Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izrael jako LUD BIEDNYCH Boga
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #16
 
Ks.Marek napisał:"A ja myślałem, że był człowiekiem Bożym, który w dobitny sposób udowadnia, że oprócz Boga nie ma nic, co mogłoby obdarować człowieka życie i to takim w obfitości i pełni. Poza tym, czas powstania ks. Hioba dowodzi, iż nie było wówczas mowy o demonologii ni o grzechu pierworodnym. Dla Hioba szatan nie istniał. Nie było w ogóle do pomyślenia dla Ludu ST, by jakiś tam diabeł mógł wchodzić w szyki Panu Bogu. Można było odejść od Boga, ale to była ślepa uliczka, bez celu. Dopiero NT wnosi klarowną nauke o szatanie jako odwiecznym wrogu Stworzyciela. Inaczej mowiąc, przebija się na druga stronę tej niby ślepej uliczki, dając jej nazwe piekła".

nie ma ksiądz racji:
Kpł 17:7 Br "Nie wolno im [synom Izraela] już składać ofiar demonom, z którymi dotychczas cudzołożyli. Będzie to dla nich prawo wieczne, przekazywane z pokolenia na pokolenie."


Pwt 32:17 Br "Składali ofiary demonom, nie Bogu, bożkom, których wcale nie znali; bożkom nowym, świeżo powstałym, takim, przed którymi nie drżeli ich ojcowie."


2Sm 22:5 Br "Bo ogarnęły mnie fale śmierci, napełniły mnie bojaźnią potoki demonów."


Ps 106:37 Br "Przynosili im własnych synów i córki i składali z nich ofiary demonom."



Kpł 17:7 BT "Odtąd nie będą składać ofiar demonom, z którymi uprawiali nierząd. Będzie to dla nich ustawa wieczysta dla ich pokoleń."


Tb 6:8 BT "A ten mu odpowiedział: Serce i wątrobę ryby spal przed mężczyzną lub kobietą, których opanował demon lub zły duch, a zniknie opętanie i już nigdy nie zwiąże się z nim."


Tb 6:14 BT "A Tobiasz w odpowiedzi rzekł Rafałowi: Bracie Azariaszu, ja słyszałem, że ona była wydawana już za siedmiu mężów i że oni zmarli w swych komnatach małżeńskich tej nocy, kiedy zbliżali się do niej. Słyszałem także, jak niektórzy mówili, że zabija ich demon."


Tb 6:15 BT "Teraz to i ja się boję, ponieważ jej samej nie dzieje się krzywda, lecz ktokolwiek chce się zbliżyć do niej, zabija go demon. Jestem jedynakiem ojca mego. Nie mogę umrzeć i tak doprowadzić do grobu życia mojego ojca i matki skutkiem żałoby po mnie. A przecież nie mają drugiego syna, aby ich pogrzebał."


Kpł 17:7 Bw "I nie będą już zarzynali swoich zwierząt na rzeźną ofiarę dla demonów, z którymi popełniają cudzołóstwo. Będzie to dla nich ustawą wieczną dla ich pokoleń."


Pwt 32:17 Bw "Składali ofiary demonom, które nie są bogami, Bogom, których ojcowie wasi nie znali, Nowym, które nie dawno się pojawiły."


Ps 106:37 Bw "Ofiarowali demonom Synów swych i córki swoje."


1Krn 21:1 Br "Lecz oto szatan zaczął nastawać na Izrael i podsunął Dawidowi myśl, żeby przeprowadził spis całej ludności."


Hi 1:6 Br "Lecz oto pewnego razu zdarzyło się, że gdy przyszli, aby stanąć przed Panem, synowie Boga, pojawił się także wśród nich szatan."


Hi 1:7 Br "I zapytał Pan szatana: Skąd przychodzisz? A szatan odpowiedział Panu: Przemierzyłem całą ziemię wzdłuż i wszerz."


Hi 1:8 Br "Powiedział tedy Pan do szatana: Czy zwróciłeś uwagę na sługę mojego, Hioba? Drugiego takiego nie ma nigdzie na ziemi. Jest to mąż niezwykle szlachetny i sprawiedliwy, żyje bogobojnie, unikając wszelkiego zła."


Hi 1:9 Br "Szatan zaś odpowiedział Panu mówiąc: A czy to tak bez powodu żyje Hiob bojaźnią Bożą?"


Hi 1:12 Br "Powiedział tedy Pan do szatana: Dobrze! Daję ci władzę nad całą jego majętnością. Tylko jego samego nie wolno ci dotknąć! Wtedy odszedł szatan sprzed oblicza Pana."


Hi 2:1 Br "I oto pewnego dnia zdarzyło się, że gdy przeszli, aby się stawić przed Panem, synowie Boga, pojawił się także wśród nich szatan."


Hi 2:2 Br "I zapytał Pan szatana: Skąd przychodzisz? A szatan odpowiedział Panu: Przemierzyłem całą ziemię wzdłuż i wszerz."


Hi 2:3 Br "Powiedział tedy Pan do szatana: Czy zwróciłeś uwagę na sługę mojego, Hioba? Drugiego takiego nie ma nigdzie na ziemi. Jest to mąż niezwykle szlachetny i sprawiedliwy, żyje bogobojnie, unikając wszelkiego zła. Nadal jest on niezmiennie pobożny, choć nakłoniłeś mnie żebym go - bez żadnego powodu - zrujnował."


Hi 2:4 Br "Odpowiadając na to rzekł szatan do Pana: Skóra za skórę! Człowiek gotów jest oddać za swoje życie wszystko, co posiada."

Biblia Tysiąclecia (1965-71) znaleziono wersetów: 48 1 - 10



1Krn 21:1 BT "Powstał szatan przeciwko Izraelowi i pobudził Dawida, żeby policzył Izraela."


Hi 1:6 BT "Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stanąć przed Panem, że i szatan też poszedł z nimi."


Hi 1:7 BT "I rzekł Bóg do szatana: Skąd przychodzisz? Szatan odrzekł Panu: Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej."


Hi 1:8 BT "Mówi Pan do szatana: A zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by tak był prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający grzechu jak on."


Hi 1:9 BT "Szatan na to do Pana: Czyż za darmo Hiob czci Boga?"


Hi 1:12 BT "Rzekł Pan do szatana: Oto cały majątek jego w twej mocy. Tylko na niego samego nie wyciągaj ręki. I odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego."


Hi 2:1 BT "Pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stawić się przed Panem, poszedł i szatan z nimi, by stanąć przed Panem."


Hi 2:2 BT "I rzekł Pan do szatana: Skąd przychodzisz? Szatan odpowiedział Panu: Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej."


Hi 2:3 BT "Rzekł Pan szatanowi: Zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by był tak prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający zła jak on. Jeszcze trwa w swej prawości, choć mnie nakłoniłeś do zrujnowania go, na próżno."


Hi 2:4 BT "Na to szatan odpowiedział Panu: Skóra za skórę. Wszystko, co człowiek posiada, odda za swoje życie."


1Krn 21:1 Bw "Wtedy wystąpił szatan przeciwko Izraelowi, pobudziwszy Dawida do tego, aby policzył Izraelitów."


Hi 1:6 Bw "Otóż zdarzyło się pewnego dnia, że przybyli synowie Boży, aby się stawić przed Panem, a wśród nich przybył też i szatan."


Hi 1:7 Bw "I rzekł Pan do szatana: Skąd przybywasz? A szatan odpowiedział Panu, mówiąc: Wędrowałem po ziemi i przeszedłem ją wzdłuż i wszerz."


Hi 1:8 Bw "Rzekł Pan do szatana: Czy zwróciłeś uwagę na mojego sługę, Joba? Bo nie ma mu równego na ziemi. Mąż to nienaganny i prawy, bogobojny i stroniący od złego."


Hi 1:9 Bw "Na to szatan odpowiedział Panu, mówiąc: Czy za darmo jest Job tak bogobojny?"


Hi 1:12 Bw "Na to rzekł Pan do szatana: Oto wszystko, co ma, jest w twojej mocy, tylko jego nie dotykaj! I odszedł szatan sprzed oblicza Pana."


Hi 2:1 Bw "I zdarzyło się pewnego dnia, że przybyli synowie Boży, aby się stawić przed Panem; wśród nich przybył też i szatan, aby się stawić przed Panem."


Hi 2:2 Bw "I rzekł Pan do szatana: Skąd przybywasz? A szatan odpowiedział Panu, mówiąc: Wędrowałem po ziemi i przeszedłem ją wzdłuż i wszerz."


Hi 2:3 Bw "Rzekł Pan do szatana: Czy zwróciłeś uwagę na mojego sługę Joba? Bo nie ma mu równego na ziemi. Mąż to nienaganny i prawy, bogobojny i stroniący od złego, trwa jeszcze w swej pobożności, chociaż ty mnie podburzyłeś, abym go bez przyczyny zgubił."


Hi 2:4 Bw "Na to szatan odpowiedział Panu, mówiąc: Skóra za skórę! Wszystko, co posiada człowiek, odda za swoje życie."

czas powstania ksiąg:
hioba-III-II w.p.n.e;
samuela-VI-V w.p.n.e;
powtórzonego prawa-prototyp VIII w.p.n.e-ostatecznie VIw.p.n.e;
kapłańska-początek XIII w.p.n.e-ostatecznieVw.p.n.e;
kronik-350-250r.p.n.e;
tobiasza-III-IIw.p.n.e;
psalmów-od X w.p.n.e do II w.pn.e;
01-10-2007 13:57
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Daimon - to nie to samo co NT "satana"
Poza tym, sam wstęp do Hb wyraźnie zaznacza, iż ów "szatan" który chciał próbowac Hioba nie był zbuntowanym aniołem lecz po prostu kimś, kto idzie o zakład z Bogiem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-10-2007 19:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
(ciach !!)
to już było w innym wątku

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
03-10-2007 16:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów