Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W Polsce nie może być dobrze
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
W Polsce nie może być dobrze
Wczoraj otrzymałem pismo z ZUS-u. "Zawiadomienie o braku wpłaty". Tak jakoś wyszło, że zbyt długo zwlekałem z zapłata składki zdrowotnej, zapomniałem po prostu o niej. Spóźniłem się o jakieś 2 tygodnie.
Dziś z samego rana dzwoniłem do ZUS pod który podlegam, celem ustalenia wysokości wpłaty z tytułu odsetek. Jakież było moje zdziwienie, kiedy mi pan po drugiej stronie telefonu powiedział, że od tej mojej składki nie będzie żadnym odsetek, bo jest za niska, i za krótki czas, więc po prostu nie ma nic.
A wysłanie pisma, papier, to wszystko kosztuje. Jak zatem ma być dobrze od strony finansowej, kiedy tak lekką ręką pieniądze bez sensu sie wydaje?
Inny przykład: moi bracia bliźniacy oraz mama otrzymują rentę rodzinną. Wszelkie dokumenty z nimi związane przychodzą w 3 różnych kopertach...ZUS doskonale wie, że cała trójka mieszka pod tym samym adresem...
Jeszcze jeden: ci sami moi bracia swego czasu posiadali konto w banku. Wszelka korespondencja tez do nich przychodziła, mimo, iż bank doskonale wiedział, ze mieszkają wspólnie pod jednym adresem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-03-2007 09:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Trudno to opisać.Może powinno się zreformować ZUS.Też uważam,że za dużo tam biurokracji,nie mówiąc już o sądach cywilnych.
20-03-2007 11:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mnichu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
A moje zdanie na ten temat jest inne. Według mnie to wszystko jest w porządku. Przecież to są pisma urzędowe, które adresowane są do konkretnych osób. Myślę, że są to konieczne (czyt. potrzebne) działania.

„Ojczyzn? kocham bardziej ni? w?asne serce”
20-03-2007 11:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
SEBASTIANO napisał(a):Trudno to opisać.Może powinno się zreformować ZUS.Też uważam,że za dużo tam biurokracji,nie mówiąc już o sądach cywilnych.
Co? Zreformowac ZUS? A zlikwidowac tego postkomunistycznego molocha. ZUS działa na szkodę państwa, na szkodę rozwoju dobrobytu, kiedyś mój pewien znajomy ekonomista wyliczył, że na każde 100 zł z jakich okrada nas ZUS, dostaniemy kiedyś jakieś 2 zł emerytury. A gdyby uczciwie wypłacali emerytury ze składek, oczywiście pomijając różne opłaty manipulacyjne, podatki itp. to kazdy emeryt winien dostawac średnio ok 40000zł na miesiąc. A tymczasem tow. A.Wiktorow (prezesica) i jej stalinowskie przydupasy rozbijają się drogimi samochodami, jeżdżą na szkolenia na Hawaje i "pracują" w "gabinetach" opływających we wszelkie luksusy.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-03-2007 11:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Rodzi się pytanie.Co my w tej sprawie zrobimy,a co zrobi nasz prezydent.A może zaangażują Centralne Biuro Antykorupcyjne albo zlustrują urzędników.Jeśli Rząd nie zadziała to nic się nie zmieni.
20-03-2007 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mnichu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Nie słyszałem jeszcze o tym, aby planowano zlikwidować ZUS. Macie jakieś informacje na ten temat?

„Ojczyzn? kocham bardziej ni? w?asne serce”
20-03-2007 12:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Helmutt napisał(a):A zlikwidowac tego postkomunistycznego molocha
ZUS powstał w Drugiej Rzeczypospolitej, kiedy odradzała się niepodległa Rzeczpospolita, a w proces narodzin tej instytucji zaangażował się sam Józef Piłsudski.

[ Dodano: Wto 20 Mar, 2007 12:17 ]
Nieco historii ZUSu

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-03-2007 13:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #8
 
Zgadzam sie z Mnichem - pisama urzedowe musza byc kierowane do konkretnych osob. Jezeli chodzi o odsetki, to nie ma sie co skarzyc - ZUS wystarczajaco duzo zabierze z naszych emerytur, spokojnie starczy na wysylanie pism, telefony, nowy budynek i wakacje dla szefostwa.
20-03-2007 13:49
Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ciekawi mnie jak jest w innych państwach. [Obrazek: zamyslony.gif]
Czy inne państwa pokomunistyczne tez maja cos podobnego jak ZUS ?
Jak państwa od dawna kapitalistyczne rozwiazały ten problem ?
A skoro go rozwiazały to dlaczego nie bierzemy od nich przykładu ?

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
20-03-2007 15:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #10
 
Nie trzeba szukac az za granicami naszego panstwa - otwarte fundusze emerytalne maja podobny do ZUSu cel. Roznica jest jednak taka, ze OFE sa w stanie skutecznie inwestowac pieniadze i zarabiac, a kasa w ZUSie sie rozplywa. Jest tak dlatego, ze instytucja ta jest nieudolnie zarzadzana (pewnie dlatego, ze jest panstwowa i wszyscy maja w d... czy przynosi zyski czy straty).
20-03-2007 15:55
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Tu nie ma nic do tematu wnoszącego jeśli chodzi o OFE, czy inne bajery. Tu chodzi o prostą rzecz: po co wysyłać bezcelowe pisma?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-03-2007 16:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
To nie są bezcelowe pisma. Jak obywatel nie zapłacił czegoś, to zgodnie z prawem musi być wezwany do zapłaty, bo jak nie będzie i nie będzie płacił dłużej, to się (teoretycznie) może wykręcić od płacenia. A sprawa kosztów to już zupełnie co innego - dobry monitoring kosztów, to jest dosyć skomplikowane przedsięwzięcie, chociaż faktycznie przynoszący zazwyczaj spore oszczędności. Ale tak zarządza się w prywatnych firmach, w państwowych wygląda to o wiele gorzej.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
20-03-2007 16:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
msg napisał(a):Jak obywatel nie zapłacił czegoś, to zgodnie z prawem musi być wezwany do zapłaty
Zapłaciłem, wprawdzie po czasie, ale jednak. Czy nie prościej wysłać majla - po co ZUS zbiera dane teleinfo od swych klientów?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-03-2007 17:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #14
 
No to ja mam inne zestawienie: dostali moi rodizce polecony wówczas za 5,15 zł ... w liście było pismo o zapłacenie kwoty 0,30 zł ( :!: :?: :!: ) podatku gruntowego za kawałek piwnicy, na którym stoi nasz blok... Opłata za przekaz wyniosła mnie 3,5 zł :krzywy:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
20-03-2007 18:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Absurd goni absurd. Rozrzutność to nasza domena.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-03-2007 19:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów