Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prześladowania chrześcijan
Autor Wiadomość
Stahs Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #91
 
A ja widzę że muszę się powtórzyć:

Cytat:Zostaje następująca kwestia: jak zinterpretować Koran tak by jego prawa nadawały się do zastosowania w obecnym społeczeństwie, nie mającym wszak korzeni koczowniczych.

Przykładowo w Polsce muzułmanie najwidoczniej rozwiązali ten problem, no chyba że ja o czymś nie wiem i zabijają ludzi na ulicach.
04-02-2009 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #92
 
W takim razie też powinieneś obejrzeć ten filmik to sprawa się wyjaśni.

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
04-02-2009 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #93
 
ja właśnie oglądam... jestem w połowie bo jest 13 części...masa... jestem nie mile zaskoczona.. .

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
04-02-2009 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #94
 
Królestwo tolerancji - tak próbuje promować się w Polsce Arabia Saudyjska. Królestwo tolerancji? Raczej królestwo barbarzyństwa. Prześladowania tych, co opuszczają islam są tam nie tylko na "poziomie olimpijskim". Są na poziomie iście.... Saudyjskim...

Pięć miesięcy po zamordowaniu młodej kobiety, która przeszła na chrześcijaństwo przez jej ojca, członka saudyjskiej policji religijnej (ofierze wyrwano język, a następnie ojciec spalił ją żywcem), władze saudyjskie aresztowały 28 letniego mężczyznę Hamouda Bina Saleha, który na swoim blogu, który został zresztą już zablokowany, opisał historię opuszczenia islamu, która rozpoczęła się po publicznym ścieciu 3 Pakistańczyków. Rozpoczął on wtedy wnikliew studiowanie historii i prawa islamu i saudyjskiego systemu prawnego. W czasie zgłebiania wiedzy na powyższe tematy uznał, że szariat i islam są absolutnie nie do pogodzenia z jakąkolwiek moralnością. Warto w tym momencie jeszcze przypomnieć - mordercy młodej chrześcijanki przedstawiono zarzuty pozwalające skazać go maksymalnie na karę trzech lat więzienia (czynu nie zakwalifikowano jako morderstwo).

Saleh na blogu opisał też swoją opinię o zderzeniu się dwóch systemów wartości - tych ze świata islamu, i tych ze świata chrześcijaństwa, symbolizowanych przez gest Chrystusa broniącego kamienowaną nierządnicę. Świat islamu a szczególnie Arabia Saudyjska domagają się tolerancji i poszanowania ""różnorodności kultur" wszędzie - tylko nie na własnym podwórku. (za europa21.pl)

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
04-02-2009 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #95
 
obejrzałam wszystko już... .masakra.... wcześniej myślałam ,że islam jest jakąś "pochodna" od Chrześcijaństwa czy Judaizmu ..a tu widzę ,że Zły to sobie normalnie tu działa... .On zawsze "kopiuje" i przekręca dzieła Pana... Pod przykrywką religii i pokoju stara się wcisnąć nam religie która :
*karze mordować
*zezwala i poleca kłamstwa
*propaguje pedofilie (sam prorok miał 6 letnia żonę a skonsumował małżeństwo gdy ta miała 9 lat!!!!)
*dzieli ludzi na klasy
*działa głównie przeciwko Żydom mi Chrześcijanom
*przeczy sam sobie (Allach zmienia zdanie!!!! w Koranie nie raz...:/ )
*w raju są jakieś cielesne uciechy..
*samobójstwo (czyli dla nich męczeństwo) polegające na jednoczesnym zabiciu innych i siebie jednocześnie jest jedyną drogą do raju... .

i wiele wiele innych!!!!
o ja... Smutny ...polecam ten filmik (link w poprzednich postach <nie moich>)
naprawdę nie miałam pojęcia o tych rzeczach... a tu bah... .

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
04-02-2009 23:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #96
 
Wejdź sobie kredko na tę stronkę : http://www.okno1040.org/ , tu dowiesz się więcej co się dzieje w tamtych rejonach świata, oraz ta stronka też jest w tym temacie: http://www.gpch.pl/ pozdrawiam

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
04-02-2009 23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #97
 
jonasz 33, ..o jednym z tamtych wydarzeń pisałeś...ale na tej stronie na szczęście są też pozytywne świadectwaUśmiech ,dzięki.

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
05-02-2009 11:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stahs Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #98
 
Cytat:*karze mordować
*zezwala i poleca kłamstwa
*propaguje pedofilie (sam prorok miał 6 letnia żonę a skonsumował małżeństwo gdy ta miała 9 lat!!!!)
*dzieli ludzi na klasy
*działa głównie przeciwko Żydom mi Chrześcijanom
*przeczy sam sobie (Allach zmienia zdanie!!!! w Koranie nie raz...:/ )
*w raju są jakieś cielesne uciechy..
*samobójstwo (czyli dla nich męczeństwo) polegające na jednoczesnym zabiciu innych i siebie jednocześnie jest jedyną drogą do raju... .

To wszystko są prawa wynikające z aktualnie panujących okoliczności, czyli okresu w którym żył Mahomet. Zresztą cytat z jednej z biografii Mahometa:

Cytat:Religia, której nauczał Mahomet, pozostawała w swym charakterze zawsze głęboko arabska. Z pozoru można odnieść wrażenie że prorok chciał zerwać z partykularyzmem plemiennym, patriarchalną rodzina, więzami krwi, miastem przodków. W rzeczywistości jednak poligamia została ograniczona, ale utrzymana, nie zniesiono prawa odwetu i nadal stosowano razzia, a Mekka i jej sanktuarium, Al Kaba stały się centrum świata islamskiego w stronę którego muzułmanie zwracają się w modlitwie. (...) Inaczej mówiąc, w początkowym okresie nowa religia była osadzona w dawnym sposobie życia Beduinów-koczowników, a nawet w odziedziczonych po przodkach wierzeniach.

Zasady Tory także bazują na ówczesnych prawach i są wynikiem warunków społeczno-kulturowych.

Co do uciech cielesnych, to:

Cytat:Tymczasem udowodniono że Mahomet zachowywał się jak prawdziwy Beduin, dla którego celibat i czystość cielesna nie miały żadnej szczególnej wartości duchowej.
05-02-2009 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #99
 
Jestem wstrząsnięty tym co jest na wymienionych przez Was stronach. Niestety, tak działaja ludzie ślepi, zaslepieni przez religię, ideologię czy przekonania.
I mimo tego, że świat idzie naprzód wciąż są tacy którzy chieliby zabjać w imię religii.
Był czas, że skrajna prawica i w Polsce chciała powoli wprowadzać swego rodzaju "ideologiczny iran". Na szczęscie ci ludzie sa albo wspomnieniem, albo marginesem.
Oby nigdy już podobni demagodzy nie próbowali dochodzić do władzy.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-02-2009 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #100
 
Helmutt :
Cytat:Był czas, że skrajna prawica i w Polsce chciała powoli wprowadzać swego rodzaju "ideologiczny iran". Na szczęscie ci ludzie sa albo wspomnieniem, albo marginesem.

To nie dyskusja o polityce w kraju.
05-02-2009 15:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #101
 
Polonium napisał(a):Helmutt :
Cytat:Był czas, że skrajna prawica i w Polsce chciała powoli wprowadzać swego rodzaju "ideologiczny iran". Na szczęscie ci ludzie sa albo wspomnieniem, albo marginesem.

To nie dyskusja o polityce w kraju.
Silnie mi się skojarzyło, z działaniami / wypowiedziami pewnych..... mądrych inaczej Uśmiech A w kraju na szczęście takiej polityki nie ma, wbrew zyczeniom co poniektórych oszołomów Uśmiech I tego się trzymajmy.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-02-2009 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #102
 
Helmutt, najgorsze jest to ,że Ci co chcą zabijać w imię religii to nie żadni fanatycy -tylko w samym Koranie tak jest napisane aby to robić i chcą robić to takie zwykłe "szaraczki".. i nawet w ich telewizji ludzie zachęcają do tego ..jakiś 10letni chłopiec mówił ,że chce być samobójcą podkładającym bombę i zabić dużo Żydów a prowadzący na to ,żeby mu Allach w tym dopomógł!!!! to jest chore... naprawdę myślałam ,że ta religia to coś dobrego i tylko Ci fanatycy tak robią ..a to na porządku dziennym... sam Mohamed opisał jak zabił własnoręcznie od600-900 ludzi :/ a Oni się na Nim wzorują :/ ...
(tak na marginesie ktoś mógł by zarzucić że przecież nasze wyprawy Krzyżowe to też było zabijanie w imię religii..tylko sprawa ma drugie dno..wyprawy były po tym jak islamiści zajęli ziemie świętą i nie pozwalali "nie wiernym" tam przebywać i mordowali przebywających tam Żydów i Chrześcijan..więc z Europy przyszedł odwet... .też wcześniej nie miałam o tym pojęcia tak naprawdę ...myślałam ,że to pod przykrywką wiary Europejczycy chcieli podbić nowe Ziemie.. .)

Stahs, troche nie rozumiem Twojej wypowiedzi...(dziś mało czająca jestem)




Oj oj..Smutny tak mi smutno ,że coś takiego się dzieje... .

a w ogóle wiecie ,że 11 09 XVII w. powstrzymano rozszerzenie się islamu w Europie pod Wiedniem i skończył się taki okres -oni to nazywają jakoś na "dż" ale nie pamiętam jak dokładnie.. i niektórzy znawcy islamu podejrzewają ,że atak w USA akurat 11 09 nie jest przypadkową datą ,tylko jakby takim oznajmieniem Światu ,że islam się odrodził i będzie z większą mocą działać.. .

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
05-02-2009 15:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #103
 
A jednak w Polsce istnieje islam i jakoś nie ma fanatyzmu, ale zauważmy - nie ma w Polsce Szariatu. Też tutaj używają Koranu. W krajach arabskich są natomiast ekstremiści, ale tam stosuje się Szariat.

Jakie są związki Szariatu z fanatyzmem ? Co powoduje, że surowe prawo Szariatu sprzyja fanatycznym nadużyciom ?
05-02-2009 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #104
 
dlatego nie ma bo jest ich mało... narazie domagają się równouprawnień i w ogóle..a u siebie o niczym takim nie ma mowy...:/ .. widziałeś te filmiki (13 części)? jak nie to polecam..dużo się dowiesz!

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
05-02-2009 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #105
 
kredka198 napisał(a):dlatego nie ma bo jest ich mało... narazie domagają się równouprawnień i w ogóle..a u siebie o niczym takim nie ma mowy...:/ .. widziałeś te filmiki (13 części)? jak nie to polecam..dużo się dowiesz!

Czy to znaczy, że tylko judaizm i chrześcijaństwo są autentyczne spośród religii monoteistycznych ? Z drugiej strony fakt - spośród tych religii tylko islam jest dziełem ludzkim (prorok Mahomet) i powstał później niż chrześcijaństwo. Rzeczywiście dziwi. Ale czy w takim sensie islam jest sektą, a tylko judaizm i chrześcijaństwo wyznaniem ? Jak to zatem ?

[ Dodano: Czw 05 Lut, 2009 16:25 ]
Tatarzy napadali na Polskę - fakt, Turków odparto pod Wiedniem, a wyprawy krzyżowe były odpowiedzią na atak islamistów na Żydów i chrześcijan ?

To czemu papież przepraszał za wyprawy krzyżowe , skoro część obecnie sugeruje, że były nieuniknione. Jednak papież J.P. II miał rację - nie wolno zabijać w imię religii. Zatem napad na Palestyńczyków i prześladowania chrześcijan przez islamistów są taką samą zbrodnią.
05-02-2009 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów