Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki, które dodają skrzydeł i pomagają dolecieć do nieba.
Autor Wiadomość
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Książki, które dodają skrzydeł i pomagają dolecieć do nieba.
"Książki, które dodają skrzydeł i pomagają dolecieć do nieba".

Mam prośbę do Wszystkich chrześcijan. Czy moglibyście polecić mi jakieś fajne, ciekawe lektury, które kształtują osobowość chrześcijanina? Niekoniecznie tylko poradniki, ale po prostu takie lektury, które wywierają pozytywny wpływ, czegoś nas uczą, mobilizują do zgłębiania Słowa Bożego, lepszego chrześcijańskiego życia, takie które pomnażają wiarę.

W miarę możliwości prosiłbym, o krótką recenzję i link, gdzie można taką lekturę zdobyć.

Dziękuję. Uśmiech

[ Dodano: Nie 18 Mar, 2007 11:33 ]
Skoro, Wy mi nie chcecie żadnych polecić, to ja Wam coś zaproponuję :krzywy: :

[center]ANI JOGA ANI ZEN

DZIKIE SERCE - TĘSKNOTY MĘSKIEJ DUSZY

ZBYT ZAJĘCI BY SIĘ NIE MODLIĆ

7 km do Jerozolimy[/center]
05-03-2007 11:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
"Zraniony Pasterz" Daniel Ange - dostępny...w każdej dobrej księgarni z książkami tego typu Duży uśmiech cena ok. 9 zł :wink:
Jest to książka niezwykła...co ja będe sie produkował Szczęśliwy Przepisze kilka "wrażeń" po przeczytaniu tej pozycji przez innych...
"Kocham Boga, ale po przeczytaniu tej książki płakałam, ponieważ uświadomiłam sobie, że nie kocham Go dość mocno" (Miriam, 16 lat)
"Zraniony Pasterz był dla mnie początkiem nawrócenia" (Małgorzata, 34 lata)
"Ta książka stała się dla mnie towarzyszką, czytam ją...czytam ponownie...mały fragment wystarczy, by się nasycić. Należy ją czytać sercem, ale sercem zranionym" (Siostra M. Monika)

http://www.ewangelizatorzy.pl
23-03-2007 20:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
"Mój Chrystus połamany"Ramon Cue Romano SI

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-03-2007 21:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mnichu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
I. Pismo Święte
II. Dzienniczek św. S. Faustyny
III. "Posiew kontemplacji" Thomas Merton

„Ojczyzn? kocham bardziej ni? w?asne serce”
23-03-2007 22:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 

  1. Wszystko, co napisał obecny Papież
  2. Wszystko, co napisał ks. Czesław Bartnik
  3. Wanda Półtawska: "Samo życie"
  4. Wanda Półtawska: "Stare Rachunki"

poz. 3 i 4 - polecam szczególnie dla przygotowujących sie do małżeństwa jak i samym małżonkom.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-03-2007 09:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
"Wielki rybak" - autora nie pamiętam. Ksiązka w świetny sposób opowiada o... wiadomo kim, wynika z tytułu. Nie jest to poradnik.
Również "Józef. Marzyciel w niewoli", autora też nie pamiętam. O Józefie , którego sprzedali bracia.
D. Ange " Zraniony pasterz" - można się popłakać ze wzruszenia, czytając ją.
Dzienniczek s. Faustyny - ale trzeba czytać krótkimi fragmentami i w ogóle lektura ta bywa dla nietórych trudna.
Opowiadania B. Ferrero - krótkie i przeznaczone do rozważania.

[Obrazek: mysz4.gif]
24-03-2007 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NiKtóś Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Spowiedz jest spoko-> nie wiem kogo Duży uśmiech
oraz seria x. Descalzo wydawnictwa eSPe " Dlaczego warto....?" (kochac, zyc, szukac itp).. jest to zbiór krótkich felietonów.. naprawde super rzecz!
24-03-2007 14:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Myszkunia napisał(a):"Wielki rybak" - autora nie pamiętam.
Lloyd C. Douglas

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-03-2007 15:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Dziękuję za Wasze wypowiedzi. Chyba w pierwszej kolejności chwycę książkę "Zraniony pasterz" ponieważ wiele osób wydaje o niej dobrą opinię. Uśmiech

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
25-03-2007 03:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ja polecam czytać Ojców Kościoła xD
25-03-2007 08:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Moim zdaniem warto przeczytać klasyke karmelitańską .

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-03-2007 09:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Terebint napisał(a):Dziękuję za Wasze wypowiedzi. Chyba w pierwszej kolejności chwycę książkę "Zraniony pasterz" ponieważ wiele osób wydaje o niej dobrą opinię. Uśmiech
Nie będziesz żałował!! Uśmiech

http://www.ewangelizatorzy.pl
25-03-2007 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
"Jezus więcej niż cieśla" Josh McDowell;
M. Valtorta "Poemat Boga-Człowieka"

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
26-03-2007 13:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NiKtóś Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
hmn.. autor=> w sumie to Duch Swiety..
Tytuł banalny-> Pismo świete Duży uśmiech
mega ksiazka, mega historia, mega naukaUśmiech i jeszcze sama prawda!!
31-03-2007 08:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mnichu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
NiKtóś napisał(a):Tytuł banalny-> Pismo świete
Ja dobrze przeczytałem? 'Banalny'?
Słownik j. polskiego odnośnie hasła banalny:
* «pozbawiony oryginalności, pospolity»
* «mało znaczący, nieistotny»

„Ojczyzn? kocham bardziej ni? w?asne serce”
31-03-2007 09:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów