Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opętanie przez muzykę, egzorcysci, psychiatrzy(wydzielony)
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Opętanie przez muzykę, egzorcysci, psychiatrzy(wydzielony)
heysel napisał(a):Może w tych określonych przypadkach wystarczyła by pomoc jakiegoś psychologa (czy psychiatry jak już trzeba) ?
Heysel, zanim nad kimś zaczną się egzorcyzmy, najpierw tego człowieka wysyła się do psychologa i psychiatry. To nie jest tak, że przychodzi klient i mówi księdzu, że chyba jest opętany bo coś tam i od razu odsyłają go do egzorcysty. To trochę bardziej skomplikowana procedura. Kościół taki głupi nie jest pod tym względem. Najpierw zwraca się z pomocą do specjalistów, by wkluczyli zaburzenia lub choroby psychiczne. Współpraca odbywa się również z lekarzami. Gdy oni stwierdzają, że temu delikwentowi nie są w stanie pomóc, gdyż nie jest to "normalny" i przeciętny stan jakiegoś zaburzenia z jakim się zwykle spotykają, dopiero wtedy można takiego człowieka egzorcyzmować.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-03-2007 21:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Offca napisał(a):Gdy oni stwierdzają, że temu delikwentowi nie są w stanie pomóc, gdyż nie jest to "normalny" i przeciętny stan jakiegoś zaburzenia z jakim się zwykle spotykają,
Ech, no ale to mogą być jakieś szczególne przypadki wymagające bliższego przyjrzenia się, zastosowania nowych metod, nietypowych działań. W taki sposób przecież dokonuje się tez postęp wiedzy medycznej. Może mogą to być przypadki, które nadają się na jakąś publikację naukową. Jak dla mnie to jednak coś dziwnego, aby lekarz się ot tak poddawał (no chyba, że jakiś wsiowy lekarz).

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
21-03-2007 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Heysel, takich spraw się nie bagatelizuje i zapewniam Cię, że stosuje się wszelkie możliwe sposoby do zbadania sprawy. Nie rozumiem, czemu na siłę chcesz udowodnić, że wszystko da się zaraz wyleczyć, wyjaśnić itd, a skoro coś się nie daje, to od razu lekarz albo psycholog wsiowy. Są rzeczy ponad ludzkimi siłami i możliwościami, których mimo postępu człowiek nie daje rady wyjaśnić i nad nimi w jakikolwiek sposób zapanować. W każdej epoce mówi się: "mamy taki postęp tego czy tamtego, że na pewno wszystko da się wyjaśnić, to tylko kwesita czasu". Jakoś ten czas mija i pewne rzeczy są ponad człowiekiem dalej. I dalej będą. Ale to nie jest powód do jakichś desperacji czy udowadniania czegoś na siłę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-03-2007 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Offca napisał(a):Nie rozumiem, czemu na siłę chcesz udowodnić, że wszystko da się zaraz wyleczyć, wyjaśnić itd,
Nie twierdzę, że zaraz wszystko da się wyleczyć, co to to nie. Tylko jak dzieje się coś dla mnie niezrozumiałego to zabieram się do wytłumaczenia jak to możliwe, a nie siadam na tyłku i mówię : ja tego nie rozumiem.
Dobra spytam się BEZCZELNIE : a czy jest jakaś dokumentacja medyczna dostępna z takich przypadków ? Jakieś opisy ?

[ Dodano: Sro 21 Mar, 2007 22:27 ]
Innymi słowy są jakieś potwierdzone dowody takich "opętań" ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
21-03-2007 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
heysel napisał(a):Innymi słowy są jakieś potwierdzone dowody takich "opętań" ?
To są dane tajne. Zobowiązuje tu tajemnica sakramentu pokuty. Dla dobra człowieka, który miał problemy, rzecz jasna.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-03-2007 23:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ks.Marek napisał(a):To są dane tajne. Zobowiązuje tu tajemnica sakramentu pokuty. Dla dobra człowieka, który miał problemy, rzecz jasna.
Nie chodzi mi o coś takiego. Chodzi mi o np. zdanie KOMPETENTNYCH lekarzy, którzy potwierdzają swoją współpracę w egzorcystą i potwierdzają skuteczność egzorcyzmów w procesie "zdrowienia".

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
21-03-2007 23:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
heysel napisał(a):Innymi słowy są jakieś potwierdzone dowody takich "opętań" ?
Jest mnóstwo książek na ten temat. Można poczytać. Poza tym "sławne" opętanie tzw. Emilly Rose (nigdy nie pamiętam jak ona się w rzeczywistości nazywała :zmieszany: ) i wiele innych. Polecam wypad do księgarnii.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-03-2007 23:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
Annelise Michel. A co do lekarzy - wielu psychiatrów i psychologów wspólpracuje z księżki egzorcystami . Miałam okazję przy okazji innego spotkania pobocznie jedną taką panią poznać osobiście Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-03-2007 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
Offca napisał(a):Poza tym "sławne" opętanie tzw. Emilly Rose (nigdy nie pamiętam jak ona się w rzeczywistości nazywała :zmieszany: )
Anneliese Michel :krzywy:

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
21-03-2007 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
heysel napisał(a):Chodzi mi o np. zdanie KOMPETENTNYCH lekarzy, którzy potwierdzają swoją współpracę w egzorcystą i potwierdzają skuteczność egzorcyzmów w procesie "zdrowienia".
Ale jest też tzw. tajemnica lekarska. Nie zdradzą Ci szczegółów z tego typu przypadków. Aczkolwiek, musiałbyś się chyba popytać jakiegoś egozrcysty o tym, z którym lekarzem współpracuje itd. Ale podejrzewam, że są to dane tajne, chociażby z tego tytułu, by nie robić zbędnych sensacji.

[ Dodano: Sro 21 Mar, 2007 22:42 ]
Polecam do poduszki "Zakładników diabła" Malachiego Martina, egzorcysty zresztą. Mocna rzecz Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-03-2007 23:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Offca napisał(a):Ale podejrzewam, że są to dane tajne, chociażby z tego tytułu, by nie robić sensacji.
Ale mi NIE CHODZI o dane konkretnych osób ! Mi chodzi o potwierdzenie przez lekarza, że współpracuje z egzorcystą i że stwierdza skuteczność egzorcyzmów.

[ Dodano: Sro 21 Mar, 2007 22:44 ]
Nie chodzi mi o dane osobowe czy inne prywatne dane. Chodzi o zdanie kompetentnego lekarza na temat egzorcyzmów.

[ Dodano: Sro 21 Mar, 2007 22:45 ]
Wystarczy potwierdzenie współpracy z egzorcystą i potwierdzenie skuteczności egzorcyzmów w ogóle, a nie w konkretnych przypadkach.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
21-03-2007 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Heysel, nikt Ci tak po prostu nie zdradzi, że dr med. Jan Kowalski współpracuje z egzorcystą. To są często informacje poufne i już. Być może z jakichś książek albo artykułów na ten temat można by się dowiedzieć, ale bardzo często nawet nazwisk i twarzy egzorcystów się nie pokazuje! To są akurat sprawy, które bardzo łatwo mogą wywołać zbędną sensację.

[ Dodano: Sro 21 Mar, 2007 22:48 ]
Ale najpierw musisz do tego lekarza dotrzeć, więc o to mi chodzi, a nie o udostępnainie niewiadomo czego na jego temat.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-03-2007 23:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Wiesz, piszesz mi o rzeczach, które dla mnie są raczej trudne do uwierzenia (łagodnie mówiąc). A jeżeli postuluje się istnienie jakiegoś bytu, to do postulującego należy dostarczenie choćby przesłanek, by uznać jego istnienie w rzeczywistości.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
21-03-2007 23:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Dla mnie wystarczajacym dowodem czy też przesłanką jest sam fakt wystąpienia opętania, jego przebieg, interwencja egzorcysty... Nie wymagaj od nas, że podamy Ci zaraz wszystkie nazwiska lekarzy czy psychiatrów, którzy współpracują z egozrcystami, bo tego typu danych nie można ot tak sobie dostać! Jeżeli Cię to interesuje popytaj, poszukaj. Jeśli coś znajdę na ten temat, na pewno dam Ci znać.

[ Dodano: Sro 21 Mar, 2007 23:06 ]
Myślę też, że Scott mógłby Ci w tym bardziej pomóc niż ja, gdyż on miał "styczność" z osobami opętanymi i zniewolonymi i podejrzewam, że ma więcej trochę informacji na ten temat.

[ Dodano: Sro 21 Mar, 2007 23:12 ]
Cytat:Na ewangeliczne opętania patrzy się jako na nieznane wówczas choroby psychiczne. Jak odróżnić opętanie od choroby?

Trzeba wyróżnić trzy grupy ludzi. W niektórych przypadkach jest to choroba, w innych obsesja, a w jeszcze innych choroba połączona z obsesją. Rozeznanie jest trudne i czasami można stwierdzić, czy diagnoza jest prawdziwa, dopiero podczas egzorcyzmu, po reakcjach człowieka. Z tego powodu Kościół domaga się, by ktoś, kto przychodzi do księdza, był wcześniej u lekarza i miał wyniki badań oraz diagnozę medyczną. Podkreśla się też, by korzystając z pomocy egzorcysty, nie zaprzestawał brania leków przepisanych przez lekarza. Czasem potrzebne jest współdziałanie lekarza z księdzem.

Tu masz wypowiedź jednego kapłana na potwierdzenie moich słów. Reszta wywiadu tutaj:
http://www.mateusz.pl/wdrodze/nr333/05-wdr.htm

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-03-2007 00:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
Offca napisał(a):Dla mnie wystarczajacym dowodem czy też przesłanką jest sam fakt wystąpienia opętania, jego przebieg, interwencja egzorcysty...
1. Brak weryfikowalnych informacji na ten temat. Nie widziałem na własne oczy, nie uwierzę (niewierny Tomasz ze mnie Duży uśmiech ).
2. Dowód to nie to samo co przesłanka.
3. Zalatuje mi tutaj błędnym kołem. Dowodem istnienie opętania jest opętanie - błąd. Udowodnij, że dany przypadek NIE MA innego wytłumaczenia poza opętaniem.
Offca napisał(a):Nie wymagaj od nas, że podamy Ci zaraz wszystkie nazwiska lekarzy czy psychiatrów, którzy współpracują z egozrcystami, bo tego typu danych nie można ot tak sobie dostać!
Wystarczy mi zdanie JEDNEGO kompetentnego lekarza.
Offca napisał(a):Jeśli coś znajdę na ten temat, na pewno dam Ci znać.
Ok.

[ Dodano: Sro 21 Mar, 2007 23:18 ]
Offca napisał(a):Tu masz wypowiedź jednego kapłana na potwierdzenie moich słów.
Przeczytam i powiem co myślę na temat tego wywiadu.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
22-03-2007 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów