Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamordowani przez Vistę
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Zamordowani przez Vistę
http://hacking.pl/pl/news-6464-Zamordowa...Viste.html

"Niezadowolona grupa klientów zamordowała w Gachie w kenijskim dystrykcie Kiambu oszustów, którzy zostali uznani za winnych oszukiwania ich podczas instalacji systemu operacyjnego.
Ofiary instalowały system open-source'owy darmowy system operacyjny Ubuntu, wmawiając klientom, iż na ich maszynach został "posadzony" Windows Vista.
Klientów zaintrygowały niskie koszty instalacji systemu, wynoszące 400 kenijskich szylingów, czyli 5,8 dolara. Zamiast Visty otrzymywali oni dystrybucję Ubuntu, którą można za darmo pobrać z Internetu.
Policja zjawiła się zbyt późno, aby zapobiec linczowi. Mogła jedynie zabezpieczyć miejsce zbrodni.
Mniej więcej w tym samym czasie rząd Kenii zadeklarował, iż będzie promował w swoim kraju system operacyjny Windows Vista.
Decyzja ta została podjęta po otrzymaniu od Fundacji Billa i Melindy Gates dotacji w wysokości 100 tysięcy dolarów. Pieniądze te mają zostać przeznaczone na walkę z wirusem HIV."

No proszę, Vista to zło. Przez nią giną ludzie ;P Duży uśmiech .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
01-03-2007 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
heysel napisał(a):od Fundacji Billa i Melindy Gates dotacji w wysokości 100 tysięcy dolarów.
To chyba jakiś żart, co? Co oni za to kupią? Waciki? :mrgreen:
A propos Visty - od roku mówią ludzie, że to szajs. Okazuje się, że nawet zabójczy...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-03-2007 15:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ks.Marek napisał(a):A propos Visty - od roku mówią ludzie, że to szajs.
A Cost Analysis of Windows Vista Content Protection

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
01-03-2007 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Kuźwa, ale Ubuntu jako Vistę przedstawiać...? Przecież te dwa systemy róznią się i to nie tylko powierzchownie. Każdy nawet średnio orientujący sie w sprawie zoabczy, że coś jest nie tak.


BTW: Ubuntu jest jedynym znanym mi systemem za który nie zapłacimy ANI GROSZA - nawet za nośnik. Wchodzisz na stronkę https://shipit.ubuntu.com/, zamawiasz i za kilka tygodni przychodzi do naszego domu paczka, za która nic nie płacimy przy odbiorze a która zawiera kilka sztuk płytek z systemem - jedną z nich możemy zachować dla siebie a resztę np: rozdać znajomym propagując ideę Wolnego Oprogramowania.

Można smiało zamiawiać - sprawdzone przeze mnie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-03-2007 09:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #5
 
Mozna tak skonfigurowac KDE, zeby wygladem przypominalo Viste, wiec na pierwszy rzut oka mozna kogos oszukac. Ale to jest w zasadzie niewazne. Dziwne sa inne rzeczy - klienci w zasadzie nie zostali oszukani, bo sprzedawca nie skasowal kilkaset $ za Viste. Dlaczego wiec taka skrajna reakcja?
Jednak najdziwniejsze jest to, co mozna znalezc m. in. w linku od heysel-a: czyli ingerencja systemu w odtwarzane tresci. Zastanawia mnie co tak naprawde mysleli szefowie Microsoftu - ze ludzie musza isc z duchem czasu i przesiada sie ze sprawnie dzialajacych XP-kow na nowa Viste, ktora bedzie ograniczac ich na kazdym kroku (a czego nie moze ograniczyc, to... nie obsluzy wcale)? Do tego tak naprawde Vista nie oferuje wiele wiecej niz XP, moze ew. skusic kogos atrakcyjnym wygladem i tym, ze jest... nowa. Jaki jest jednak sens przesiadki na system, ktory bedzie nam kula u nogi?
02-03-2007 12:01
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
XP też można przerobić na system przypominający bardzo z wyglądu Viste :mrgreen: Mój kolega tak sobie zrobił. Vista nafaszerowana jest tylko fajniejszą może grafiką, ale to wszystko :krzywy: Zdecydowanie wolę XP.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-03-2007 12:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ja odkąd stałem się posiadaczem legalnego WindowsaXP, jakoś całkowicie nie mam ochoty na kupowanie nowej wersji, tylko po to, że ładnie wygląda i ma kilka usprawnień (bo ma). Zmienianie skórek, żeby ładniej wyglądało, jakoś nigdy mnie nie interesowało, zresztą mam mnóstwo znajomych, którzy po instalacji xp od razu ustawiają sobie "standardowy" wygląd, bez tych wszystkich zaokrągleń etc.

Natomiast jeżeli chodzi o Ubuntu, to uważam go za najlepszą dystrybucję linuxa - wielokrotnie chciałem się "przesiąść" na linuxa i zawsze coś się sypało, a już się stałem w międzyczasie zwykłym użytkownikiem, a nie pasjonatem dłubania w systemie, i niestety przygota z linuxem kończyła się równie szybko, jak się zaczynała. Natomiast jak włożyłem płytkę z Ubutnu i go uruchomiłem i rozpoznał mi dosłownie wszystko w komputerze, to samo z laptopem to niemalże można to nazwać "miłością od pierwszego uruchomienia".

A mordu może dokonano po prostu z samego faktu "oszukania", a nie z powodu kosztów. Ale do kolekcji nie przychylnych Wiście newsów zawsze dojdzie jeden tekst Uśmiech

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
02-03-2007 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
msg napisał(a):Ja odkąd stałem się posiadaczem legalnego WindowsaXP, jakoś całkowicie nie mam ochoty na kupowanie nowej wersji, tylko po to, że ładnie wygląda i ma kilka usprawnień (bo ma). Zmienianie skórek, żeby ładniej wyglądało, jakoś nigdy mnie nie interesowało, zresztą mam mnóstwo znajomych, którzy po instalacji xp od razu ustawiają sobie "standardowy" wygląd, bez tych wszystkich zaokrągleń etc.
Dokładnie, kolego. Precz z "plasteliną" Uśmiech

Cytat:Natomiast jak włożyłem płytkę z Ubutnu i go uruchomiłem i rozpoznał mi dosłownie wszystko w komputerze, to samo z laptopem to niemalże można to nazwać "miłością od pierwszego uruchomienia".
Tak, co więcej - systemem Ubuntu można także pobawić się bez konieczności instalacji - po ustawieniu bootowania z CD można system uruchomić bezpośrednio z płyty i zobaczyć czy pasuje nam, czy nie. Fakt, że w taki sposób za wiele nie zdziałamy, ale przynajmniej zoabczymy "z czym to sie je" Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-03-2007 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #9
 
Wszystko zalezy od potrzeb. Jezeli ktos faktycznie potrzebuje tylko linuxa, ktory dziala "od zaraz", to faktycznie dystrybucje typu Ubuntu czy Mandriva sie sprawdzaja. Natomiast bardzo czesto uzytkownicy tych systemow nie maja zielonego pojecia cos sie w ich linuxie tak naprawde dzieje (bez obrazy Oczko ) Jezeli pojawi sie problem, ktorego nie rozwiaze graficzny konfigurator, to czesto konczy sie na reinstalacji od zera calego systemu. Osobiscie wole system, ktory co prawda troche na poczatku wymaga, ale pozniej niczym nieprzyjemnym mnie nie zaskoczy. Wiec Slackware - „Because it works”
Jest tez wersja odpalana z plytki: slax.org
Przepraszam za OT, ale po prostu musialem Uśmiech
02-03-2007 16:04
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów