Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Latający Potwór Spaghetti (FSM)
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Andr2ej napisał(a):Parodiująca religia została wytworzona po
Andr2ej napisał(a):Ci młodzi ludzie szukają prawdy ale jednocześnie negują chrześijaństwo uważając je za przestarzałe i nieżyciowe.
to aby parodiować.
Błąd petitio principi: tłumaczenie idem per idem nie ma sensu w logice.
Tzw. "wąscy" ludzie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-03-2007 00:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ks.Marek napisał(a):Tzw. "wąscy" ludzie...

Bardzo mozliwe że są "wąscy" Smutny
ale jak do nich trafiać ?
jak z nimi rozmawiać ?

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
11-03-2007 13:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
ten latający potwór spagetti przypomina mi głupoty o ufo - że to oni stworzyli człowieka. że to oni go chronią, a ludzie żeby sie z nimi kontaktować stosowali praktyki spirytystyczne. Ale rzecz zaszła dalej, bo sprawa wydaje sie być tak błaha, tak śmieszna, niedorzeczna. A jednak groźna.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
11-03-2007 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
Scott napisał(a):ten latający potwór spagetti przypomina mi głupoty o ufo
Nie, w żadnym wypadku nie może Ci ich przypominać ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
11-03-2007 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Andr2ej napisał(a):jak z nimi rozmawiać ?
Ja bym póki co nie rozmawiał, lecz najpierw wysłuchał. To pierwszy krok, by móc zacząc próbować do nich trafiać

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-03-2007 15:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ks.Marek napisał(a):
Andr2ej napisał(a):Parodiująca religia została wytworzona po
Andr2ej napisał(a):Ci młodzi ludzie szukają prawdy ale jednocześnie negują chrześijaństwo uważając je za przestarzałe i nieżyciowe.
to aby parodiować.
Błąd petitio principi: tłumaczenie idem per idem nie ma sensu w logice.
Tzw. "wąscy" ludzie...
No wiesz....
Na tym "pewnym forum" jest mnóstwo wartościowych ludzi, nie można wszystkich okreslac jedną miarą. To, że część z nich hołduje idei "przycinania" chrześcijaństwu jak się tylko da, to już inna sprawa....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-03-2007 10:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Cytat:Nie, w żadnym wypadku nie może Ci ich przypominać ...
:hahaha: :lol2: jeszcze mi bedzie mówił co mi może przypominać a co nie. nawet mi sie odpisywać nie chce. bo i po co.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-03-2007 18:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
:roll: Nie zrozumiałeś sensu wypowiedzi. To był ŻART jakbyś się nie zorientował.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
17-03-2007 15:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Incubare23 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 49
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
Cytat:aby parodiować.

Hmmmm raczej aby walczyć


Baj de łej
Jednocześnie witam wszystkich i mam nadzieje że uda mi się tu nieco rozwinąć moją erystyke heheheh....

G?osz?cy chaos zjednoczeni w jednym...
01-04-2007 17:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ostatnio często słyszałem o tym całym potworze Spaghetti...Myślałem, że to jakiś żart(jeszcze 5 minut temu) ale dzięki Heyselowi zrozumiałem już po co to powstało(dzięki Heysel za info Uśmiech ). Powiem, że nie ważne, jak byłoby to niedorzeczne, cyniczne to te 8 przykazań mają moim zdaniem bardzo dużo sensu Uśmiech Nie mówiąc już o tym, że można się uśmiechnąć, czytając owy "kodeks".

Cytat:# Naprawdę wolałbym, żebyś nie zachowywał się jak jakiś świętoszkowaty, fałszywie pobożny dupek, gdy opisujesz Mą Makaronową Doskonałość. Jeśli niektórzy ludzie nie wierzą we mnie, to trudno, nic się nie stanie. Naprawdę, nie jestem do tego stopnia próżny. Poza tym, nie chodzi o nich, więc nie zmieniaj tematu.

Wreszcie "wiara" w której nie trzeba wierzyć w konkretna doktrynę, by zostać zbawionym(hoc nie wiem czy to dobre słowo przy tej "religii").

Cytat:# Naprawdę wolałbym, żebyś nie używał Mojego istnienia jako narzędzia do uciskania, ciemiężenia, karania, patroszenia lub bycia złośliwym wobec innych. Nie wymagam składania ofiar, a czystość jest niezbędna jeśli chodzi o wodę pitną, a nie o istoty ludzkie.

Świetne! Koniec z wyśmiewaniem innych wierzeń innych ludzi Uśmiech Przydałoby to się pewnym religiom w przeszłości Uśmiech A z piciem wody i czystościa - haha Uśmiech

Cytat:# Naprawdę wolałbym, żebyś nie oceniał ludzi na podstawie tego, jak wyglądają lub jak się ubierają, jak mówią, lub... Dobra, po prostu bądź miły, OK? I wbij to do swojej tępej głowy: mężczyzna = człowiek. Kobieta = człowiek. To samo = to samo. Nikt nie jest od nikogo lepszy, chyba że mówimy o stylu. I przykro mi, ale to podarowałem kobietom i niektórym facetom, którzy widzą różnicę pomiędzy kolorem morskim a fuksją.

Nie istniałyby te wszystkie "parady równości", bez uprzedzeń, bez chamstwa. Normalnie świat "full wypas" Duży uśmiech

Cytat:# Naprawdę wolałbym, żebyś nie zaspokajał się w sposób, który obraża ciebie albo twojego ochoczego, zgodnego, pełnoletniego i dojrzałego psychicznie partnera. Odnośnie do tych, którzy mogliby protestować – myślę, że odpowiednim wyrażeniem jest „pierdolcie się”, chyba że uznają to za nieprzyzwoite. W tym wypadku mogą wyłączyć raz telewizor i iść dla odmiany na spacer.

Spadłem z krzesła xD I...ekhm...tak jestem za xD

Cytat:# Naprawdę wolałbym, żebyś nie sprzeciwiał się fanatycznym, sadystycznym, szowinistycznym i pełnym nienawiści poglądom innych NA CZCZO. Zjedz coś, a potem zabiegaj o pierdoły.

Uszanowania poglądów ciąg dalszy Uśmiech Heh coraz bardziej mi to do gustu przypada Uśmiech

Cytat:# Naprawdę wolałbym, żebyś nie budował za miliony dolarów kościołów/świątyń/meczetów/kaplic dla Mojej Makaronowej Doskonałości, podczas gdy pieniądze lepiej wydać na (wybierz sam):

1. Skończenie z biedą
2. Leczenie chorób
3. Życie w pokoju, namiętną miłość i obniżenie kosztów kablówki

Może jestem złożonym węglowodanowym wszystkowiedzącym istnieniem, ale w życiu cieszą mnie proste rzeczy. Wiem lepiej. Jestem STWÓRCĄ.

O! To bardzo mi się spodobało. Gdyby wszystkie ośrodki religijne tak robiły...byłoby idealnie. 45 minut na dworze przecież da się postać? No gorzej z ludźmi starszymi, ale zawsze można wyjść na balkon i stamtąd wszystko oglądać. Wiem. Mam obecnie status DREAM - ON, ale co tam xD

Cytat:# Naprawdę wolałbym, żebyś nie rozpowiadał ludziom wokół, że do ciebie przemawiam. Nie jesteś aż taki interesujący. Wylecz się z siebie. I mówiłem ci, żebyś kochał bliźniego, czy nie pojąłeś aluzji?

Coś tam z innych religii to to ostatecznie ma...^^

Cytat:# Naprawdę wolałbym, żebyś nie czynił bliźniemu, co tobie miłe, jeśli miłe są ci, hm, rzeczy, które wymagają mnóstwa skóry/smaru/wazeliny. Jednak jeśli miłe jest to też tej innej osobie (zgodnie z numerem 4), zajmij się tym, zrób zdjęcia, i do diaska, załóż kondom! Naprawdę, to kawałek gumy. Gdybym nie chciał, żeby było ci przyjemnie, gdy to robisz, dodałbym ci w tym miejscu kolce albo coś.

Okey, drugi raz spadłem z krzesła Duży uśmiech No i po problemie przeludnienia na Ziemi Uśmiech

Choć traktuję to wszystko z przymrożeniem oka to mi się spodobały te wszystkie ich "zasady" Duży uśmiech

Scott Wiesz...nie powinno się wyśmiewać cudzych poglądów (tu: Annunaki i Sumerów) nie ważne czy Ci ludzie żyją czy nie. A jak już - to daj dowód, że do czegoś takiego dojść nie mogło? Sam w to nie wierzę, ale nie piszę, że to bzdura nie podając wcześniej dowodów...i jak widać nie czytając wpierw całej te historii...A z tym, że chronią ludzkość...Można założyć czysto hipotetycznie, że istnieje niedaleko nas jakaś cywilizacja. Jest bardziej rozwinięta, wiedzą o nas, ale my o nich nie wiemy(a przynajmniej "szare masy" nie wiedzą). Zasada powinna brzmieć, że im cywilizacja wyżej technologiczna, tym bardziej łagodna - inaczej, by siebie zniszczyli. Tej słabszej cywilizacji grozi "ded". No to wyższa cywilizacja ją ochrania. I nie jest to czcze gadanie...choć jest, nie mam artykułu pod ręką, jak znajdę - to zapodam.
26-08-2009 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oświecony Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 1
Post: #26
RE: Latający Potwór Spaghetti (FSM)
Sam tam jestem 'zapisany' ale to tak w formie zabawy.
Tak samo sam stworzyłem swoją 'religie' ale też w formie rozśmieszającej.
Moim zdaniem to jest po prostu zabawne.Nie powinno to urażać katolików.
09-02-2012 18:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów