Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opętanie przez muzykę, egzorcysci, psychiatrzy(wydzielony)
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Reketier napisał(a):Błąd. W dyskusji o Dawkinsie przyjąłem punkt widzenia ateisty
Po czym
Reketier napisał(a):Co do muzyki.. coś w tym jest, tzn. ja rozumiem to tak - oswaja nas z tym co wcześniej budziło lęk i odrazę, więc mimowolnie do tego się zbliżamy. Gdy zaczynałem przygodę z taka muzyką sporo rzeczy mnei szokowało, a dziś to prawie "normalka".
To sie nazywa zaburzeniem jaźni.
Zatem na przyszłośc doprecyzuj, które z twoich "alter ego" chce dojść do głosu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-07-2007 02:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #47
 
Reketier napisał(a):Błąd. W dyskusji o Dawkinsie przyjąłem punkt widzenia ateisty coś w stylu dyskusji oxfordzkiej. Liczyłem na merytoryczną rozmowe ale sie zawiodłemSmutny
W takim stylu odpowiedzi na tezy Dawkinsa otrzymasz np. w książce "Bóg nie jest urojeniem/złudzenie Dawkinsa". (wyd. WAM)
Tyle tylko że - z tego co miałem okazję się zapoznać - ta książka nie pozostawia praktycznie suchej nitki na tezach Dawkinsa ...
Na początek proponuję zaś tekst ks. dr. Jaklewicza ...
http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6&...1104785534

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
22-07-2007 09:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Reketier Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 166
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
Zaburzenie jaźni? prosze doczytac.

to jest zwykłe oswajanie się. Tak jak z przemocą w tv. Na początku nas razi a później zaczyna się znieczulica.

[ Dodano: Nie 22 Lip, 2007 09:57 ]
X. przydałoby sie wziąć udział w dyskusji oxfordzkiej moze byś sie czegos nauczył.

Early one mornin' while makin' the rounds
I took a shot of cocaine and I shot my woman down!
Got up next mornin' and I grabbed that gun took a shot of cocaine and away I run!
22-07-2007 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Reketier napisał(a):Zaburzenie jaźni? prosze doczytac.

to jest zwykłe oswajanie się. Tak jak z przemocą w tv. Na początku nas razi a później zaczyna się znieczulica.

A jaki tego cel? Czyżby szukanie usprawiedliwienia dla swych czynów? Czy może jakies "głebsze" treści się tu skrywają?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-07-2007 09:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Reketier Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 166
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #50
 
A musi miec jakis cel? To skutek ciaglego obcowania z takimi obrazami i tresciami. To mialem na mysli piszac ze spowszednialo mi to czym epatuja te "satanistyczne" zespoły. I to moze byc dla kogos wierzacego zagrozenie. Ktos kto slucha tych kapel i mowi ze tresci zawarte tam go nie interesuja oszukuje sam siebie.

Early one mornin' while makin' the rounds
I took a shot of cocaine and I shot my woman down!
Got up next mornin' and I grabbed that gun took a shot of cocaine and away I run!
22-07-2007 11:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
Przede wszystkim - osoba wierząca raczej nie słucha takich "kapel" - dla mnie słuchanie muzyki niosącej treści satanistyczne nawet w innym języku niesie ze sobą jakieś dziwne zagrożenie czy "niepokój" i staram się tego po prostu nie słuchać.
O wiele gorzej z osobami "błądzącymi" na których taka muzyka ma wpływ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
22-07-2007 11:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Reketier Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 166
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
Znam całkiem sporo, które słuchaja a działają w różnego rodzaju oazach itd. Troche to dziwaczne.

Early one mornin' while makin' the rounds
I took a shot of cocaine and I shot my woman down!
Got up next mornin' and I grabbed that gun took a shot of cocaine and away I run!
22-07-2007 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów