Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anzelm Grun OSB na cenzurowanym
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Anzelm Grun OSB na cenzurowanym
O. Aleksander Posacki SI w "Naszym Dzienniku" poddaje szerokiej krytyce tego benedyktyna, który cieszy się dużą poczytnością w Polsce i chyba nie tylko. W wielu katolickich - i nie tylko - księgarniach można nabyc jego książki.

A jaki jest Wasz stosunek do o. Anzelma i jego książek?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-03-2007 09:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Czytałam 2 i obie zrobiły na mnie dosć porządne wrażenie.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-03-2007 16:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Annnika napisał(a):Czytałam 2 i obie zrobiły na mnie dosć porządne wrażenie.
A co konkretnie Aneczko czytałas? No i jakie wrażenia? Pozytywne, czy raczej nie koniecznie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-03-2007 17:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
"Autosugestia" - fajna, aczkolwiek trudno było mi do końca być pewną, czy dobrze ją zrozumiałam.

Druga dotyczyła modlitwy i zrobiła lepsze wrażenie, ale nie pamiętam tytułu Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-03-2007 17:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Bardzo mocno opiera się na Freudzie,uległ New Age, C.G. Jungu o którym Watykan pisał w dokumencie "Jezus Chrystus dawcą Wody Żywej", hipnoza, czy takie teorie że święte miały bardzo wysokie libido.. To tyle co wiem z krytyki o nim z opinii jednego egzorcysty.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
08-11-2009 10:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ja tylko go znam z nazwiska, książek jego nie czytałam. Więc nie jestem zanieczyszczona :-k 8-[

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-11-2009 21:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów