Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cywilizacja, ale czego?
Autor Wiadomość
Mnichu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Cywilizacja, ale czego?
------ PRZYPADEK NR 1 ------
Strach przed "wpadką"
Mam 19 lat. Wraz z moim chłopakiem myślimy o rozpoczęciu współżycia. Znamy się bardzo długo, od prawie 2 lat jesteśmy parą. Temat seksu w naszych rozmowach pojawia się już od dosyć dawna, oboje tego chcemy, jednak mój strach przekreśla wszystko, strach przed "wpadką". Są momenty, kiedy chętnie sama zainicjowałabym współżycie, jednak po chwili ta ochota mija, a w głowie ciągle mam głos Matki "Ja nie chcę być babcią w takim wieku". Ten strach mnie paraliżuje. Wiem, że prezerwatywy, tabletki to wszystko zabezpiecza, ale mimo wszystko nie potrafię pozbyć się tego lęku. Czy można coś z tym zrobić? Wybraliśmy już dokładnie dzień, kiedy chcielibyśmy to zrobić, jednak nie wiem, czy będę w stanie na tyle pozbyć się tego strachu.

Odpowiedź
Z pani listu wynika, że jest Pani młodą, rozsądną kobietą i dlatego tak trudno rozpocząć w waszym związku życie seksualne. Lęk przed nieplanowaną ciążą potrafi bardzo skutecznie pozbawić nas całej przyjemności płynącej z udanego seksu. Dlatego zdecydowanie uważam, że do pierwszego kontaktu seksualnego trzeba się przygotować, zarówno psychicznie, jak i w postaci odpowiednio dobranej metody antykoncepcji.
Doradzam wizytę u lekarza ginekologa (łatwiej będzie, kiedy będzie to kobieta) i poproszenie o dobranie metody antykoncepcji dla Pani. Proszę pamiętać, że metod antykoncepcji jest dużo i można poprosić o dobór według indywidualnych preferencji i możliwości. Takie zabezpieczenie powinno pomóc pozbyć się lęku i pozostaje tylko zaplanować ten Pani pierwszy kontakt tak, aby piękne wspomnienia pozostały na całe życie.

Moje zdanie
Czy ja dobrze zrozumiałem? Pani seksuolog [Lekarza Medycyny Specjalista Seksuologii oraz Chorób Wewnętrznych Renata Grabowska] daje takie porady dziewiętnastolatce? Po co to 'dziecko' chce uprawiać seks, bo nie pojmuję? Czy tej dziewczynce nie przewróciło sie czasem w głowie? Fakt, że jest pełnoletnia obliguje ją do uprawiania seksu? Dla mnie to jest trochę zabawne nawet.
I jeszcze jedno! To dziewcze czuje lęk przed tym, że może zostać matką. Przecież temu właśnie ma słuszyć odbycie stosunku. Czy nasza młodzież już taka jest?
Przy okazji poruszenia tego tematu. Mam 'chorych' rodziców. Tata chciał mi niedawno dać, czy tam pożyczyć prezerwatywę (sic!). Ja wiem kiedy mówi na poważnie i wtedy właśnie tak mówił. Boże dziękuję Ci za to, że jestem wierny zasadom moralnym i własnym ideom. Proszę pocieszcie mnie, bo się chyba załamę.

[ Dodano: Wto 20 Mar, 2007 11:31 ]
------ PRZYPADEK NR 3 ------
Krwawienie po pierwszym razie
Hej! Mam pewien problem. 3 lutego straciłam dziewictwo. Kochałam się z chłopakiem po raz pierwszy. Podczas stosunku krwawiłam. Następnego dnia tylko troszkę, potem przez 2 dni nic, a dzisiaj znowu. Dzisiaj to nie było takie normalne. Zaczęłam krwawic czystą krwią. Była brunatna. To nie była taka krew jak podczas miesiączki, tylko taka jak z rany. Czy cos się jest nie tak? Nie wiem, czy coś uszkodziłam, czy co? Chciałam jeszcze raz w tym tygodniu powtórzyć stosunek, ale boje się, że zacznę znowu krwawić. Czy mam jakąś gwarancję, że za drugim razem nie będę krwawić? A może mam się jeszcze wstrzymać, aż to się zagoi? Nie wiem, co robić? Proszę o pomoc.

Odpowiedź

Błona dziewicza (hymen) jest to cienki fałd błony śluzowej, który częściowo zamyka ujście pochwy u dziewicy. Kształty błony mogą być bardzo różne, ale najczęściej ma ona kształt pierścienia.
Przy pierwszym stosunku płciowym kobiety błona dziewicza, jeżeli nie było w niej większego otworu, zostaje zwykle naddarta, z czym związane bywa niekiedy krwawienie.
Krwawienie jest najczęściej niewielkie, zwykle ogranicza się do jednorazowego, niewielkiego plamienia, ale przy większej powierzchni uszkodzenia lub zaburzeniach krzepliwości u kobiety może być bardziej obfite lub przedłużać się w czasie.
Jeżeli krwawienie jest bardzo obfite lub przedłuża się, konieczne jest, przed podjęciem dalszej aktywności seksualnej, jak najszybsze zgłoszenie się na kontrolę do specjalisty ginekologa, celem zdiagnozowana przyczyny i zalecenia dalszego postępowania. Jednocześnie, przy okazji takiej wizyty, byłoby dobrze poprosić ginekologa o pomoc w dobraniu odpowiedniej metody antykoncepcji.

Teraz ode mnie
Czy ona prosiła o radę nt. antykoncepcji? A może dzisiejsi seksuolodzy (czy może ginekolodzy) jako antykoncepcje stawiają na najwyższym miejscu? Co tam miłość, co tam dziecko... kochajta się wszyscy z kim chcecie, ale nie zapominajcie o antykoncepcji (sic!).

[ Dodano: Wto 20 Mar, 2007 11:35 ]
Żeby nie być gołosłownym: (informacje pobrałem z tąd)
http://erotyka.wp.pl/kat,3898,title,Stra...omosc.html
http://erotyka.wp.pl/kat,3898,title,Krwa...omosc.html

„Ojczyzn? kocham bardziej ni? w?asne serce”
20-03-2007 12:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
...pieniądza. Za antykoncepcją stoją tak silne i majętne koncerny, że .... Chodzi jak zwykle o pieniądze Smutny przecież taki dzieciak to potencjalny klient. Dodatkowe wydane w aptece kilkadziesiąt złoty miesięcznie. Albo w supermarkecie czy kiosku na prezerwatywy. A jak się młódź nauczy cieszyć ciałem "na zawołanie", to nie będize mowy o przerwaniu... wygoda kosztuje, to płać dziecino na pigułki, płać... a potem na in vitro jak bezpłodna będziesz za jakiś czas.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
20-03-2007 17:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cytat:Czy ja dobrze zrozumiałem? Pani seksuolog [Lekarza Medycyny Specjalista Seksuologii oraz Chorób Wewnętrznych Renata Grabowska] daje takie porady dziewiętnastolatce? Po co to 'dziecko' chce uprawiać seks, bo nie pojmuję? Czy tej dziewczynce nie przewróciło sie czasem w głowie? Fakt, że jest pełnoletnia obliguje ją do uprawiania seksu? Dla mnie to jest trochę zabawne nawet.

Nie wiem co w tym zabawnego. To chyba normalne, że dziewiętnastoletnia dziewczyna chce zadbać o swoje zdrowie i dowiedziec się na nurtujące ją problemy. A czy 19 lat to takie dziecko? Chyba nie.

Cytat:I jeszcze jedno! To dziewcze czuje lęk przed tym, że może zostać matką. Przecież temu właśnie ma słuszyć odbycie stosunku

Tak, ale ma to też służyć przyjemności i przypieczętowaniu miłości partnerów.

Cytat:Czy ona prosiła o radę nt. antykoncepcji?

To chyba normalne, że poleciła tej dziewczynie wizytę u ginekologa i ewentualną konsultację na temat antykoncepcji.
20-03-2007 18:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Z jednaj strony te porady przekazują jakąś wiedzę. To plus. Ale minusy: 1.na pewno pieniądze decydują o tym, które metody są częściej popularyzowane wśród młodzieży ( zauważmy,że ginekolodzy też przyjmuja przedstawicieli handlowych różnych medykamentów), ze zdrowiem to nie musi mieć wiele wspólnego 2. jak taki małolat przeczyta,że w jego wieku wszyscy to robią, to nie zważa na to, czy sam jest gotowy, tylko leci z nurtem, co nie przyniesie mu nic dobrego 3. takie sztuczne zwracanie uwagi na ten temat ( w gazetkach identyczne pytania pojawiają się w co drugim, trzecim numerze. I z identycznymi odpowiedziami!) Na razie tyle.

[Obrazek: mysz4.gif]
31-03-2007 16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Wczoraj w AntyRadio powiedzaiłem, co na ten temat myślę: żyjemy w cywilizacji magii.Zamiast wiary żywej, są chrześcijanie w Kraju nad Wisłą (i nie tylko zresztą tu) zanurzeni w "magii żywej". To jest bardzo niebezpieczna postawa żadań, próśb, roszczeń.
To jest spłaszczenie maksymalne. Do Lamusa odstawia sie wnętrze, duchowość, zaś karmi sie trolla konsumpcjonizmu i przyjemności.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-04-2007 00:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów