Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polka wygrała z Polską w Strasburgu
Autor Wiadomość
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
Hmm z prawem do życia bym się spierał, w końcu wykonuje się karę śmierci. A co do aborcji to zbiór komórek nie jest człowiekiem. Inna sprawa że czemu niby człowiek ma prawo żyć a komar nie? Ile komarów zabiliście ? Tak samo dobre zwierzę jak człowiek, ba nawet bardziej wykształcone niż płód więc powinien mieć większe prawo do życia niż taki zarodek.

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
25-05-2007 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
nie wiedziałem, że Osoba która jest w łonie matki jest jakimś "szkodnikiem" - złem przed którym należy się bronić - i ZLIKWIDOWAĆ jako formę obrony przed tym małym, paskudnymwstrętnym,afe - agresorem który władował się do brzucha matki i przez którego jakiśtam czas nie będzie sie można .... :/

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
25-05-2007 23:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Black_Soap napisał(a):Hmm z prawem do życia bym się spierał
spieraj się, spieraj... popatrzymy... :twisted:

Black_Soap napisał(a):A co do aborcji to zbiór komórek nie jest człowiekiem
człowiek oczywiście zaczyna się od momentu poczęcia: od chwili połączenia gemety męskiej [plemnika] i żeńskiej [oocyty]; ponadto wierzymy, że to właśnie w tym momencie człowiek "otrzymuje duszę"; niemniej ponieważ ludzka wiedza nie jest w stanie stwierdzić kiedy Bóg stwarza duszę [czy tuż przed zapłodnieniem, czy właśnie w momencie zapłodnienia], nie mamy moralnego prawa do podjęcia ryzyka zabicia istoty ludzkiej

[ Dodano: Pią 25 Maj, 2007 23:22 ]
Black_Soap napisał(a):Inna sprawa że czemu niby człowiek ma prawo żyć a komar nie? Ile komarów zabiliście ? Tak samo dobre zwierzę jak człowiek, ba nawet bardziej wykształcone niż płód więc powinien mieć większe prawo do życia niż taki zarodek.
człowiek to człowiek
a zwierzę to zwierzę

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
25-05-2007 23:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
Eem człowiek to zwierze, ciut rozumniejsze ale nadal. Ba ma nawet wspólnych przodków. Jesteś spokrewniony z modliszką ! kuszące nie Oczko Po prostu nasza chora duma upewniła nas w przekonaniu że jesteśmy inni. Że lepsi to się zgadzam w końcu zdominowaliśmy tę planetę i jesteśmy jedynymi zwierzętami zdolnymi abstrakcyjnie myśleć. Ale nadal uparci jesteśmy o te same zasady budowy co inne zwierzęta. Pozdrwiam

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
25-05-2007 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Cytat:Eem człowiek to zwierze, ciut rozumniejsze ale nadal. Ba ma nawet wspólnych przodków. Jesteś spokrewniony z modliszką ! kuszące nie Po prostu nasza chora duma upewniła nas w przekonaniu że jesteśmy inni. Że lepsi to się zgadzam w końcu zdominowaliśmy tę planetę i jesteśmy jedynymi zwierzętami zdolnymi abstrakcyjnie myśleć. Ale nadal uparci jesteśmy o te same zasady budowy co inne zwierzęta. Pozdrwiam
skoro pan jesteś zwierze to pozdrawiam :krzywy:

ja sie z tego pana "klubu" zdecydowanie wypisuję :roll2: moja dusza jest stworzona do wyzszych rzeczy :mrgreen:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
25-05-2007 23:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
Hmm chciałem ci tylko przypomnieć że ta twoja dusza to po prostu zdolność mózgu do analizowania i przetwarzania informacji (jesteś komputer). A co do wypisywania się z klubu to powiem tak: fakt że słoń powie że jest szczurem nie zmieni go w szczura. Pozdrawiam

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
25-05-2007 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Black_Soap napisał(a):Hmm chciałem ci tylko przypomnieć że ta twoja dusza to po prostu zdolność mózgu do analizowania i przetwarzania informacji
chciałem przypomnieć, że moja dusza jest rozumna, wolna i nieśmiertelna; niekiedy nazywana jest świadomością; ale to pewne uproszczenie, bo nie wyczerpuje wszystkich jej władz [zdolności]

Black_Soap napisał(a):(jesteś komputer)
przede wszystkim jestem człowiek
człowiek stworzony przez Boga

choć nie przeczę, że mój mózg potrafi działać analogicznie do komputera

Black_Soap napisał(a):A co do wypisywania się z klubu to powiem tak: fakt że słoń powie że jest szczurem nie zmieni go w szczura
otóż to: a Ty ciągle sie upierasz, że jesteś zwierzęciem Duży uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
25-05-2007 23:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
Hehe Uśmiech jestem ciut zmęczony więc będę kończył tę (w sumie bezsensowną) grę Uśmiech Widzisz nie potrafisz spojrzeć z mojej perspektywy. Dla mnie Bóg to łupota którą grópa ludzi mami kilka miliardów, ale na szczęście coraz mniej osób jest wierzących. W końcu kościół upadnie, problem w tym że na jego miejsce powstaną nowe. Kończę bo zaczynam pisać jak fanatyk a taką osobą nie jestem Uśmiech Pozdrawiam

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
25-05-2007 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
Dla mnie "ateizm" to seria morderstw samobójstw i zycie bez głębszego, poważniejszego sensu poza "najeść się" napić ubawić i "wyr.. ć co popadnie bo życie jest krótkie".
Możliwie - nie myśleć bo to za trudne ...
Smutne to życie "ateisty" Smutny

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
25-05-2007 23:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
ddv napisał(a):Dla mnie "ateizm" to seria morderstw samobójstw i zycie bez głębszego, poważniejszego sensu poza "najeść się" napić ubawić i "wyr.. ć co popadnie bo życie jest krótkie".
Smutne to życie "ateisty"
Przykro mi że tak to widzisz. Ludzie o których mówisz są i w śrud katolików i w śród ateistów różnica jest tylko w tym czy będą to robić z gumką czy bez po bożemu.

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
25-05-2007 23:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Black_Soap napisał(a):Hehe jestem ciut zmęczony więc będę kończył tę (w sumie bezsensowną) grę
"ten kto gra, ten wygrywa, lub przegrywa"... kto gra, to gra...

Black_Soap napisał(a):Widzisz nie potrafisz spojrzeć z mojej perspektywy
ależ zapewniam Cię, że potrafię; jednak nie widzę w tym sensu, skoro mam własną perspektywę, która dalece bardziej mi odpowiada; Twoja po prostu wydaje mi się mdła i pozbawiona Życia :-({|=

Black_Soap napisał(a):Dla mnie Bóg to łupota którą grópa ludzi mami kilka miliardów
a ja z kolei uważam, że Bóg to stwórca wszystkiego co istnieje, to dawca życia, szczęścia i radości; po prostu: "któż jak Bóg" 8)

Black_Soap napisał(a):ale na szczęście coraz mniej osób jest wierzących
na szczęście badania socjologiczne przeczą Twojej opinii [pewnie oceniasz sytuację globalną przez pryzmat swojego podwórka] :krzywy:

Black_Soap napisał(a):W końcu kościół upadnie, problem w tym że na jego miejsce powstaną nowe
Kościół nie upadnie, a wniosek ten wyciągam z obietnicy Chrystusa: "bramy piekielne go nie przemogą"

Black_Soap napisał(a):Kończę bo zaczynam pisać jak fanatyk a taką osobą nie jestem Pozdrawiam
a to dobrze, pozdrawiam

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
25-05-2007 23:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
Black_Soap napisał(a):A co do aborcji to zbiór komórek nie jest człowiekiem.
Spytaj się matki, czemu cię nie wyskrobała. Pewnie dziś byłaby zdrowsza, miała więcej satysfakcji ze swego życia, a i pewnie forsy by zaoszczędziła, miast inwestować w jakiegoś smroda, który nie dość że bluźni, to jeszcze chrzani jak połamany.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-05-2007 00:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #58
MIĘDZY INNYMI DSLATEGO KOŚCIOŁY W FRANCJI ŚWIECĄ PUSTKAMI
Widzicie ty czy była skrobanka czy nie to powinna być indywidualna sprawa danej osoby, w dużej części bardziej cywilizowanego świata tak jest. Prawdopodobnie będzie tak i u nas, pytanie tylko kiedy. Pamiętacie jak KK się oburzał na referendum w sprawie aborcji? Porostu się bali że aborcja mogła by się stać całkiem legalna. Między innymi dlatego kościoły w Francji świecą pustkami (byłem, widziałem). Zbyt duże zacofanie do którego dopuścił poprzedni Papierz (który o dziwo i tak był dość liberalny) i które kontynuuje jego następca powoduje powolny upadek.

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
26-05-2007 11:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
Black_Soap napisał(a):Między innymi dlatego kościoły w Francji świecą pustkami (byłem, widziałem). Zbyt duże zacofanie do którego dopuścił poprzedni Papierz (który o dziwo i tak był dość liberalny) i które kontynuuje jego następca powoduje powolny upadek.
1. Kościół ani się zaczyna, ani kończy we Francji
2. Zacofaniem nazwałbym raczej rzeczywistość, która stoi po drugiej stronie Ewangelii - tam, gdzie jest ewidentna opozycja wobec Słowa Boża. Wszystko z tej krótkiej przyczyny, iz niszczenie jest domeną szatana.
Papież się pisze, a nie Papierz - to raz; nie każdy będzie zbawiony - to dwa.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-05-2007 11:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Black_Soap napisał(a):Widzicie ty czy była skrobanka czy nie to powinna być indywidualna sprawa danej osoby
owszem: decyzję proponuję pozostawić dziecku, które ma być wyskrobane; po upływie 18 lat i dziewięciu miesięcy, od początku swego istnienia, będzie mogło podjąć pełnoprawną decyzję dotyczącą swego życia

Black_Soap napisał(a):w dużej części bardziej cywilizowanego świata tak jest
w kwestii abocji ciągle jest mało ucywilizowany:
pozwala silniejszemu [matce] zabijać słabszego i bezbronnego [własne dziecko]

Black_Soap napisał(a):Prawdopodobnie będzie tak i u nas, pytanie tylko kiedy
miejmy nadzieję, że nie cofniemy się w rozwoju do tak prymitywnego poziomu

Black_Soap napisał(a):Pamiętacie jak KK się oburzał na referendum w sprawie aborcji? Porostu się bali że aborcja mogła by się stać całkiem legalna.
KK jest bodajże najodważniejszym przeciwnikiem bezlitosnego i masowego mordowania poczętych dzieci... nikt nie sprzeciwia się aborcji i związanej z nią politycznej poprawności tak jak KK

Black_Soap napisał(a):Między innymi dlatego kościoły w Francji świecą pustkami (byłem, widziałem)
niech świecą: pseudokatolicy nikomu nie są potrzebni

Black_Soap napisał(a):Zbyt duże zacofanie do którego dopuścił poprzedni Papierz (który o dziwo i tak był dość liberalny) i które kontynuuje jego następca
w kwestii aborcji papież jest nad wyraz postępowy; myślę, że społeczeństwo europejskie też ma szansę dojrzeć kiedyś do jego poziomu

Black_Soap napisał(a):powoduje powolny upadek
chciałbyś, żeby Kościół upadł, bo solą Ci w oku :lol2: ale możesz sobie tylko pomarzyć... :roll2:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-05-2007 16:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów