Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolna wola czy wola Boga?
Autor Wiadomość
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #91
 
Pięknie. Życzę Tobie bożych owoców tej pielgrzymki. =D>
11-08-2009 08:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Minnesota Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #92
 
M. Ink. * napisał(a):
riteczka napisał(a):Jeżeli się nie nawrócisz, będziesz miał napewno okazję to sprawdzić.
jeśli to do mnie, to obiecuję, że postaram się nawrócić :aniol: właśnie dzisiaj zapisałem się na pielgrzymkę do Częstochowy - jeśli to mi nie pomoże, to już chyba nie wiem co... :mrgreen:

Nawrocenie to nie chwila, ale dlugotrwaly proces przemiany. Najczesciej ma subtelny charakter. Nagle nawrocenia to rzadkosc. Pozwolmy dzialac Duchowi Swietemu, ale nie oczekujmy natychmiastowego efektu. Wazna jest tu cierpliwosc i gleboka ufnosc. Nie tracmy nadziei, jesli Stworca uzdrawia czlowieka to za priorytet zawsze stawia zbawienie jego duszy.
Uzdrowienie ciala, psychiki czy w sferze materialnej co prawda moze temu towarzyszyc, ale nie jest powiedziane, ze musi. Tak czy inaczej na uzdrowienie duszy zawsze mozemy liczyc np. w spowiedzi czy podczas Eucharystii.
12-08-2009 18:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #93
 
Minnesota napisał(a):Nawrocenie to nie chwila, ale dlugotrwaly proces przemiany. Najczesciej ma subtelny charakter. Nagle nawrocenia to rzadkosc. Pozwolmy dzialac Duchowi Swietemu, ale nie oczekujmy natychmiastowego efektu.

wiesz ale najpierw musi być ten punkt zwrotny - początek , i on mozę być dynamiczny Oczko
ogólnie nawrócenie dlatego że nawracać się mamy codziennie , przez cale życie ma ono różne zwroty , prędkości itp

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
12-08-2009 21:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #94
 
Szaweł, który został św Pawłem został nawrócony w jednej chwili - spadł z konia.Czasem w życiu człowieka dzieje się tak iż nie wierzy aż tu nagle wydarzyło się coś co spowodowało,że nagle wiara zapuściła korzenie,a pózniej to już Duch Św prowadzi dalej.
13-08-2009 08:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #95
 
riteczka napisał(a):został nawrócony

... Że tak pozwolę sobie skomentować: nawrócenie to DECYZJA WOLI w pierwszej kolejności, zmiana myślenia i postępowania. Tu strona bierna jest absolutnie nielogiczna Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-08-2009 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #96
 
riteczka napisał(a):Szaweł, który został św Pawłem został nawrócony w jednej chwili - spadł z konia.Czasem w życiu człowieka dzieje się tak iż nie wierzy aż tu nagle wydarzyło się coś co spowodowało,że nagle wiara zapuściła korzenie,a pózniej to już Duch Św prowadzi dalej.

Takie spektakularne nawrócenia, to rzadkość, lecz prawdą jest, iż jest to proces trwający do końca życia, bo kto z nas może powiedzieć, o sobie że jest już nawrócony......no kto.....?. :shock: #-o

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
13-08-2009 23:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #97
 
Ja uważam, że Bóg jest od oceniania, nie od kierowania. Bo jeśli wszystko dzieje się poprzez bożą wolę to po co jest Sąd Ostateczny, po co jest piekło i niebo?

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
16-08-2009 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #98
 
Czemu sądzisz, że Bóg jest od oceniania? Uśmiech Czy On nie jest najpierw od KOCHANIA? xD

Cytat:Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.
Cytat: Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej (do kobiety, którą złapano na cudzołóstwie - omyk): «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!».

Rzeczywiście, Bóg nie determinuje Swoją wolą życia człowieka. Nie jest tak, że człowiek i tak wykonuje to, co Bóg z góry zaplanował.

Ale mimo wszystko istnieje pewien Boży plan, do którego Pan zaprasza każdego człowieka. Istnieje plan, szkic życia człowieka, który realizując, po prostu czujemy się spełnieni i szczęśliwi. Do tego zaprasza nas Jezus. Oczywiście - to nas nie wiąże. Możemy odrzucić Jego propozycję i pójść swoją drogą. Pan daje wolność Uśmiech Bo kocha Duży uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-08-2009 00:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #99
 
Bremes napisał(a):Ja uważam, że Bóg jest od oceniania, nie od kierowania. Bo jeśli wszystko dzieje się poprzez bożą wolę to po co jest Sąd Ostateczny, po co jest piekło i niebo?

Czyli Bóg nie może być kreatorem naszego zbawienia?. :diabelek:

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
16-08-2009 01:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #100
 
Takie spektakularne nawrócenia, to rzadkość, lecz prawdą jest, iż jest to proces trwający do końca życia, bo kto z nas może powiedzieć, o sobie że jest już nawrócony......no kto.....?. :shock: #-o[/quote]


A jednak jest możliwe. To prawda,że jest to proces, ale ten proces nie koniecznie musi zacząć się od np mojej decyzji o nawróceniu, choć musi ona być przy całym jej procesie.Sama doświadczam np jak ludzie np chronicznie chorzy kórzy przed chorobą o Bogu słyszeć nie chcieli a pózniej mówili o takim "nagłym" nawróceniu, choć możemy za św Augustynem powiedzieć,że raz wybrawszy ciągle na nowo wybierać musimy. Sw Paweł gdy jechał do Damaszku, nie myślał o nawróceniu lecz o tym jak zniszczyć chrześcijan, Jezus ukazał mu się w drodze choć on nawet o Nim nie pomyślał. Uważam, że Pan zna najlepiej nasze serca i On Sam wie jak i kiedy poruszć je swoją łaską. Uśmiech
17-08-2009 09:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #101
 
Ale ja nie twierdziłem, że to nie możliwe...

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
17-08-2009 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #102
 
Wojtek37 napisał(a):
riteczka napisał(a):Szaweł, który został św Pawłem został nawrócony w jednej chwili - spadł z konia.Czasem w życiu człowieka dzieje się tak iż nie wierzy aż tu nagle wydarzyło się coś co spowodowało,że nagle wiara zapuściła korzenie,a pózniej to już Duch Św prowadzi dalej.

Takie spektakularne nawrócenia, to rzadkość, lecz prawdą jest, iż jest to proces trwający do końca życia, bo kto z nas może powiedzieć, o sobie że jest już nawrócony......no kto.....?. :shock: #-o

Taaa nikt nie może powiedzieć o sobie że jest nawrócony. A jednak taki moment jak w przypadku Szawła ma wiele razy miejsce w życiu ludzi i to jest początek czegos nowego, coś co się nie skończy, bo proces nawracania choć trudny jest piękną i jedyną drogą do niebaUśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
18-08-2009 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sofoniasz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #103
 
Wolf napisał(a):Na ile to my decydujemy jak żyjemy, na ile to P.Bóg nami kieruje?
Kaznodzieji 12:13 Koniec mowy. Wszystkiego tego wysłuchawszy:
Boga się bój
i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
14 Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe. ...i jeszcze może to Kazn.9;11 A dalej widziałem pod słońcem,
że to nie chyżym bieg się udaje,
i nie waleczni w walce zwyciężają.
Tak samo nie mędrcom chleb się dostaje w udziale
ani rozumnym bogactwo,
ani też nie uczeni cieszą się względami.
Bo czas i przypadek rządzi wszystkim.

Po raz kolejny prosze aby podawać poprawne sigle , i przekład z ktorego cytaty bierzesz
aleksab

Przysłów 2:20 Dlatego będziesz iść drogą prawych,
trzymać się ścieżek uczciwych;
21 gdyż ludzie prawi ziemię posiądą,
uczciwi rozmnożą się na niej;
11-11-2009 23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Placebo_Domingo Offline
Account not Activated

Liczba postów: 75
Dołączył: Nov 2009
Post: #104
 
Bóg chce dla nas jak najlepiej, więc dlaczego nie przyjmujemy tego daru miłości, odsuwamy się od szczęscia, które istnieje w Bogu? Człowiek, który wierzy nie powinien uciekać przed Milością, ale do Niej dążyć. Według mnie powinniśmy w całości poświęcać się Bogu i Jego zamiarom, bo tylko wtedy możemy być pewni, że dojdziemy do pełni szczęścia i miłości w Chrystusie, że spełnimy plan boży. Człowiek ma wolną wolę, ale jeśli wierzysz powinna być całkowicie oddana w ręce Boga. Nie powinniśmy się obawiać porażki. Wiem, że to inna sprawa, ale wierzyć to bezgranicznie ufać. Pozdrawiam
29-11-2009 13:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów