Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sąd nakazał aborcję
Autor Wiadomość
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
heysel, tu nie chodzi o decyzję kobiety, o jej wolność ale o to, że ta decyzja nie dotyczy tylko jej, a drugiego człowieka - zabicia, a na to w imię, żadnych wartości nie można pozwalać

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
03-03-2007 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
ddv napisał(a):A co (jakie prawo) jest przeciwko morderstwu ?
Dlaczego wg. ciebie nie wolno zamordować człowieka będącego poza łonem matki a wolno to w łonie ... ?
Prawo wolności osobistej. Prawo decydowania o swoim ciele. W tym przypadku mamy do czynienia z organizmem-gospodarzem i organizmem-gościem (tylko bez farmazonów o tym skąd pochodzi ten gość, bo tu nie oto chodzi). Prawem organizmu-gospodarza jest usunięcie organizmu-gościa.
Tylko bez fanzolenia jaki to heysel niemoralny czy potworny, bo nigdzie nie napisałem o moich osobistych odczuciach wobec tej kwestii.
Lola napisał(a):a na to w imię, żadnych wartości nie można pozwalać
Moje zasady nie zezwalają mi na zabronienie tego. To przekroczenie wolności innej jednostki.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
03-03-2007 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
http://www.silentscream.org/diary-flash.html znalazłem na necie takie coś. prawdziwe. Zwolennicy aborcji by to wykpili, 2 komórki i myślą, i czują...głupota- otóż nie. chodzi i to czym są te komórki. a są tajemnicą omówię na przykładzie pewnej sytuacji. Był człowiek trafił do obozu w Oświęcimiu, obóz przeżył. założył rodzinę miał dziecko któremu nigdy nikt nie wspominał ani słowem o tym co tam było. okazuje sie że dziecko ma sny, w których widzi dokładnie to miejsce, widzi dramat tych ludzi. pamięć genetyczna? prawdopodobnie tak. ludzie mówią- ziemniak, pokazując przy okazji znajomość biologii. pod pewnymi aspektami ludzkie życie było, jest i będzie tajemnicą, świętością. i każdy kto sie mieni być jego panem, popełnia poważny błąd.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
03-03-2007 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
Jest jeszcze mała grupa ludzi, która się zapyta Boga : Dlaczego ? Bóg odpowie, bo taka była moja wola. A ci ludzie na to : Właśnie TWOJA wola Panie i NIC więcej.
03-03-2007 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
heysel napisał:,
Cytat:Prawo wolności osobistej.
wiesz co to jest wolność? "wolność to nie samowola, nie można skrzywdzić drugiego człowieka", a aborcja jak by nie patrzeć jest samowolą, jest brakiem odpowiedzialności wyrażającej się nie tylko w ponoszeniu konsekwencji ale myślenie przed działaniem jakie to działanie przyniesie skutki i konsekwencje, jest ukaraniem niewinnej osoby, za to, że rodzice nie pomyśleli wcześniej co robią. Piszesz, że jest w organizmie kobiety - owszem, a wiesz dlaczego? ponieważ jest to sprzyjające dla niego - dziecka - środowisko do rozwoju, nie jajo, nie woda czy piasek ale wnętrze kobiety bo tak jest dla niego najlepiej.

Scott napisał:,
Cytat:Zwolennicy aborcji by to wykpili, 2 komórki i myślą, i czują...głupota
zwolennicy aborcji nazywają dziecko płodem, który nic nie czuje, który jest czyś martwym, nieożywionym...dziwne tylko, że moja koleżanka będąc w 2 tygodniu ciąży czuła ruchy tej "nieożywionej materii".
03-03-2007 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
heysel napisał(a):Prawo wolności osobistej.
Które zezwala na mord NIEWINNEJ osoby ??
Ono się na świat nie pchało - Ty przecież dla swojej przyjemności rozpocząłeś współżycie ...
Coż - coś wypaczone masz te swoje "prawa" ...
Filozofia Kalego czy co ... ?
heysel napisał(a):Prawo decydowania o swoim ciele.
...i brak zasad moralnych oraz siły charakteru który nie pozwala na wzięcie na siebie konsekwencji własnego działania tylko na drogę po trupach ...?
heysel napisał(a):W tym przypadku mamy do czynienia z organizmem-gospodarzem i organizmem-gościem (tylko bez farmazonów o tym skąd pochodzi ten gość, bo tu nie oto chodzi)
A ja powiem wprost - to DZIECKO i to TWOJE dziecko które chcesz zamordować w imię swojej własnej wygody i braku zasad - a nie "8 obcy" ..."
Dziecko które winno dostać opiekę i wsparcie - i w żadnym wypadku nie jest żadnym potworem którego należy zamordować ...
W tej sytacji - to własnie matka, ojciec czy ... dziadek nakazujący zamordowanie własnego dziecka czy wnuka jest potworem - a w żadnym wypadku nie jest niczemu winne dziecko ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
03-03-2007 23:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
to Ja :) napisał(a):wiesz co to jest wolność? "wolność to nie samowola, nie można skrzywdzić drugiego człowieka", a aborcja jak by nie patrzeć jest samowolą, jest brakiem odpowiedzialności wyrażającej się nie tylko w ponoszeniu konsekwencji ale myślenie przed działaniem jakie to działanie przyniesie skutki i konsekwencje, jest ukaraniem niewinnej osoby, za to, że rodzice nie pomyśleli wcześniej co robią. Piszesz, że jest w organizmie kobiety - owszem, a wiesz dlaczego? ponieważ jest to sprzyjające dla niego - dziecka - środowisko do rozwoju, nie jajo, nie woda czy piasek ale wnętrze kobiety bo tak jest dla niego najlepiej.
Wiem doskonale co to jest wolność. I po raz n-ty piszę : NIE MAM PRAWA ZABRANIAĆ NIKOMU DECYDOWANIA O WŁASNYM CIELE. Tym samym nie mam prawa zabronić kobiecie aborcji. To jest jej suwerenna decyzja dotycząca jej ciała i ona ponosi jej konsekwencje.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
03-03-2007 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Cytat: NIE MAM PRAWA ZABRANIAĆ NIKOMU DECYDOWANIA O WŁASNYM CIELE.
ależ zabraniasz! dziecku, które jak sam stwierdziłeś, jest odrębnym organizmem a więc osobnym ciałem czyli, że twoje zdanie "Tym samym nie mam prawa zabronić kobiecie aborcji." jest nieprawdziwe, niezgodne z tym co pisałeś wcześniej, w tym przypadku trzeba wybrać, nie można twierdzić, że dwie sprzeczne opinie, cechy, zdania są takie same.
03-03-2007 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
ddv napisał(a):Które zezwala na mord NIEWINNEJ osoby ??
Nie, które zezwala na decydowanie o własnym ciele i ponoszeniu konsekwencji tych decyzji.
ddv napisał(a):Filozofia Kalego czy co ... ?
Z twojej strony to jest odczytywanie tego co chcesz widzieć, a nie tego co jest napisane. Ile razy mam pisać, że NIE OPISAŁEM CI MOICH OSOBISTYCH ODCZUĆ WZGLĘDEM ABORCJI.
ddv napisał(a):...i brak zasad moralnych oraz siły charakteru który nie pozwala na wzięcie na siebie konsekwencji własnego działania tylko na drogę po trupach ...?
Czyli dalej ddv to samo, przekręcanie wypowiedzi, dodawanie własnych interpretacji. Brawo. Następnym razem nie odpowiadam na Twoje farmazony.
ddv napisał(a):A ja powiem wprost - to DZIECKO i to TWOJE dziecko które chcesz zamordować w imię swojej własnej wygody i braku zasad - a nie "8 obcy" ..."
NIE OPISAŁEM CI MOICH OSOBISTYCH ODCZUĆ WZGLĘDEM ABORCJI.

[ Dodano: Sob 03 Mar, 2007 22:37 ]
to Ja :) napisał(a):
Cytat: NIE MAM PRAWA ZABRANIAĆ NIKOMU DECYDOWANIA O WŁASNYM CIELE.
ależ zabraniasz! dziecku, które jak sam stwierdziłeś, jest odrębnym organizmem a więc osobnym ciałem czyli, że twoje zdanie "Tym samym nie mam prawa zabronić kobiecie aborcji." jest nieprawdziwe, niezgodne z tym co pisałeś wcześniej, w tym przypadku trzeba wybrać, nie można twierdzić, że dwie sprzeczne opinie, cechy, zdania są takie same.
Organizm gospodarza decyduje o swoim stanie i jego decyzje są wiążące.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
03-03-2007 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Cytat:Organizm gospodarza decyduje o swoim stanie i jego decyzje są wiążące.
DZIECKO TO NIE PASOŻYT :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Cytat: Nie, które zezwala na decydowanie o własnym ciele i ponoszeniu konsekwencji tych decyzji.
KONSEKWENCJĄ, PONOSZENIEM JEJ NIE JEST ZABICIE NIEWINNEJ, BEZBRONNEJ OSOBY :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
03-03-2007 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
to Ja :) napisał(a):
Cytat:Organizm gospodarza decyduje o swoim stanie i jego decyzje są wiążące.
DZIECKO TO NIE PASOŻYT :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Relacja matka-płód zależy od samej matki.
I jeszcze raz:
NIE OPISAŁEM MOICH OSOBISTYCH ODCZUĆ WZGLĘDEM ABORCJI.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
04-03-2007 00:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Cytat:Relacja matka-płód zależy od samej matki.
matka nie ma prawa decydować o życiu innej osoby czy też istoty, nikt nie dał jej takiego prawa!
04-03-2007 00:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
to Ja :) napisał(a):matka nie ma prawa decydować o życiu innej osoby czy też istoty, nikt nie dał jej takiego prawa!
Mnie nikt nie dał prawa przekraczania wolności innej dorosłej istoty zdolnej podejmować decyzje o sobie i stanie własnego organizmu.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
04-03-2007 00:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Czyli, że wg Ciebie "ryby i dzieci głosu nie mają", dorosły może robić co tylko z dzieckiem chce, nawet może je zabić a prawu i społeczeństwu nic do tego :zmieszany:
04-03-2007 01:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
to Ja :) napisał(a):a prawu i społeczeństwu nic do tego :zmieszany:
Ja stwierdzam tylko, że JA nie mam prawa. Jeżeli społeczeństwo chce sobie ustalać prawa przekraczania granic wolności jednostki niech je sobie ustala. Ale ja do tego ręki nie przyłożę. I żeby zabić wam klina to powiem wprost, że w przypadku opisanym w tym artykule wolność wyboru tej 13-letniej dziewczynki została przekroczona. Jeżeli zależało by to ode mnie to jej wola (jeżeli wybór został podjęty w świadomości wszelkich jego konsekwencji), aby urodzić byłaby dla mnie wiążąca.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
04-03-2007 01:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów