Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Offtop z "kościoła a podatki"
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Offtop z "kościoła a podatki"
Aristojos napisał(a):ponieważ to że Wy wierzący macie swój pogląd na sprawę nie oznacza że reszta społeczeństwa tez taki ma
I na odwrót kochany, więc się tu nie ciskaj.

Aristojos napisał(a):Dążycie do przepełnionych domów dziecka i 15-to czy 16-to letnich matek. Powodzenia Wam nie życzę.
Przykro mi, ale my dążymy do tego, by nastoletnich matek nie było, a nie Wy. Jakoś ta Wasza antykoncepcja nawala z tego co widać, bo robi się matek-dzieci coraz więcej :krzywy: Dzięki odpowiedniej wstrzemięźliwości tego problemu nie ma. Bo to nie wśród praktykujących (nie liczę tych pseudo-praktykujących) młodych katoliczek takie ciąże się zdarzają, ale wśród tych, które hołdują zasadzie: "hulaj dusza...nic się nie stanie!"
Poza tym tutaj rozmawiamy o podatkach.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-03-2007 20:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Czyli dążycie do stworzenia państwa ideowo kościelnego? dobrze rozumiem? Jak na razie to jesteście w połowie drogi... bo już płacimy podatki, z których część idzie na kościół.. nie ma co tego ukrywać.. a negowanie antykoncepcji jest wbrew zdrowemu rozsądkowi. na szczęscie nie możesz nakazać wstrzemięźliwości 40- stu milionom ludzi.. :diabelek:
ideały ideałami a życie życiem.
06-03-2007 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Aristojos napisał(a):Czyli dążycie do stworzenia państwa ideowo kościelnego?
Nie i nawet o takim nie marzę, bo takiego nie chcę.

Aristojos napisał(a):bo już płacimy podatki, z których część idzie na kościół.. nie ma co tego ukrywać..
A ja płacę na Twoją antykoncepcję, choć jest mi ona do życia potrzebna jak zeszłoroczny śnieg, więc przestań marudzić.

Aristojos napisał(a):a negowanie antykoncepcji jest wbrew zdrowemu rozsądkowi.
Nie bardziej niż jej propagowanie :krzywy:


Zresztą to temat o podatkach a nie antykoncepcji.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-03-2007 20:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ok więc podaj mi jeden logiczny powód dla którego budowana jest świątynia bożej opatrzności. Założę się że jest tylko garstka ludzi, którzy marzą o takim betonowym molochu. Jeżeli Wy wierzący chcecie taką świątynię to otwórzcie konto i każdy kto będzie chciał aby była zbudowana to sie dołoży. Nie wiem z jakiej racji mają do tego dokładac się np. muzułmańscy Tatarzy. Czy ta świątynia jest az tak potrzebna, czy nie mozna by lepiej wydac tych pieniędzy?
06-03-2007 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Aristojos napisał(a):Ok więc podaj mi jeden logiczny powód dla którego budowana jest świątynia bożej opatrzności
Nie podam, bo jak dla mnie to jest wbrew logice, ale cóż mogę zrobić... Spytaj o to pana Prezydenta, prędzej Ci odpowie niż ja.

Aristojos napisał(a):Czy ta świątynia jest az tak potrzebna, czy nie mozna by lepiej wydac tych pieniędzy?
Odpowiedź brzmi: oczywiście, że moża by było taką kasę lepiej spożytkować. Jestem przeciwna budowie tej świątyni, ale co ja mogę...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-03-2007 21:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Po pierwsze to nie prezydent decyduje o przydziale 40 mln złotych na fanaberie Kościoła, tylko parlament. Otóż po prostu pokazuje to jak bardzo zindoktrynowanym jesteśmy społeczeństwem. Nie ma co sie dziwić, że ludzie stąd uciekają. Duchowni zaprzeczają naukom Chrystusa w tym momencie. To tak samo jak pomysł na koronowanie Chrystusa na króla Polski. Jedno wielkie kuriozum.
06-03-2007 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Że się tylko tak wtrącę :
Offca napisał(a):
Aristojos napisał(a):Ok więc podaj mi jeden logiczny powód dla którego budowana jest świątynia bożej opatrzności
Nie podam, bo jak dla mnie to jest wbrew logice, ale cóż mogę zrobić... Spytaj o to pana Prezydenta, prędzej Ci odpowie niż ja.

Aristojos napisał(a):Czy ta świątynia jest az tak potrzebna, czy nie mozna by lepiej wydac tych pieniędzy?
Odpowiedź brzmi: oczywiście, że moża by było taką kasę lepiej spożytkować. Jestem przeciwna budowie tej świątyni, ale co ja mogę...
No, jestem bardziej niż "zaskoczony" ... Wyrazy uznania...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
06-03-2007 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Aristojos napisał(a):Czyli dążycie do stworzenia państwa ideowo kościelnego?
Ja zaś proponowałbym zastanowić się nad tym, co wogóle tak realnie ten zwrot oznacza w praktyce.
Cóż - coś mi podpowiada, że zapewne komuś ogłupianemu ateizującą propagandą może wydawać się że takie społeczeństwo to połączenie rządów Talibów z działaniami Inkwizycji - (takiej jakiej "wizja" zrodziła się w umysłach o nadmiernie wybujałej wyobraźni na wzór inwigilacji połączenia komunistycznej ingerencji państwa w sferę gospodarki i komunistycznego aparatu przemocy)...
Chrześcijaństwo tymczasem jest religią propagującą rozwój człowieka w oparciu o Boże nakazy -zatem - nakaz doskonalenia się, nakaz Miłości Boga i bliźniego (czym jest Miłość - polecam: http://www.forumrodzina.fora.pl/viewtopic.php?t=85 ) tolerancję religijną i światopoglądową, zaś w gospodarce - rozwój w oparciu o wzajemny szacunek pracownika i pracodawcy przy maksymalnie możliwej eliminacji oszustw i korupcji oraz rzetelny - bez okłamywania - przekaz informacji, rozwój nauki i kultury oraz w oparciu o prowadzoną w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem gospodarkę (prawdopodobnie to liberalny lecz na pewno nie "krwiożerczy" kapitalizm).
Nikt na czymś takim nie straci - za wyjątkiem oszustów i złodziei ...
Zyskałoby natomiast całe społeczeństwo.
Skąd więc te słowa które zdradzają niechęć do rządów opartych na chrześcijaństwie ?

[ Dodano: Wto 06 Mar, 2007 21:21 ]
Aristojos napisał(a):Otóż po prostu pokazuje to jak bardzo zindoktrynowanym jesteśmy społeczeństwem.
1. Zauważ że jakby się na to nie patrzeć to własnie podatki katolików stanoią gros w budżecie Państwa
Na kulcie Boga i Miłości nikt nigdy źle nie wyszedł - na kulcie pieniadza i egoizmu straciło wielu ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
06-03-2007 22:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
ddv napisał(a):Skąd więc te słowa które zdradzają niechęć do rządów opartych na chrześcijaństwie ?
A władza nie powinna być raczej świecka ? Negujesz rozdział religii od państwa ? Negujesz sekularyzm ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
06-03-2007 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ja prosibłym wpierw o odpowiedź na zadane pytanie, Heysel.
Bo naprawde - epilog może okazać się strasznie niespodziewany Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
06-03-2007 22:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
ddv napisał(a):Ja prosibłym wpierw o odpowiedź na zadane pytanie, Heysel.
Cóż, to jest pytanie skierowane do Aristojos, a nie do mnie. Więc on musi wpierw odpowiedzieć. Chociaż ja też mam "mały niesmak" do rządów opartych o religię.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
06-03-2007 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Moja niechęć wypływa stąd, że rządy oparte na jednym, "jedynym" prawidłowym światopoglądzie, zawsze prowadzą do patologii władzy. Idee komunizmu tez były piękne ale z wprowadzeniem ich w życie jakoś nie wyszło. Zauważmy, że najlepiej rozwijające się państwa na świecie to państwa świeckie. Crześcijańska ideologia zakłada pluralizm światopoglądów, ale w takim państwie na osoby o innym poglądzie patrzono by jak na wynaturzenie. To że Tobie takie poglądy odpowiadaja, nie znaczy że mnie też muszą odpowiadać. Prawdopodobnie doszło by do tego, że ludzie wyznania katolickiego byliby faworyzowani w przeciwieństwie do innowierców bądź niewierzących. Biznes i polityka rządzą się swoimi prawami a religia swoimi, i nie mozna tego zmienić.
07-03-2007 08:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
ddv napisał(a):Ja prosibłym wpierw o odpowiedź na zadane pytanie, Heysel.
Bo naprawde - epilog może okazać się strasznie niespodziewany Uśmiech
Jeszcze tylko dodając coś, to słowa Twojego Nauczyciela:
"Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga."
Brak rozdziału religii od państwa rodzi patologie.
Aristojos napisał(a):Prawdopodobnie doszło by do tego, że ludzie wyznania katolickiego byliby faworyzowani w przeciwieństwie do innowierców bądź niewierzących.
Inność była, jest i będzie nietolerowana. Zawsze ten kto jest inny, kto jest niezrozumiały będzie miał kłopoty.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
07-03-2007 08:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Aristojos napisał(a):Moja niechęć wypływa stąd, że rządy oparte na jednym, "jedynym" prawidłowym światopoglądzie, zawsze prowadzą do patologii władzy.
Hmmm...
Powiedz nam jeszcze - bardzo proszę - czym się to przejawia ...
Dodajmy - mówimy tu o tych sprawach w kontekście zdania:
Cytat:Aristojos napisał/a:
Czyli dążycie do stworzenia państwa ideowo kościelnego?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
07-03-2007 17:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
przejawia się to np tym, że Wy wierzący jesteście przeciwni np. antykoncepcji, dlatego że postrzegacie to jako zło. ale ja nie uwazam żeby antykoncepcja była złem, zwłaszcza że sa racjonalne pobudki w jej istnieniu. ale Wy jako mający jedyny monopol na prawde zakazalibyście jej, gdyż wg Was jest ona grzechem.
07-03-2007 20:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów