Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prześladowania chrześcijan
Autor Wiadomość
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
Cytat:nie jest możliwe oddzielenie poltyki i religii, skoro obywatelami państwa są osoby wierzące

są to ludzie, którzy zostali wychowani w duchu katolicyzmu ale nie musza być wierzący. Zresztą to prywatna sprawa każdego człowieka.

Cytat:absolutny rozdział jest marzeniem ideologów liberalnych, którzy chcieliby zawłaszczyć politykę tylko dla siebie

Nie. Oddzielenie religii od polityki jest rzeczą normalną. Nikt tu nie chce nic zawłaszczać. Po prostu manipulowanie uczuciami religijnym Polaków jest środkiem politycznym, a to trzeba napiętnować.
15-04-2007 15:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
Aristojos napisał(a):nie musza być wierzący
nie muszą, ale są - skoro tylko wybrali

Aristojos napisał(a):to prywatna sprawa każdego człowieka
to dość popularny, obiegowy slogan; jednak nie jest prawdziwy:
wiara chrześcijan - jak wiemy - wymaga świadectwa i jako taka jest publiczna

Aristojos napisał(a):Oddzielenie religii od polityki jest rzeczą normalną
oddzielenie religii i polityki w państwie zamieszkiwanym przez ludzi wierzących jest zabiegiem nienormalnym i sztucznym

widać to wyraźnie na przykładzie stanowienia prawa państwowego kolidującego z normami ich religii

Aristojos napisał(a):Nikt tu nie chce nic zawłaszczać
pogląd, że liberalizm nie ślini się na myśl o zawłaszczeniu dla siebie polityki, jest wg mnie skrajną naiwnością

Aristojos napisał(a):o prostu manipulowanie uczuciami religijnym Polaków jest środkiem politycznym, a to trzeba napiętnować
manipulowanie uczuciami religijnymi oczywiście trzeba piętnować

natomiast uchwalanie praw państwowych zgodnych z prawem naturalnym i z Dekalogiem należy doceniać i chwalić

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-04-2007 15:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
Cytat:nie muszą, ale są - skoro tylko wybrali

Co wybrali? Ktoś za nich podjął decyzję.

Cytat:wiara chrześcijan - jak wiemy - wymaga świadectwa i jako taka jest publiczna

Ok, ale nie mogę się z tym zgodzic jeżeli wiarę chrześcijańską narzuca się z góry jako jedyny najlepszy światopogląd.

Cytat:oddzielenie religii i polityki w państwie zamieszkiwanym przez ludzi wierzących jest zabiegiem nienormalnym i sztucznym
Być może, ale koniecznym w celu zapenienia pluralistycznego charakteru państwa.

Cytat:widać to wyraźnie na przykładzie stanowienia prawa państwowego kolidującego z normami ich religii

Zamiast konstytucji KKK i będzie fajnie :diabelek:
Marzenia ściętej głowy....

Cytat:pogląd, że liberalizm nie ślini się na myśl o zawłaszczeniu dla siebie polityki, jest wg mnie skrajną naiwnością

Nie możesz podchodzić do ludzi życzliwie? Wszędzie wietszysz spisek? W sumie to każdy sądzi podług siebie... Naprawdę to że ktos ma poglądy liberalne nie oznacza, że jest pijakiem, dziwkarzem, etc.

Cytat:natomiast uchwalanie praw państwowych zgodnych z prawem naturalnym i z Dekalogiem należy doceniać i chwalić

Nie masz racji. Konstytucja i zawarte w niej prawa musza pochodzić z ideałów humanistycznych.
15-04-2007 16:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Aristojos napisał(a):Co wybrali? Ktoś za nich podjął decyzję.
wybrali swoją wiarę lub ją odrzucili - jak każdy wolny człowiek

Aristojos napisał(a):nie mogę się z tym zgodzic jeżeli wiarę chrześcijańską narzuca się z góry jako jedyny najlepszy światopogląd
narzucanie wiary i świadectwo wiary to dwie różne rzeczy

Aristojos napisał(a):Być może, ale koniecznym w celu zapenienia pluralistycznego charakteru państwa
koniecznym dla osób, które za pomocą polityki chciałyby narzucać własne prawa wierzącym; dla wierzących niekoniecznym

poza tym to czysta teoria; w praktyce nie da się oddzielić polityki od religii (ludzie religijni nie pozwolą sobie narzucić ateistycznej polityki, a politycy zawsze będą zabiegali o głosy osób religijnych)

Aristojos napisał(a):Zamiast konstytucji KKK i będzie fajnie :diabelek:
Marzenia ściętej głowy....
zamiast Konstytucji ideologia liberalna: "marzenia ściętej głowy" :evil:

Aristojos napisał(a):Wszędzie wietszysz spisek?
"wietszysz" pisze się przez rz

tropicielu "tropiących spiski" i narzucających religie przemocą

Aristojos napisał(a):Nie możesz podchodzić do ludzi życzliwie?
po prostu biorę przykład z Ciebie :lol2:

Aristojos napisał(a):Naprawdę to że ktos ma poglądy liberalne nie oznacza, że jest pijakiem, dziwkarzem, etc.
no proszę jak szybko wychodzi szydło z worka Szczęśliwy

Aristojos napisał(a):Konstytucja i zawarte w niej prawa musza pochodzić z ideałów humanistycznych
to jakiś liberalny dogmat?

a tymczasem jadę na koncert, pa :*

[center][Obrazek: plakat.jpg][/center]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-04-2007 16:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #50
 
Cytat:zamiast Konstytucji ideologia liberalna: "marzenia ściętej głowy"

nie jestem liberałem

Cytat:"wietszysz" pisze się przez rz

tropicielu "tropiących spiski" i narzucających religie przemocą

mój błąd i co z tego?

Cytat:po prostu biorę przykład z Ciebie

Cytat:no proszę jak szybko wychodzi szydło z worka

Czy na bark argumentów każdy (ciach!)musi zachowywac się jak (ciach!)? Zachowujesz się naprawde jak (ciach!).
Dodatkowo: 2 upomnienie za wycieczki osobiste!

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Nie 15 Kwi, 2007 17:04 ]
Jak Ty ładnie pracujesz na to, by zakończyć karierę na tym forum. Człowieku, daj sobie nieco oddechu. Przemyśl, a potem pisz.

[ Dodano: Nie 15 Kwi, 2007 17:07 ]
Fajnie że on nie wyjażdża do mnie no ale nic. Jesteście przecież po jednej stronie barykady, no nie?
15-04-2007 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Aristojos napisał(a):nie jestem liberałem
to nawet lepiej

Aristojos napisał(a):mój błąd i co z tego?
po prostu przestań błądzić

Aristojos napisał(a):Fajnie że on nie wyjażdża do mnie no ale nic
najwyraźniej nie, skoro mi nic nie "ciachają" :-

Aristojos napisał(a):Jesteście przecież po jednej stronie barykady, no nie?
nie wiem gdzie tu jest barykada, ale ja jestem po stronie kulturalnej dyskusji i po stronie wymiany argumentów, a nie epitetów...

pewnie chciałeś mnie obrazić, skoro Ci posta "pociachali", a jeśli widzisz wycieczki osobiste w moich postach, to zwróć na nie uwagę i nie obrażaj się jak małe dziecko :-s

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-04-2007 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Aristojos napisał(a):Jesteście przecież po jednej stronie barykady, no nie?
Ja jestem PiS`Offcem xD
Prawo I Sprawiedliwość (Iz 28, 17) :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-04-2007 23:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
światopoglądowy beton
16-04-2007 08:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Aristojos napisał(a):światopoglądowy beton
Rozumiem, że zaprezentowałeś tu swoje stanowisko. Bo jeśli do mnie słowa te kierujesz, to są one jednoznacznie argumentem za 3 ostrzeżeniem, co skutkuje zakazem pisania na forum.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-04-2007 10:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
Mówię tu o Twoim światopogladzie.

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Pon 16 Kwi, 2007 11:02 ]
Użytkownik prosi o 3 ostrzeżenie. Zatem czynię zadość jego prośbie
Do końca tygodnia daję Ci przyjacielu czas na refleksję. Poczytaj sobie regulamin, całe forum, może wówczas nabędziesz ogłady troszkę.
16-04-2007 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
A ja nie jestem PiSowcem. Też dostanę ostrzeżenie? :twisted:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-04-2007 13:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
SEBASTIANO napisał(a):Terebincie,a jak to wyglądało w Holandii.Chyba tam były puste kościoły,a może nie ?
Holandia to bardzo dziwny kraj. Można powiedzieć, że ma równie wiele plusów, co minusów. Ale fakt, społeczeństwo jest bardzo zeświecczałe (tak, to się pisze?). Widziałem w Amsterdamie, w Centraal jeden kościół przerobiony na supermarket. W sklepach z upominkami obraźliwe koszulki i zdjęcia z papieżem. Raz, przez przypadek nadziałem się na ślub gejów. Mówię Wam, bardzo dziwnie człowiek czuje się, gdy widzi coś takiego.

Tak ogólnie to tam do kościoła się nie chodzi. A już na pewno nie czyni tego młodzież

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
16-04-2007 17:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
Ja będąc w Szwecji nie widziałam z kolei ani jednego kościoła w większych miastach. Na wioskach i owszem, czasem można było zobaczyć, ale tak, to naprawdę nigdzie, a jeśli już to bardzo sporadycznie. Mimo upadku religijności w krajach Skandynawskich czy Holandii, ludzie poprzez swoją wrodzoną chyba mentalność są tam bardzo uprzejmi, otwarci i przyjaźni. Bardzo mi się to w nich podobało. Brakuje mi tego u Polaków.
Nie można też zbytnio uogólniać i generalizować. Wśród Holendrów czy Skandynawów znalazło by się pewnie trochę praktykujących katolików albo prostestantów. Niemniej należą oni pewnie do rzadkości. A szkoda.

[ Dodano: Pon 16 Kwi, 2007 17:24 ]
Terebint napisał(a):Widziałem w Amsterdamie, w Centraal jeden kościół przerobiony na supermarket.
To jeszcze nic. U nas Jerzy Urban chciał zrobić ze starego kościoła dyskotekę :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-04-2007 17:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
Offca napisał(a):Mimo upadku religijności w krajach Skandynawskich czy Holandii, ludzie poprzez swoją wrodzoną chyba mentalność są tam bardzo uprzejmi, otwarci i przyjaźni. Bardzo mi się to w nich podobało. Brakuje mi tego u Polaków.
Dokładnie, mnie również to mile zaskoczyło. Bardzo uprzejmi i uczynni ludzie. Porównując Polaków i Holendrów to od razu widać, jak nas zakompleksił komunizm, jak złowrogo i pesymistycznie nastawił do świata, do drugiego człowieka.
Offca napisał(a):[ Dodano: Pon 16 Kwi, 2007 17:24 ]
Terebint napisał(a):Widziałem w Amsterdamie, w Centraal jeden kościół przerobiony na supermarket.
To jeszcze nic. U nas Jerzy Urban chciał zrobić ze starego kościoła dyskotekę :krzywy:
No tak, czytałem kiedyś o tym w jakiejś gazecie.

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
16-04-2007 17:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #60
 
Terebint napisał(a):Bardzo uprzejmi i uczynni ludzie.
To też, ale chodzi mi również o podejście do innych ludzi. Idziesz ulicą i chociaż Cię kompletnie nie znają, uśmiechają się do Ciebie z sympatią i mówią "cześć". U nas za takie coś albo byś oberwał, bo ktoś by sobie pomyślał, że się z niego śmiejesz i nabijasz, albo by się postukał w głowę i pomyślał, że wariat jakiś.
I mimo, że religijni nie są, ale mają w sobie niejednokrotnie więcej ciepła i otwartości na innych ludzi, niż nie jeden chrześcijanin praktykujący.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-04-2007 17:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów