Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki, które dodają skrzydeł i pomagają dolecieć do nieba.
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
Kocham książki ks. M. Malińskiego - gradzia - polecam Ci książkę autorstwa tegoż kapłana pt. "Elementarz" Uśmiech
26-01-2008 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
Nikt nie poleca żadnych książek... Czyżby w sesji wszyscy czytali tylko podręczniki i notatki??
A ja znalazłem moment w ten gorący czas i przeczytałem naprawde godną polecenia książke Jerzego Surdykowskiego SOS

Jak zwykle posłuże się opisem niemojego autorstwaUśmiech
Cytat:Współczesna wielopłaszczyznowa powieść ukazująca zagmatwane przez historię ostatnich kilkudziesięciu lat dzieje bohaterów wywodzących się z niewielkiej mieściny pod Oświęcimiem oraz z miasteczka na Kresach Wschodnich. W poszukiwaniu źródeł współczesnych postaw nienawiści i terroru autor sięga do przekazów biblijnych. "S.O.S." to ujęta w formę wielopłaszczyznowej prozy współczesnej przypowieść o odwiecznej walce dobra ze złem, która toczy się w wielu miejscach naszego globu i przenika dzieje jednostek i narodów. Niby realistyczna powieść podszyta metafizyką i odwiecznym pragnieniem dobra. Owo czynienie dobra dla innych i przez innych obarczone jest jednak immanentnym złem. Niektórzy bohaterowie Surdykowskiego, jak np. Matka Cysorzów czy cicha bohaterka solidarnościowej historii, zachowując wszelkie znamiona przeciętnych ludzi naszej współczesności, przechodzą do innego wymiaru świętości.



Można ją nabyć za 9zł(!) w poznańskiej księgarni Arsenał(na rynku)

http://www.ewangelizatorzy.pl
02-02-2008 01:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Natajla Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #63
 
W. J. Grabski "W cieniu kolegiaty"
Josh McDowell "Więcej niż cieśla" (!!!)
ks. Adam Skwarczyński "Rękopis z czyśćca"
Ks. dr Herbert Madinger "Bóg puka do każdego"
Andrzej Dębski "Obudź się i powstań z martwych"
John L. McLaughlin "A wy za kogo Mnie uważacie?"

Wszystkie czytałam, wszystkie jednakowo polecam Uśmiech

Ap 21, 4
11-02-2008 20:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Dał nam znak Życia - x.Jan Kuźniar

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-02-2008 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
Josh McDowell "Sprawa Zmartwychwstania" - McDawel przeprowadza wszechstronne i usiłuje znaleźć odpowiedź, biorąc pod uwagę świadectwa historyczne, literaturoznawcze i prawne dowodzi, że fakt zmartwychwstania jest bezsprzeczny.
13-02-2008 13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Iwo Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #66
 
"Podróż pragnień" John Eldredge

"Cisza jest tlenem dla S?owa Bo?ego"
13-02-2008 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Natajla Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #67
 
alus napisał(a):Josh McDowell "Sprawa Zmartwychwstania"
Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami Oczko Naprawdę gorąco polecam, ta książka jest niesamowita Uśmiech

Fajna jest jeszcze książka Doroty Terakowskiej "Tam gdzie spadają Anioły". Niby takie nic, z pozoru wygląda na książeczkę dla dzieci. Napisała ją polska pisarka, nie żaden teolog czy wybitny biblista.
Po przeczytaniu tej powieści doszłam do wniosku, że zbyt rzadko modlę się do mojego Anioła Stróża, że praktycznie mam z nim zerowy kontakt. I postanowiłam to zmienić.
http://zaduchem.info/kultura/ksiazka/tam...anioly.htm - tutaj można sobie poczytać coś więcej o tej książce.

Pozdrawiam i miłego wieczoru Uśmiech

Ap 21, 4
13-02-2008 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Gabrielle Kuby: "Zryw ku miłości"
Autorka moim zdaniem wie co pisze, i to do bólu wie...
Dr socjologii, matka 2 dzieci bodaj, rozwódka, ezoteryk, popadała w psychologizm, i wiele innych drenaży psycho-duchowych, by wreszcie odnaleźć się w Kościele Katolickim.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-02-2008 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #69
 
Nikt jeszcze nie wymienił książki-poematu Romana Brandstaettera "Jezus z Nazaretu".
Autor pisał tą książkę przez 10 lat - 4 tomy, w tym przez 6 lat przebywał w Ziemi Świetej, przewertował tysiące materiałów, przemierzył Ziemie Świeta wzdłuż i wszerz.
Przez co ksiązka osadzona w realiach życia, tradycji, historii, mentalności Izraelitów przybliża i pomaga zrozumieć słowa, zachowania Jezusa i wszystkich, którzy się z nim zetknęli. R. Branstaetter to nawrócony Żyd - więc on najlepiej rozumiał swój naród.
14-02-2008 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #70
 
Ojjjj tak!!! Książka "Jezus z Nazaretu" jest cudowna! Uśmiech Pozwala spojrzeć na historię Jezusa i Apostołów z innego punktu widzenia, pozwala działać naszej wyobraźni, kierując historyczne fakty, kręcące się gdzieś w naszej głowie do odpowiednich "przegródek", mieszczących się w realiach poszczególnych sytuacji i miejsc.
W ogóle Brandstaetter pisze mistrzowsko Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-02-2008 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Natajla Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 59
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #71
 
A miałam pożyczyć sobie tę książkę od znajomego księdza i zapomniałam Uśmiech

Przy większej ilości wolnego czasu zabiorę się za to i po przeczytaniu podzielę się wrażeniami Uśmiech

Ap 21, 4
14-02-2008 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
omyk napisał(a):"Jezus z Nazaretu
a mi się ten tytul kojarzy z papieżem B XVI Uśmiech
Romana Brandstaettera,przeczytałam tylko jedną książkę, ale jakoś nie zafascynowałam się jego twórczością.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
14-02-2008 23:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #73
 
A no tak. Jest różnica w tytule Uśmiech jednoliterowa Oczko Brandstaetter napisał "Jezusa z Nazarethu", a Benedykt XVI "Jezusa z Nazaretu" Uśmiech
Obie czytałam... Obym nie zabrzmiała zbyt heretycko, pisząc, że Brandstaetter podobał mi się bardziej hihhi Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-02-2008 23:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
omyk, a no tak. Nie zabrzmiało jak herezja.
A czy ktoś czytał "Nieruchoma podróż " ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
14-02-2008 23:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tatt Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 227
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #75
 
Ja polecam książki pana Anthony de Mello "Modlitwa żaby" oraz "Modlitwa żaby II", zbiór pouczających opowiadań z różych religii i kultur Uśmiech

"Niech MIŁOŚĆ i WIERNOŚĆ cię strzeże,
Przymocuj je sobie u szyi,
Na tablicy serca je zapisz,
A znajdziesz życzliwość i łaskę
W oczach Boga i ludzi."

Prz 3, 3-4


Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!
21-02-2008 12:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów