Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odpowiedni czas na dziecko
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Aristojos napisał(a):No ale jeszcze z pięć lat trzeba poczekać chociaz bardzo bym chciał już mieć dziecko Smutny
To póki co, proponuję Duchową Adopcję

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-03-2007 17:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #62
 
Aristojos napisał(a):Msg, a w ile miałeś lat jak urodziła sie Twoja córka, jeśli można wiedzieć?
Oczywiście, że można wiedzieć: 26 wtedy miałem, a dokładnie to 25,5 Oczko

ps. i jeżeli można, to bym prosił, żeby pisać mój nick z małych liter, tak z dużej to jakoś dziwnie wygląda :roll: 8)

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
29-03-2007 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #63
 
Chciałbym mieć dziecko właśnie tak w ieku 22 lat ale najpierw trzeba studia skończyć i pracę znaleźć. A w Leśnym Grodzie to niełatwe Smutny ...
30-03-2007 12:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
No właśnie tak samo myśleliśmy w trakcie studiów z (wtedy przyszłą) żoną, potem dopiero do nas dotarło, że przecież można było wcześniej wziąć ślub, wcześniej mieć dziecko, ale może dlatego, że w razie jakby co to mogliśmy liczyć na pomoc rodziców. No ale było, minęło, stało się inaczej. Źle nie jest Uśmiech

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
30-03-2007 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daisy Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,033
Dołączył: Nov 2004
Reputacja: 0
Post: #65
 
msg napisał(a):Chciałbym mieć dziecko właśnie tak w ieku 22 lat
Smutny ja to sobie moge jak narazie pogdybać.... instynk mi sie juz wlączył dawno a z dzieci nici... wszystkie koleżanki na około maja brzdace a ja? Smutny zazdrośnica sie robie o to :oops: a wczoraj mnie jeszce jadna kumpela dobiła i powiedziała, że jest w 2 miesiącu ciąży :mrgreen: eh... jak narazie funkcja cioci mnie musi zadowolić Język
30-03-2007 19:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #66
 
Wszystko w swoim czasie... musicie się starać, a napewno Wam się uda!!!
No a ja bym chciał teraz a wiem, że mnie jeszcze na to nie stać Smutny
30-03-2007 21:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #67
 
ja kiedys sobie myslalam,mplanowlam ze bede miec dziecko w wieku 25 lat, tak jak moja babcia, pozniej i moja mama. nie wyszlo nic z tego. tak jak Daisy pisze, musi mnie zadowolic rola cioci, bo teraz 2 miesiace temu mojej ptrzyjaciolce urodzila sie sliczna coreczka. jednak stwierdzam, ze pomimo instynktow itp jeszcze trzeba zaufac Bogu, On zna najleszy czas i da lub nie, dziecko we wlasciwym dla wszystkich czasie.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
14-04-2007 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
claire82
Unregistered

 
Post: #68
 
Myślę, że to sprawa wysoce indywidualna. Ja chciałam mieć dziecko w wieku gdy bylam na studiach (czasy narzeczeństwa) - ustaliliśmy z moim już teraz mężem, że wytrzymamy czas narzeczeństwa (4 latka) i po slubie będziemy się o nie starać od razu :oops: .
Ale jeśli malabym podać 'odpowiedni czas' to powiedziałabym 23-26 rok życia Duży uśmiech
16-11-2010 22:55
Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #69
 
Moim zdaniem odpowiedni czas na dziecko do wiek około 30 lat choć i wtedy człowiek nie zawsze jest do tego dobrze przygotowany i dojrzały od strony psychologicznej. Dziecko w młodym wieku to raczej rodzaj patologi społecznej, którą media nazywają pięknie obniżaniem wieku inicjacji seksualnej, niż świadomej decyzji.
17-11-2010 11:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
claire82
Unregistered

 
Post: #70
 
Shou napisał(a):Moim zdaniem odpowiedni czas na dziecko do wiek około 30 lat choć i wtedy człowiek nie zawsze jest do tego dobrze przygotowany i dojrzały od strony psychologicznej. Dziecko w młodym wieku to raczej rodzaj patologi społecznej, którą media nazywają pięknie obniżaniem wieku inicjacji seksualnej, niż świadomej decyzji.
Niestety nie mogę się zgodzić. Ja czułam się gotowa na dziecko w okolicy 22-23 lat, starać sie zaczełam w wieku 24.Uważam że to kwestia indywidualna. I jeśli para chce zatrzymać dziecko, nie odrzuca odpowiedzialności to mogą mieć i po 20 lat.
17-11-2010 13:35
Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #71
 
Shou- muszę zgodzic się z Claire82. Wiek 30 lat to nie jest wcale dobry wiek na 1-sze dziecko. Organizmy zarówno psychicznie jak i mentalnie czy fizyczne są do tego gotowe już o wiele wcześnie. To nasza wygoda, chęć ułożenia sobie najpierw zycia itd przesuwaja te granicęw górę, co wcale nie musi być wskazane dla dobra zarówno dziecka jak i rodziców.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
17-11-2010 14:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
claire82
Unregistered

 
Post: #72
 
Poza tym co zrobić gdy planuje się więcej dzieci, np 4? Jeśli zacznę pierwszą ciążę w wieku 30 lat, to z kolejnymi będzie coraz trudniej.
17-11-2010 14:10
Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #73
 
Biologicznie najlepszy czas na dziecko jest dużo wcześniej, jest to późne -naście, jeśli dobrze pamiętam. po 30-stce to już późnawo z biologicznego pktu widzenia.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-11-2010 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #74
 
claire82, czworaczki :mrgreen:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
17-11-2010 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
claire82
Unregistered

 
Post: #75
 
spioh napisał(a):claire82, czworaczki :mrgreen:
Niestety ciąża pojedyncza Duży uśmiech . Ale gdyby była taka sytuacja to bez problemu Duży uśmiech
17-11-2010 15:06
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów