Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki, które dodają skrzydeł i pomagają dolecieć do nieba.
Autor Wiadomość
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #91
 
"Fenomen Karola Wojtyły" poruszające świadectwo Andreasa English'a, jak i Jana Pawła II.

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
20-08-2009 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #92
 
" Jezus naszym przeznaczeniem" Wilhelm Busch, oraz " Dawca marzeń" Bruce Wilkinson

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
21-08-2009 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #93
 
Anne Frank - Dziennik

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-08-2009 22:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bilziałka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #94
 
polecam książkę Ireny Burchackiej ''Ojciec Pio''. po przeczytaniu tej książki zmieniłam spojżenie na świat i swą wiarę

Tęsknię do Ciebie Jezu co raz bardziej
08-11-2009 16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #95
 
Najbardziej lubił wtorki - inne spojrzenie na postać Jana Pawła II
Różaniec, ratunek dla świata - świetna pozycja dla pragnących lepiej poznać tę modlitwę
1001 rzeczy, które warto wiedzieć o Biblii - na poczytanie sobie fragmentami....
Tajemnice Biblii - dla osób, które pragną powszerzyć swoje spojrzenie na historie ukryte w PŚ
Piękno Biblii - świetne rozważania ks. Ravasi dotyczące wybranych fragmentów Starego i Nowego Testamentu
Aniołkowe mamy - rozważania o życiu i śmierci, o tym co wokół nas... o tragedii człowieka i o "Hiobach" naszych czasów
09-11-2009 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #96
 
"Najbardziej lubił wtorki" - ja też polecam, bardzo fajna książka Uśmiech Dobra na prezent jako coś lekkiego i przyjemnego, miejscami zabawnego, miejscami wzruszającego Uśmiech

"Kobieta - kapłaństwo serca" - świetna książka, autorstwa Jo Croissant. Dla każdej kobiety Uśmiech
"Twierdza wewnętrzna" - św. Teresa, nie potrzeba reklamy Uśmiech
Opasłe, niezłe tomisko: "Trzy etapy życia wewnętrznego" - o. Garrigou-Lagrange (OP).

Jako przyjemny wstęp do ewangelizacji: "Świadek", Josh McDowell

Poluję obecnie na "Jezus - Żyd praktykujący" br. Efraima xD Czy ktoś czytał? Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-11-2009 01:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bozy_Wariat Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 131
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #97
 
Nie wiem czy to było (bo przyznam się, że nie chciało mi się czytać całego tematu Język ) ale ostatnio przeczytałam i polecam "Jak rozeznawać w wierze" O. Józefa Kozłowskiego

[Obrazek: qw000003.gif]

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
13-11-2009 16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #98
 
Omyk - o tej książce "Jezus..." czytałem trochę. Podobno bardzo ciekawa, też zamierzam siędo kupna, no i może załatwi się ją na konkurs z pytaniami! Uśmiech

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
19-11-2009 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
doona2 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #99
 
Ja teraz czytam tą:
http://tnij.org/effata
bardzo pomaga mi otwierać się na Boga, jest rewelacyjna Uśmiech
03-12-2009 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #100
 
Dawid - kupiłam książkę przez internet, dzisiaj doszła Uśmiech Pierwsze wrażenie: jest gruba, to całkiem solidna cegła. Podświadomie - nie wiem dlaczego - spodziewałam się takiego dziełka na 200 stron, a tymczasem książka liczy ponad dwukrotnie więcej. Nie podarowałam sobie i zaczęłam od razu czytać przedmowę i wstęp, zapowiada się baaardzo ciekawie Uśmiech
Ale resztę chyba zostawię na okres przedświąteczny/świąteczny, kiedy będę miała troszkę więcej czasu... Duży uśmiech Bo obawiam się, że jak się wciągnę, to w weekend nie popracuję Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
04-12-2009 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #101
 
Dostałem właśnie wszystkie książki Szymka Hołowni... No to teraz... czytamy!

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
08-12-2009 23:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #102
 
Czy mógłbyś cos napisać o tych książkach oraz o samym Hołowni?

[Obrazek: mysz4.gif]
11-12-2009 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #103
 
O samym Hołowni temat jest tu: http://forum.e-sancti.net/viewtopic.php?t=5627

Co do książek... Postanowiłem zacząć czytać je w kolejności: Tabletki z krzyżykiem > Monopol na zbawienie > Ludzie na walizkach.

Po przeczytaniu 1/4 pierwszej książki jestem mile zaskoczony i zdumiony postawą autora, który postąpił w myśl zasady, mówiącej że aby napisać jedną książkę trzeba przeczytać setki innych. Dodatkowo Hołownia odkrywa przed nami dzięki swoim "badaniom" i rozważaniom inne obraz, burzący trochę harmonię dotychczasowego spojrzenia, ale budujący nowy ład, który w wielu wypadkach okazał się, przynajmniej dla mnie - o wiele bardziej cenny niż formułkowe wręcz podejście do Józefa - staruszka.

Autor opowiada nam o swoich przemyśleniach w żartobliwy a jednocześnie rzeczowy sposób - bez owijania w bawełnę i zbędnych wywodów naukowych. Nie stara się nam na siłę narzucić swojego zdania, być może czasem ktoś się z nim nie zgodzi, ale autor chyba doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Nie próbuje robić z siebie "nieomylnego autora natchnionego". Jednak jak do tej pory, wstępne wątpliwości sprawiły, że książkę czyta mi się o wiele lepiej, odkrywając nowe ścieżki chrześcijaństwa i Kościoła.

Polecam "Tabletki z krzyżykiem".

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
12-12-2009 10:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #104
 
DziękujęUśmiech
Uśmiech

[Obrazek: mysz4.gif]
14-12-2009 17:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #105
 
A ja ostatnio zacząłem czytać dzieła św. Jana od Krzyża.
Jak według mnie są to genialne Oczko Zdecydowanie podoba mi się teologiczny aspekt książek, gdzie św. Jan często wskazywał na pewne fragmenty z Pisma Świętego, dzięki czemu sam odkrywam głębie Pisma Świętego.
Poza tym, cenie św. Jana od Krzyża za pewien radykalizm. Zarówno u niego jak i u św. Teresy od Jezusa widać że człowiek ma iść na Panem Bogiem na 100%.
Podoba mi się jeden fragment od św. Teresy, gdzie pisze że nawet zwykłe rozmowy o jakiś nieważnych tematach wzbudzał w niej tęsknotę za samotnością oraz poczucie zmarnowanego czasu.
Drugim fragmentem, który mi się podoba, to kiedy św. Teresa pisze że nawet kwestia piękna przyrody itp. już w niej na dobrą sprawę nie wzbudzały zachwytu poza początkowym drgnieniem estetycznym. A poza tym dla niej jest to niczym w porównaniu z tym jak wspaniałe są łaski od Boga

Zdecydowanie uważam że św. Jan od Krzyża doskonale wskazuje drogę do Boga, która wiedzie przez nie przejmowanie się światem wokół nas i patrzeć na tylko na nasze powołanie - czyli droga do świętości. A dopiero kiedy zaczniemy realizować to pierwsze podstawowe powołanie możemy myśleć w jaki sposób można w naszym życiu w sposób jak najlepszy realizować to powołanie.
14-01-2010 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów