Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka a Wielki Post
Autor Wiadomość
Enetel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 52
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Wsrod ludzi mlodych to ta praktyka chyba wogole nie istniala... Ale to spojrzenie na sprawe jest pewnie wykrzywione przez towarzystwo z ktorym sie zadaje ^^ Oczywiscie nawet w moim otoczeniu sa wyjatki, ktorym ja tez staram sie byc.
14-03-2007 17:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mnichu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Daidoss napisał(a):U nas już zanikła praktyka postu i pokuty co widać po zadawanych pytaniach. :|
Chcąc, czy niechcąc zgadzam się z Twoim zdaniem. Dla mnie na ten przykład jakoś teraźniejszy Wielki Post już nie jest tym czasem wyciszenia, jak to chociażby był rok temu. Sam się sobie dziwię.

„Ojczyzn? kocham bardziej ni? w?asne serce”
14-03-2007 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Św. Augustyn pisze, że Wielki Post jest czasem zmagania się z grzechem.
16-03-2007 08:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
ostanio "moje dzieci" spytały , czy mogą isć na impreze w św.Józefa tzw. józefki. Dla mnie logiczne było że jest czas pokuty wiec odpada. A wczoraj mi ktoś powiedział , że w św.Józefa jest dyspensa i mozna spokojnie pójść na zabawe. Czy to prawda ? :-k

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-03-2007 09:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Swiderek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 264
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
No ja się właśnie dzisiaj dowiedziałam że w niektórych częściach Polski święty Józef znosi post i że niektórzy właśnie wtedy biorą ślub. W końcu jest to uroczystośc więc to chyba prawda ale też bardzo mnie ciekawi jak to jest z tym świętym Józefem. Może któryś ksiądz nam odpowie?

"Rozmy?lam nad mi?o?ci?
co ?wiat znaczy?a moc?
i ucze si? pojmowa? j?" ^_^
17-03-2007 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Swiederek , otrzymałam od księdza natępującą odp.
Cytat:to tzw zwyczaj śródpościa wymyslony przez tych co im sie post wydłuża. Co prawda nie ma postu, bo jest uroczystość ale jako całość okres postu czyli czas zakazany obowiązuje.

a może któryś z duchownych na forum sie jeszcze wypowie na ten temat ?
:roll:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-03-2007 23:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Prawo Kanoniczne ( Kan 1245) przewiduje możliwość udzielenia dyspensy na dni świąteczne.
I właśnie 19 marca, w święto św. Józefa Olubieńca Maryi i opiekuna Jezusa jest udzielona dyspensa.
17-03-2007 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Właśnie wróciłem z koncertu charytatywnego... Troche się zdziwiłem, kiedy zespół zaczął śpiewać "Zaśpiewajmy na czesc Pana Alleluja"... Jak to jest z tym "alleluja" w Wielkim Poście??

Upsss....Nie zuważyłem, ze temat o "alleluja" w Wielkim Poście już istnieje... :roll:
Posta można przenieść lub usunąć....pzdr

http://www.ewangelizatorzy.pl
18-03-2007 00:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mnichu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
Nie jest to żadne oficjalne stanowisko Kościoła, tylko moje prywatne zdanie. Według mnie 'Alleluja' w Wielkim Poście nie powinno się śpiewać. Wielki Post nie jest radosnym oczekiwaniem przecież, tylko czasem do czynienia pokuty, wyciszenia, etc.

„Ojczyzn? kocham bardziej ni? w?asne serce”
18-03-2007 00:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów