Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia a iluzja ?
Autor Wiadomość
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Wojtek37 napisał(a):Magia, nie jest tym samum co sprytne sztuczki iluzionisty, wykaonane na naszych oczach. Lecz jakiś już czas temu kiedy rozmawialem z niemieckimi charyzmatykami, o pewnym występie znanego prestygidatora, mowa oczywi ...oczywiście o Davidzie Coperfieldzie.

Kiedys ogladalem program w telewizji z udzialem tego biednego czlowieka i rzeczywiscie odczuwalem w duszy niepokoj.Inna rzecza jest przygladanie sie sztuczkom iluzjonisty a inna jest ogladac kogos kto zycie i byc moze dusze zaprzedal diablu.

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
15-01-2006 17:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Smieszne sa twoje słowa skad mozesz wiedziec ze jest on biedny materialnie napewno nie a duchowo niewiem nieznam go. No i oczywiscie musial zaprzedac dusze diablu zeby zbic kase na iluzji.
Biedny to wydajesz sie ty bo twoje choryzaty myslowe sa strasznie waskie. Zachowujesz sie jak bys mial klapki na oczach a te klapki sa w krztalcie chrystusa.
I niemowie tego zeby obrazić twoja osobe. Tylko poto zebys zastosowal sie do słow swojego boga tych ktore mowia o osadzaniu.
15-01-2006 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #48
 
Cytat:Tylko poto zebys zastosowal sie do słow swojego boga tych ktore mowia o osadzaniu.

Chyba o nie osadzaniu? :coo:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-01-2006 23:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
Lewiatan napisał(a):Smieszne sa twoje słowa skad mozesz wiedziec ze jest on biedny materialnie napewno nie a duchowo niewiem nieznam go.

Przeczytaj raz jeszcze moj post.Uczyn to dokladnie i wyciagnij wlasiwe wnioski.

Lewiatan napisał(a):No i oczywiscie musial zaprzedac dusze diablu zeby zbic kase na iluzji.

Nie na ilzuji lecz na magii.Nie myl jednego z drugim.Doksztalc sie.

Lewiatan napisał(a):Biedny to wydajesz sie ty bo twoje choryzaty myslowe sa strasznie waskie. Zachowujesz sie jak bys mial klapki na oczach a te klapki sa w krztalcie chrystusa.

Dla mnie Chrystus to zysk a reszte poczytuje sobie za smiecie.
Lewiatan napisał(a):I niemowie tego zeby obrazić twoja osobe. Tylko poto zebys zastosowal sie do słow swojego boga tych ktore mowia o osadzaniu.

Nie obraziles mnie..raczej wykazales swoj brak orientacji w temacie.Nie wiesz nawet co znaczy osadzac i co znaczyu miec trzezwe spojrzenie na marnosc nas otaczajaca.

Pozdr. Język

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
16-01-2006 03:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
ja juz wyciagnelem wnioski. Dlawas katolikow wszystko co nie katolickie to złe.

a co według ciebie rozumiem pod pojeciem "osądzać" (wczesniej pisalem to bez polskich znaków)
16-01-2006 06:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #51
 
Mylne wnioski. To raz. A dwa - nie generalizuj. Bo to szkodzi otoczeniu Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-01-2006 14:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Lewiatan napisał(a):Dlawas katolikow wszystko co nie katolickie to złe

zerowa wartosc logiczna zdania. jest to implikacja więc przyjmijmy:

(A): jeżeli jestem katolikiem, to (B) wszystko co nie katolickie jest dla mnie złe.

innymi słowy: A=>B

w moim przypadku:
A ma wartość 1, czyli TRUE, bo jestem katolikiem
B ma wartość 0, czyli FALSE, bo są rzeczy niekatolickie a dobre dla mnie.
mamy więc: A (0)=> B (1)

z tabeli wartości logicznych dla implikacji widzimy, że jest to jednyny przypadek implikacji, kiedy wartość logiczna zdania równa się 0, czyli zdanie jest fałszywe, czyli żądam jego odwołania.
dziękuję

[ Dodano: Pon 16 Sty, 2006 15:26 ]
Cytat:mamy więc: A (0)=> B (1)

oczywiscie blad w druku, powinno byc:

A(1) => B(0) i się wszystko zgadza Oczko

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
16-01-2006 16:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #53
 
Niezłe ;P Co to? Logika? :mrgreen: Miałam to w zeszłym roku, ale to nie na moją głowę Szczęśliwy

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-01-2006 00:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Lewiatan napisał(a):ja juz wyciagnelem wnioski. Dlawas katolikow wszystko co nie katolickie to złe.

A kto tutaj tak twierdzi?. Nie wszystko co nie katolickie przecież nosi znamiona złego. Takie wnioski, może wyciągać tylko osoba, bardzo poraniona, i negatywnie z zasady nastawiona do KRzK.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
17-01-2006 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
Aslan napisał(a):
Lewiatan napisał(a):Dlawas katolikow wszystko co nie katolickie to złe

zerowa wartosc logiczna zdania. jest to implikacja więc przyjmijmy:

(A): jeżeli jestem katolikiem, to (B) wszystko co nie katolickie jest dla mnie złe.

innymi słowy: A=>B

w moim przypadku:
A ma wartość 1, czyli TRUE, bo jestem katolikiem
B ma wartość 0, czyli FALSE, bo są rzeczy niekatolickie a dobre dla mnie.
mamy więc: A (0)=> B (1)

z tabeli wartości logicznych dla implikacji widzimy, że jest to jednyny przypadek implikacji, kiedy wartość logiczna zdania równa się 0, czyli zdanie jest fałszywe, czyli żądam jego odwołania.
dziękuję

[ Dodano: Pon 16 Sty, 2006 15:26 ]
Cytat:mamy więc: A (0)=> B (1)

oczywiscie blad w druku, powinno byc:

A(1) => B(0) i się wszystko zgadza Oczko


Przychylam sie do zadania i zdanie odwołuje ale nie do konca gdyż jest nie prawdziwe w przypadku gdy moje zdanie brzmi ogulnikowo a co gdzy nastepnik w zdaniu troszczeczke zmodyfikuje i sprecyzuje (nie zmienia to znaczenia mojej wypowiedzi i tego co chciałem przekazac).
Zatem zdanie po zmianie bedzie brzmiało:
[glow=red]
Dla was katolikow wszystkie poglady religijne odmienne od katolickich sa złe[/glow]


(A): jeżeli jestem katolikiem, to (B) wszystkie poglady religijne odmienne od katolickich sa złe

innymi słowy: A=>B

w moim przypadku:
A ma wartość 1, czyli TRUE, bo jesteś katolikiem (sam sie deklarowałeś)
B ma wartość 1, czyli TRUE, bo poglady religijne odmienne od katolickich sa dla Ciebie złe.(i nie mow ze jest innaczej)
mamy więc: A (1)=> B (1)

Zatem zmodyfikowane zdanie jest prawdziwe!!!
17-01-2006 13:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Lewiatan napisał(a):ja juz wyciagnelem wnioski. Dlawas katolikow wszystko co nie katolickie to złe.

Dla nas katolikow jedyna wartosc ma czysta nauka katolicka.That's all.Wszystko inne ma mniejsze znaczenie.

Pozdr. Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
17-01-2006 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
Lewiatan napisał(a):Przychylam sie do zadania i zdanie odwołuje ale nie do konca gdyż jest nie prawdziwe w przypadku gdy moje zdanie brzmi ogulnikowo a co gdzy nastepnik w zdaniu troszczeczke zmodyfikuje i sprecyzuje (nie zmienia to znaczenia mojej wypowiedzi i tego co chciałem przekazac).
Zatem zdanie po zmianie bedzie brzmiało:

Dla was katolikow wszystkie poglady religijne odmienne od katolickich sa złe


(A): jeżeli jestem katolikiem, to (B) wszystkie poglady religijne odmienne od katolickich sa złe

innymi słowy: A=>B

w moim przypadku:
A ma wartość 1, czyli TRUE, bo jesteś katolikiem (sam sie deklarowałeś)
B ma wartość 1, czyli TRUE, bo poglady religijne odmienne od katolickich sa dla Ciebie złe.(i nie mow ze jest innaczej)
mamy więc: A (1)=> B (1)

Zatem zmodyfikowane zdanie jest prawdziwe!!!


niestety, znów nie uniknęłeś błędu logicznego, bo sam pominęłeś jedną z najważniejszych części twojego 'twierdzenia', mianowicie kwantyfikatora ogólnego : 'wszystkie' Oczko a to już jest baaardzo wielka różnica, bo odnosząca się do bardzo rozszerzonego zbioru. pomijam już inne błędy, które zaraz wynikną z analizy.
jeszcze raz więc zmodyfikowane TWoje zdanie brzmi:

(A) jeżeli jestem katolikiem, to (B) wszystkie poglądy religijne odmienne od katolickich są dla mnie złe.

i taK
A- wartość oczywiście 1;
B- tutaj sprawa jest równie oczywista: nie wszystkie poglądy religijne odmienne od katolickich są złe. przykład? Judaizm mówi: nie zabijaj. Buddyzm mówi: nie zabijaj. wobec tego istnieje przypadek, kiedy wartość logiczna zdania B wynosi 0, więc na mocy indukcji całe zdanie B ma wartość 0.
wobec tego: A => B mamy 1=>0, a to oczywiście daje nam wartość logiczną zdania równą 0.
coś jeszcze?
pozdrawiam

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
17-01-2006 15:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
NIEZAUWAZYLES CHYBA SłOWA ODMIENNE CO OZNACZA INNE NIZ KATOLICKE A NIEZABIJA JEST KATOLICKIE ZATEM CHYBA TO TY NIEMASZ RACJI

[ Dodano: Wto 17 Sty, 2006 ]
zebys nieczul sie urazony te wielkie litery to tylko przypadek
17-01-2006 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lorien Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Aslan,miałeś podstawy logiki.KRZ....wielki szpan....co nie :?

I stole the colour of night
To get out of your sight
I am the Visionaire
Follow me if you dare...
30-01-2006 12:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
niewazne co mialem. zapewniam ze nie tylko podstawy, inaczej bym się w to nie bawił. ale nie wiem ku czemu mialsluzyc ten twoj post.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
03-02-2006 21:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów