Ankieta: Co robisz z nadmiernym zapasem chleba
wyrzucam
czasem wyrzucam
zwykle zagospodaruję
zawsze zagospodaruję
nie przywiązuję do tego większej wagi
inne - poddaj jakie ?
Rady z tego tematu - pomogły mi
Rady z tego tematu - nie pomogły mi i
nie mam zamiaru z nich korzystać
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszanowanie dla chleba
Autor Wiadomość
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #46
 
To mam wyrzuty sumienia, ale pale co by jakiś kot się nie zatruł i szczur nie przyplątał

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
19-10-2010 21:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #47
 
palisz?

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
19-10-2010 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #48
 
no Smutny

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
19-10-2010 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #49
 
gdzie? ; ja wyrzucam ,bo co mam innego zrobic (choc zdarza mi sie to zadko) ;
w domu np jak chleb sie zeschnie to robimy z niego grzanki ;maczamy w mleku i wodzie z przyprawami i jest super sniadanie Uśmiech rozwiazanei by nie wyrzucac i by skorzystac

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
19-10-2010 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Muszę się przyznać, że często u mnie schnie, lub nawet pleśnieje chleb - a spowodowane jest to moim nienormatywnym stylem życia, jako celibatariusza, często nie mam jak zaplanować - bo późno do domu wracam, a wszystko sam muszę sobie przygotować i zabezpieczyć.

Taki mój grzech..... Smutny

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-10-2010 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #51
 
kredka198, w piecu

Jest jeszcze jedno rozwiązanie nie kupowac chleba w dużych ilościach od jakiegoś czasu kupuję po pół bochenka i nie mam problemu Uśmiech

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
20-10-2010 15:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #52
 
ja kupuje jeden -ale na pół to nie mam mozliwosci bo kupuje najtańszy biedronkowy chleb, z tym gniciem to zdarza mi sie niezwykle rzadko na studiach ale w domu to tato nakupi 3chleby wszystkie otwarte i weź tu jedz sam chleb,żeby sie nie zepsuło... a jakoś ich powstrzymać nie można by nie kupowali tak ani nie otwierali

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
20-10-2010 15:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #53
 
A czy przypadkiem nie przecedzacie komara? OUśmiech Owszem chleb jest bardzo ważny, tradycja polska traktowała go zawsze z szacunkiem i dobrze że szanujemy chleb, ale żeby to nie był przerost formy nad treścią. ja np w ten sam sposób traktuję również inne pożywienie. Staram się by się nie psuło i cierpię jak widzę że się wyrzuca. Ostatnio w domu nawet zaproponowałem, by postawić na balkonie wiaderko na odpadki organiczne i zepsute, np obierki czy spleśniałe pieczywo i inne różne... i ewentualnie przeznaczyć na kompost na działce.
Sczerstwiały chleb zużywam do spożycia po jakiejś obróbce (np smażony na oleju), ale gdy spleśnieje bez wyrzutów sumienia wyrzucam. Nie traktuję go jak specjalne sakrum, albo inaczej- wszystko traktuje jak sacrum, bo - powtarzam- wszystko co Bóg dał jest sacrum. Człowiek jest sacrum i jego pożywienie, również przyroda. Dlatego popieram ekologię, ale zdrowa ekologie, w której centrum jest człowiek, jako król stworzenia nad którym jest tylko Bóg. I np Kantyk III Młodzieńców jest doskonałym przykładem takiej "zdrowej" ekologii. Jest jej hymnem.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
20-10-2010 18:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #54
 
Chleba u mnie w domu rzadko kiedy brakuje, mam zawsze nadmiar bo kupuję więcej by nie chodzić codziennie do sklepu, wkładam ten nadmiar do zamrażalnika, po wyjęciu jest świeży i nie ma problemu ze zjedzeniem go.
Suchy, można dodać po namoczeniu do sznycli, mają wtedy lepszy smak a spleśniały wyrzucam bo pleśń jest bardzo niezdrowa i nie powinno się takiego chleba dawać ptakom albo na kompost.
20-10-2010 19:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
Wojtek37 napisał(a):Muszę się przyznać, że często u mnie schnie, lub nawet pleśnieje chleb - a spowodowane jest to moim nienormatywnym stylem życia, jako celibatariusza, często nie mam jak zaplanować - bo późno do domu wracam, a wszystko sam muszę sobie przygotować i zabezpieczyć.

Mój bracie Wojtku, myślę, że dałoby sie to jakoś rozwiązać. Może rozdrabniać i ptakom rzucać.
Myślę, że warto się wziąć za to. Ile ptaszków bedzie ci za to wdzięcznych. Duży uśmiech Język

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-10-2010 20:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #56
 
lidia napisał(a):albo na kompost.
Czemu?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
21-10-2010 07:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):Muszę się przyznać, że często u mnie schnie, lub nawet pleśnieje chleb - a spowodowane jest to moim nienormatywnym stylem życia, jako celibatariusza, często nie mam jak zaplanować - bo późno do domu wracam, a wszystko sam muszę sobie przygotować i zabezpieczyć.

Mój bracie Wojtku, myślę, że dałoby sie to jakoś rozwiązać. Może rozdrabniać i ptakom rzucać.
Myślę, że warto się wziąć za to. Ile ptaszków bedzie ci za to wdzięcznych. Duży uśmiech Język

Spleśniałego nie da rady bo się potrują ale czerstwy i owszem, u mnie przeważnie bułki zostają, z których robię "bułkę tartą" chleb często na parapet wystawiam, ale nie cieszy się zbytnio wzięciem, ptaszki wolą nasiona słonecznika lub zboża, a gołębie groch. Kiedyś chodziłem nad morze dokarmiać nasze mewy, łabędzie, czy kaczki. ale teraz jak stawy w coraz gorszym stanie nie dał bym rady.....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
21-10-2010 08:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #58
 
sant napisał(a):
lidia napisał(a):albo na kompost.
Czemu?

bo pleśń zagnieździ się w kompoście do którego spuści soki które są szkodliwe.

no chyba że masz zwyczaj hodowania trujących roślinek

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
21-10-2010 16:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #59
 
Sant, Gossia ładnie Ci wytłumaczyła Uśmiech
21-10-2010 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #60
 
lidia napisał(a):Sant, Gossia ładnie Ci wytłumaczyła Uśmiech
Dzięki, ale pleśń jest chyba grzybem, a grzyb to masa biologiczna. Jesteście pewne że tak jest faktycznie jak piszecie? Pleśń nie rozkłada się w kompostowniku? I jest szkodliwa dla roślin po powiedzmy dwóch latach fermentowania w środowisku rozkładającej się masy biologicznej? Czy wiecie to, czy tylko tak wnioskujecie? Pytam, bo to jest ważne dla mnie.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
21-10-2010 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów