Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki, które dodają skrzydeł i pomagają dolecieć do nieba.
Autor Wiadomość
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
NiKtóś napisał(a):Pismo świete
mega ksiazka, mega historia, mega naukaUśmiech i jeszcze sama prawda!!
a jednak pewne fragmenty w niej nie dodają skrzydeł, a nawet przeciwnie - zasmucają.

[Obrazek: mysz4.gif]
31-03-2007 15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #17
 
Wychowują Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-03-2007 15:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Annnika napisał(a):Wychowują
no cóż należy Cie poprzeć w tej odp. :wink:

[Obrazek: mysz4.gif]
31-03-2007 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Karusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 177
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Heh... Tak sobie czytałam ten temat i podeszłam do książki z półkami. Porzewracałam, poszperałam i nagle... zobaczyłam książkę. Wziełam ją do ręki i... szok :shock: Zraniony Pasterz! :roll2: nawet nie wiedziałam, że takie coś mam :wink: zaczęłam wczoraj czytać a dzisiaj skończyłam.
W życiu nie czytałam lepszej książki! Każde jej zdanie napełnia Radością :krzywy: podkreślałam sobie te fragmenty, które mnie w jakiś sposób dotknęły. Razem 30 cytatów Duży uśmiech
Czytajcie, czytajcie, czytajcie, czytajcie... To lepsze niż Oskar czy Mały ksiądz Uśmiech

[ Dodano: Pon 02 Kwi, 2007 17:00 ]
czy Mały książę znaczy się :twisted:
02-04-2007 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Myślę, że takich książek jest cała masa, które uwzniaślają. Pośród nich także lektury należące dziś już do klasyki literatury. Jak dla mnie, przytaczany już wcześniej Don Kichote, ale równiez Akademia Pana Kleksa, czy Baśnie 1000 i jednej nocy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-04-2007 00:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
"Żyć w rodzinie i przetrwać" polecamUśmiech autorów nie pamiętam, następnym razem dopiszęUśmiech

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
03-04-2007 13:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Karusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 177
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
mazik napisał(a):"Żyć w rodzinie i przetrwać" polecamUśmiech autorów nie pamiętam, następnym razem dopiszęUśmiech
Robin Skynner & John Cleese Uśmiech

Cytat:Żyć w rodzinie i przetrwać. Już sam tytuł wskazuje, że mamy do czynienia z poradnikiem nietypowym! Autorzy z wdziękiem dowodzą, że do wszystkich problemów można podejść na wesoło. Profesjonalizm Skynnera zderza się tu z cynicznym humorem Cleesa. Żyć w rodzinie... to płynny i błyskotliwy dialog, który porządkuje doświadczenia fachowca i przeciętnego człowieka. Jednak pod lekką, przystępną formą kryją się wyniki głębokiej psychologicznej analizy. Żyć w rodzinie i przetrwać to znakomita lektura nie tylko dla tych, którzy potrzebują skutecznej porady, ale także dla tych, którzy po prostu lubią dobrą, skrzącą się dowcipem, literaturę
03-04-2007 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #23
 
Mam ich jakąś ksiażkę Uśmiech o relacji z matką... jest dobra, ale nie jestem gotowa ją przeczytać w całosci teraz.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
03-04-2007 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Allessandro Pronzato " Niewygodne Ewangelie"
oraz

Marie Chaplan "Kochaj o pozwól się kochać"

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-04-2007 21:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Polecam "Swiadkowie Bozego Milosierdzia" autorstwa Anny
:aniol:

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
04-04-2007 02:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Ja polecę jeszcze książki o Małej Teresie. 'Dzieje duszy" czy "żółty zeszyt". Jest tez taka, która ukazuje nieco inne oblicze tamtejszego życia w zakonie, ale, niestety, tytułu nie potrafię podać.

[Obrazek: mysz4.gif]
04-04-2007 10:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
"Jezus Żyd praktykujący" Brat Efraim

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
01-05-2007 13:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
rachel napisał(a):"Jezus Żyd praktykujący" Brat Efraim
Niedawno kupiłem na allegro. Oczko Czeka w kolejce do przeczytania. Uśmiech

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
06-05-2007 08:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Terebint napisał(a):Niedawno kupiłem na allegro.
Byłeś szybszy ode mnie ;P Mi pożyczył ks i bardzo warto ją przeczytać Uśmiech Ogólnie ciężko ją zakupić.
Jak będziesz miał jakies namiary daj znać :wink:

[ Dodano: Czw 10 Maj, 2007 20:11 ]
Powrót do Dekalogu - Alessandro Pronzato jestem w trakcie czytanie , ciekawie napisana. Ogólnie ten autor ciekawie pisze, moim zdaniem.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-05-2007 08:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Najnowsza książka Marcina Jakimowicza "Pełne zanurzenie". Myśle, że książki Jakimowicza nie potrzebują wielkiej reklamy... Kto czytał którą kolwiek, napewno sięga po następne.
Ta jest po prostu... ahh Uśmiech

Cytat:Pół roku temu otrzymaliśmy we wspólnocie proroctwo. Bardzo przejmujący, wyraźny obraz. Nad nami wisiało niebo, które aż uginało się od błogosławieństwa. Wyglądało jak napięte do ostateczności płótno, które za chwilę ma przerwać się i eksplodować strumieniem wody zalewającej spragnioną ziemię. Zanurzamy się?
(ze wstępu)

więcej o Jakimowiczu i "Pełnym zanuzreniu" tutaj

------------------------------------------------------------------------------------------------
Oczywiście polecam też "Małego Księcia"

http://www.ewangelizatorzy.pl
22-05-2007 12:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów