektronicza, bo to zależy od jej twórcy, część z nich nie zawsze ma na celu upiększanie ludzkiego życia, a wręcz przeciwnie... i nie dotyczy to tylko muzyki elektronicznej

http://www.blaskprawdy.fora.pl/
08-06-2007 15:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #55
 
A gdzie widzisz tekst, ze sztuka ma na celu upiekszanie? Ma stymulowac zmysly i wlasnie to robi.
08-06-2007 15:47
Odpowiedz cytując ten post
Świnia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #56
 
MaLvA napisał(a):nie, bo nie wiem jaki cel ma muzyka elektronicza, bo to zależy od jej twórcy, część z nich nie zawsze ma na celu upiększanie ludzkiego życia, a wręcz przeciwnie... i nie dotyczy to tylko muzyki elektronicznej

A klop Marcela Duchampa jest w rzeczy samej piękny. Turpiści też pięknem zachwycali się. Wojaczek. Bahaus to także wzorzyste i pełne kolorów budynki.

P.S. Muzyka metalowa to nie sztuka. Znam ludzi, których by to obraziło. Czy więc electro to sztuka? Jak ktoś tak orzecze i słuchacze tak stwierdzą? A czy twórcom zależy, by ich twory to zawsze była sztuka? eeee...

Wracając do electro - Polska nie ma czegos na miare Hocico, Suicide Commado, Combichrist czy nawet Diary Of Dreams. Że o KMFDM, Depeche Mode, London After Midnight nie wspomnę. Mamy za to prężne podziemie. A nieistnienie w szerszej świadomości społecznej tej muzy w naszym smutnym jak ***** kraju jest może winikiem "niechcenia" owych twórców by znało ich tylu "zacnych ludzi"?
09-06-2007 02:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
iksszatek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
Możecie czepiać się disco polo o banalność ,i pseudo liryke.... można również do techno ,że za mało w tym melodii... można do tego co w mediach ,że robione pod publike ,ale nie obrazajcie muzyki elektronicznej bo sa takie gatunki jak Jazz House z przepieknymi wokalami ,liryka badz Soulful House ,ktore maja dusze , a nawet zywe instrumenty takie jak saksofon ,gitary ,pianino.Zreszta ciezko teraz poznac czy pianino prawdziwe czy to elektronika.Tak wiec troche sie osluchajcie zanim zaczniecie wyrazac swoja opinie i uogolniac.
I powiedzcie mi ,gdzie nie macie teraz elektroniki?Jest wszedzie....

[ Dodano: Czw 13 Gru, 2007 23:49 ]
MaLvA napisał(a):nie, bo nie wiem jaki cel ma muzyka elektronicza, bo to zależy od jej twórcy, część z nich nie zawsze ma na celu upiększanie ludzkiego życia, a wręcz przeciwnie... i nie dotyczy to tylko muzyki elektronicznej

Znajdz mi w muzyce elektronicznej bunt to postawie Ci co chcesz!Jedyna muzyka jaka przejawia bunt to death metal ,rock i tego typu.Czasami zdarza sie to w hip hopie ,ale nie sa to zazwyczaj ambitne kawalki.

Muzyka elektroniczna jest bardzo elastyczna ,czesto teraz nowoczesni tworcy lacza elektronike z zywymi instrumentami !Muzyka elektroniczna jako jedyna posiada takie gatunki jak House,Techno ,Trance i inne.Jesli ktos lubi spokojny ,melodyjny house to wybiera deep house.Inna osoba lubi muzyke soul wybierze soulful house ,z kolei osoba lubiaca jazz wybierze jazz house.Jesto pelno podgatunkow ,ze idzie sie pogubic...

i tak w ogole ciekawa ksywka autora tematu hihi

[ Dodano: Czw 13 Gru, 2007 23:57 ]
MaLvA napisał(a):gatunki nie mogą być równe ani porównywane, bo jak można coś stawiać na jednej lini kiedy są to zupełnie różne rzeczy...

poza tym, to Ty nie rozumiesz o co mi chodzi, ja nie chcę decydować co muzyką jest ani co nią nie jest, ani nikt nie powinien tego robić, ale 'brzęczenia silnika' nie nazwę muzyką;
zresztą wypowiadamy się o własnych odczuciach z tego co mi wiadomo, bo jeśli tak miało by nie być to tworzene jakiegokolwiek forum nie miało by sensu...
poza tym coś co mieści się w jakieś defionicji nie zawsze oznacza że jest tym o czym definicja mów i nie odnosi się to tylko do muzyki...
Muzyka – sztuka...

:roll:
Techno to brzeczenie silnika ,hip hop to same przeklenstwa ,death metal to darcie sie,rock to same gitary i bezsensowny tekst ,natomiast pop to muzyka o milosci wylacznie ,w dodatku trywialna....

Człowieku jak czytam co piszesz to mi rece opadaja....

[ Dodano: Pią 14 Gru, 2007 00:02 ]
Slimak napisał(a):"Co to techno?"
Pomimo, że brat na okrągło tego słucha (plus wszystkie odmiany "umbc umbc") mogę śmiało powiedzieć, że: Osobiście nie nazwał bym tego muzyką. Po 10min decybeli i innych dziwnych dźwięków przepchanych elektroniką chce mi się płakać z śmiechu i ze złości jednocześnie.
Jeżeli mam ocenić czy taka "muzyka" jest godna dla Polski czy też innych krajów mówię stanowczo NIE :diabelek:
Nie dawno sobie myślałem że usiąść za kompem i klikać paręnaście razy myszką aż wydobędę jakiś dźwięk... który kupi połowa społeczeństwa słuchającego "techna" jest bluźnierstwem dla MUZYKI.
Dla mnie muzyka to gitara, perkusja (itp) ludzie którzy latami nie raz myślą jakie chwyty dobrać by wydać płytę...

No wlasnie Ty nie wiesz co to jest techno ,i tak samo twoj brat nie slucha techno.
Widzimy tutaj przyklad ,osoby ktora zyje w kraju w ktorym nie ma praktycznie rynku muzycznego ,a kazdemu praktycznie brakuje wiedzy na temat muzyki ,i ktory wszystko co ma beat i tempo od 125 BPM w zwyz nazywa techno.Techno nie uslyszysz w polsce ,bo to gatunek za trudny na polska publike.I uwierz ,wolalbys sluchac techno w prawdziwym znaczeniu tego slowa ,niz to co slucha Twoj brat (a zapewne sa to komercyjne utwory typu kalwi i remi).Jesli slucha na prawde techno to prosze o wykonawce.
Poza tym gdzie tutaj jakis szacunek?Dla innych co czego Ty sluchasz moze byc umcumc..
Taki gatunek jak techno jest czesto wykorzystyawny w reklamach ,filmach ,grach tylko o tym nie wiecie... Macie rozne odmiany techno ,poprzez dosc melodyjny skonczywszy na latino ,tribal techno.

[ Dodano: Pią 14 Gru, 2007 00:08 ]
Jockey napisał(a):nie słucham Hey i nie słucham Myslovitz nie moje to klimaty ale z całą pewnościa jest to muzyka... więcej ci ludzie mają coś do przekazania a nie tylko pseudo twórczości jak w przypadku techno czy rap'u
za jakieś 20 lat nikt nie będzie pamiętał że było coś takiego jak techno bo na fali będzie coś innego równie nieskomplikowanego i tak samo beznadziejnego jak techno czy rymowanki

To jakim cudem techno juz jest od ponad 30 lat?A takie gatunki jak disco umarlo? he?
Dlatego ze techno to nie tylko umcumc ,a wy pokazujecie swoja niewiedze na owy temat.
Niektorzy artysci techno na swoje koncerty zapraszaja do filharmonii ,gdzie muzyka elektroniczna laczona jest z brzmieniami klasycznymi.Az trudno pomyslec ze taki tworca techno moglby zrobic utwory instrumentalne jak klasyczna ,wiec uszanujcie to.
14-12-2007 00:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
Cytat:i tak w ogole ciekawa ksywka autora tematu hihi
Na dodatek piszecie z tego samego IP. Bardzo ciekawe. Następnym razem polecam wnikliwiej wczytać się w regulamin forum, a tak prawdopodobnie będziemy musieli się pożegnać jeśli się ten fakt potwierdzi [-X :rulez:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-12-2007 16:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mortus Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
Helmutt napisał(a):Czy jesteśmy muzycznie zacofani? I tak i nie.
Jedna jest ważna różnica - dawniej dochodziło się do "sławy" ciężko pracując, grając niezliczone koncerty, znosząc niewygody itp. Dziś wystarczy mieć "plecy", dobrego "wujka" gdzieś na szczycie mainstreamu, "siłę przebicia" w postaci np. rozkładówki w Playboyu czy pokazywania się w modnych klubach, talk showach itp...
Ja sam wielokrotnie łapię się na tym, że z polskich rzeczy to słucham głównie tych sprzed 10-15 lat, bo obecnie nie widzę nic na czym możnaby choć przez minutę "zawiesić ucho". No co, hip-shitu mam słuchać? Toz to nawet muzyka nie jest.
Porządna polska muzyka umarła.

Uśmiech Jak się chce posłuchać dobrej muzy, to najlepszy jest net. Na vivie itp. nic dobrego nie leci - ciągle tylko te "tyłki" i dresikowy " i polski "hip-hop". Co do polskich zespołów znanych na świecie, to nie znam ich za wiele. Za to wiem, że takie bandy jak Behemoth, Vader, Decapitated są znane na całym swiecie. Taki Behemoth robi podobno ok. 400 koncertów w jednym roku. Cały świat o nich trombi, a u nas można o nich usłyszeć jedynie w wykazie takiego autotytetu jak Mr. Nowak. Żenada.

Wydaje mi sie, że jak ktoś nie ma wsparcia wielkich wytwórni, gra niszową (albo nawet undergroundową 8)) jeśli chodzi o przekaz i brzmienie muzykę, to musi się wykazać niezłym uporem i zaangażowaniem w jej tworzenie - to jest gwarant wysokiej jakości. Na koncert nie przyjdzie każdy, w mediach też się nie przebije, płyty nie kupi każdy. Zarobki są niewysokie, trzeba niekiedy nawet dokładać do interesu. Nie każdy coś takiego wytrzyma. To jest właśnie podziemny etos - liczy się misja, przekazywane treści, entuzjazm do granej muzyki, upór. Wiele jest garażowych, radykalnych, podziemnych kapel. Redagują własne ziny, grają koncerty dla niewielkiej publiki w lokalnych spelunach - taki jest właśnie np. death i black metal. To sprawia, że ta muzyka jest tak silna - chociaż nie lansowana w popularnych mediach. Taki death i black wyrósł z podziemia. Czytałem w jednym z pism o muzie metalowej wywiad z jednym z muzyków z tej sceny (John McEntee z Incantation (USA). Opowiadał, że w początkach swej kariery, by dostać jakąś taśmę z jakimkolwiek nagraniem wysyłał kaske w kopercie i czekał miesiac nie będąc pewnym co otrzyma. Dzis jest internet i do wszystkiego można dojść bez wysiłku. Przez to muza straciła na "elitarności". Muzyka z podziemia z zasady jest trudna do wylansowania w mediach, więc musi się bronić w swoim lokalnym środowisku. Szybki sukces odpada - to sprawia, że na wierzchu pozostają naprawdę zaangażowane w granie zespoły. Żeby wytrwać trzeba być naprawde w to zaangażowanym. W tych zespołach jest wręcz niezrównane zaangażowanie, wytrwałość i poświęcenie w dążeniu do celu. Niedawno czytałem wywiad z Nergalem z Behemotha. Gosciu przyznał się, że podczas nagrywania wokalu (growlingu) do poprzedniej płyty zdarł sobie gardło (pluł krwią) - tak bardzo się chłopina wczuł. To prawdziwy tytan pracy i perfekcjonista. Ciągnie swój zespół od 14 roku życia (wtedy stwierdził że osiągnie międzynarodowy sukces) - dziś jest rozpoznawany na całym świecie. Może to sie komuś nie spodoba, ale Polska w muzycznej branży jest dziś znana z death i black metalu. Death i black to też wymierne obciażenie fizyczne dla organizmu - jeden z poerkusistów stwierdził, że oprócz regularnych treningów gry na perkusji, musi stale pracować nad swoja kondycja i siłą rąk (siłownia). To są argumenty na to, że muzyka podziemna mimo, ze nieobecna w mediach znajduje sie w doskonałej formie.
18-12-2007 01:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #60
 
Żeby nie było - nie tylko black i death metal ale do tego jeszcze szanty Duży uśmiech

Polska jest potęgą, tylko nie każdy zdaje sobie z tego sprawę... Uśmiech
18-12-2007 10:43
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów