Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W Polsce nie może być dobrze
Autor Wiadomość
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Cytat:Zapłaciłem, wprawdzie po czasie, ale jednak. Czy nie prościej wysłać majla - po co ZUS zbiera dane teleinfo od swych klientów?
Ależ oczywiście, że prościej, tylko że trzeba jeszcze wiedzieć, że można wysłać mejla do ludzia. A jak - tak przynajmniej wiem z opowieści znajomego pracownika ZUS w Lublinie - komputer jest jeden czy dwa na wydział/piętro etc, nie mówiąc już o dostępie do internetu, to nie wymagajmy od ZUSu takich nowinek.

Poza tym, to też jest kwestia odpowiedniego systemu zarządzania świadczeniobiorcami - to wszystko da się zrobić, tylko trzeba chcieć, a w przypadku ZUSu to potrzebna jest jeszcze "wola polityczna".

Ja np. przez 2 lata miałem jakieś problemy z NFZem, ponieważ nie wiadomo czemu wykazywało mnie na jakichś listach w... Poznaniu. No i trzeba było wyjaśniać. Jakże duże było moje zdziwienie, kiedy zadzwoniłem do pani z NFZu, dowiedziałem się wszystkiego co i jak i na moje pytanie, czy mogę to załatwić z nią mejlem usłyszałem, że i owszem. Więc napsiałem mejla, że mnie dublują w bazach etc., a oni mi po tygodniu odpisali, sprawę załatwili i wszystko jest ok.

Więc jak się chce i są możliwości to się da.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
20-03-2007 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ks.Marek napisał(a):Absurd goni absurd. Rozrzutność to nasza domena.
Ja też mam teraz problem z ZUS-em, ale trochę z innej mańki. Smutny W pracy nabawiłem się kontuzji kręgosłupa, a co za tym idzie, moja lewa ręka jest mniej sprawna. Na zwolnieniu jestem raptem 5 tygodni, bo nie tak łatwo zdiagnozować problem - badania długo trwają, trzeba postępować ostrożnie, bo jest podejrzenie wypadnięcia dysku piersiowego, lub szyjnego, a tu raptem bach wezwanie do ZUS-u na dywanik i groźba, że mi skasują zwolnienie. :shock: Dosłownie ręce opadają. Nie dość, że muszę sobie prywatnie, za własne pieniądze robić badania, bo tak normalnie dostać się do neurologa to ponad pół roku trzeba czekać, to jeszcze człowieka dołują takimi tekstami. Smutny

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
14-04-2007 07:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Bo nie jesteś z odpowiedniej półki...prezesi, dyrektorzy "chorują" bez problemów przez kilka miesięcy i nagle...bęc cudowne ozdrowienie, vide p. M. Raczyńska.
Ale w ich przypadku ZUS akurat nie dostrzega żadnych problemów.
Co kilka tygodni media podają o nieuniknionym bankructwie ZUS - i co? ...ano ZUS buduje pałace, a "solidarne państwo" nie dostrzega problemu.
W ZUS-ie od lat - kadencja AWS-SLD-koalicja PiS,LPR,SO - bez żadnych zmian...nikt nic nie kontroluje, nie zmienia, nie sprawdza - czyżby sławny "układ" nie zagościł w ZUS-ie?.
Nasuwa się odmienny wniosek...."układ" jest tak mocny, że kolejne ekipy przezornie nic "nie dostrzegają".
14-04-2007 10:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów