Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy kanał religijny
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
kempes napisał(a):Przeciez to odbiorcy programu beda decydowac, czy przekaz im sie podoba, czy nie.
Pobożne to raczej życzenie, aniżeli rzeczywistość. Człowiek 21 wieku nie umie bądź nie chce zastanawiać sie nad treścią informacji. Przyjmuje je niczym pokarm, nie myśląc, że tyle w nim konserwantów szkodliwych...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-03-2007 09:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #17
 
Nie sadze, kanaly tematycznie maja odbiorcow o dosc sprecyzowanych pogladach i oczekiwaniach, dlatego nie uwazam ze mozna im wciskac bezkarnie ciemnote. Poza tym podstawowa sprawa bedzie "przejecie" widzow TV Trwam (musza miec przeciez widzow, ktorzy teraz - moze z braku alternatywy - ogladaja TV T.), a zeby tego dokonac naprawde trzeba sie postarac. O. Rydzyk dolozy tez staran, aby zadne "niegodziwosci" ze strony nowego kanalu nie uszly uwadze potencjalnych odbiorcow. Dodatkowo ksieza w czasie mszy tez pewnie wyraza swoje zdanie, ktore z pewnosci nie bedzie ludziom obojetne.
29-03-2007 10:00
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
kempes napisał(a):Dodatkowo ksieza w czasie mszy tez pewnie wyraza swoje zdanie, ktore z pewnosci nie bedzie ludziom obojetne.
Z całą pewnością zdanie swe wyrażę. Nie wiem jakie ono będzie, bo póki co - programu jeszcze na antenach nie ma. No i najważniejsze - nie spotykam się z parafianami tylko i wyłącznie na Mszy Świętej. Jest szereg innych okazji doskonale służących rozmowie z nimi.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-03-2007 10:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ks.Marek napisał(a):A tak przy okazji, Msg nie bądź jak ten Ejzegeta (eisegeta) który wychodzi od własnej teorii interpretacyjnej i do niej próbuje nagiąć fragmenty Biblii, czyli udowadnia, że Biblia popiera jego stanowisko.
Ależ ja nie napisałem wcale, że Biblia o tym pisze, tylko jakoś tam mi do głowy ten fragment wpadł. Od naciągania Biblii pod własne teorie jestem jak najdalej. Może źle to sformułowałem wcześniej. Przepraszam.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
29-03-2007 11:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Póki co jeszcze nic nikomu nie jest konkretnie wiadomo jaki będzie to program, a już znajduje oponentów...jakie to polskie Duży uśmiech
Szefem stacji został ks. K. Sowa, a z-cą Szymon Hołownia - jak dla mnie te nazwiska stanowią pewną gwarancję jakości stacji.
Nie wiem jak kto, niemniej chyba większość pamięta, że najbardziej profesjonalne, pełne, przekazy z:
- pielgrzymek Jana Pawła II do kraju,
- dni choroby papieża
- pogrzebu,
bezsprzecznie dawał kanał TVN, później TVN24.
TVN jako jedyna wyemitował film "Pasja" i po raz kolejny "Karol, który został papieżem".
Książka J. Pałasińskiego, stałego korespondenta TVN w Watykanie, "Papież już nie umrze", to najpełniejszy obraz ostatnich tygodni życia Jana Pawła II. Nadto pisana sercem i przy jej lekturze trudno powstrzymać łzy - obrazy realnie porwacają do człowieka.
A myśleć i analizować podany w TV przekaz, to my jeszcze potrafimy, nie zatraciliśmy tej zdolności - ma ksiądz jakis medialny, nierealny obraz człowieka XXI wieku.
29-03-2007 20:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
alus napisał(a):Szefem stacji został ks. K. Sowa, a z-cą Szymon Hołownia - jak dla mnie te nazwiska stanowią pewną gwarancję jakości stacji.
Co do Hołowni - owszem
Co do ksiedza Sowy - absolutnie nie.
alus napisał(a):A myśleć i analizować podany w TV przekaz, to my jeszcze potrafimy, nie zatraciliśmy tej zdolności - ma ksiądz jakis medialny, nierealny obraz człowieka XXI wieku.
My - czyli powiedzmy: Ty, ja, i inni tu na forum. Ale to nie wszyscy. Owszem - nie można dramatyzować, ale wg mnie TVN jest mało rzetelna stacją, w której widać żądzę sensacji i mieszania z błotem ludzi, w tym tez i Kościoła.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-03-2007 22:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ks.Marek napisał(a):TVN jest mało rzetelna stacją, w której widać żądzę sensacji i mieszania z błotem ludzi, w tym tez i Kościoła.
=D>
Oczywiście nikt jeszcze nowej stacji nie widział --- jednak, czego można spodziewać się po TVn-ie ?

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
30-03-2007 00:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
kempes napisał(a):Na pewno TV Trwam bedzie prowadzic zaciekla wonje z nowym kanalem, ale przeciez o. Rydzyk nie ma monopolu na katolicka TV w Polsce.
Problem w tym, że on sam jest dogłębnie przekonany, że ma monopol na WSZYSTKO w tym kraju. Ot megalomania. Ale czasami niebezpieczna.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-04-2007 09:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
"Czego można spodziwać się po TVN- nie"....."Panie - powiedział Ananiasz - słyszałem z wielu stron, jak dużo złego wyrządził ten człowiek świętym Twoim w Jerozolimie"(Dz 9,13) - poczekajmy z osądami.
Ludzie wyczują ewentualn fałsz, przekłamanie - a to widz decyduje czy stacja ma rację bytu.
03-04-2007 13:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
alus napisał(a):Ludzie wyczują ewentualn fałsz, przekłamanie - a to widz decyduje czy stacja ma rację bytu.
Tu mam raczej wątpliwości. Nie wszyscy ludzie dziś potrafią krytycznie patrzeć na otaczająca ich rzeczywistość. Sam pomysł jest dobry - uważam. Ciekawe, czy na przykład będą podejmować problematykę teologiczną. Czy bedą relacjonowac jakieś sympozja teologiczne. Mnie tego osobiście brak.

[ Dodano: Wto 10 Kwi, 2007 21:41 ]
Ks. Artur Stopka napisał(a):Twórcy nowego kanału chcą, aby w Polsce, w której zdecydowana większość ludzi deklaruje się jako osoby wierzące, człowiek, który ma czas i ochotę, by obejrzeć dobry religijny film, show czy program poradnikowy, nie musiał czekać kilku dni na „religijne okienko” w jakiejś stacji, ale by miał stały dostęp do szerokiej oferty programów religijnych, przygotowywanych na najwyższym poziomie.

Religijny kanał właściciela TVN nie będzie miał charakteru informacyjnego. Nie będzie to też telewizja oparta na modlitwie, chociaż w ramówce znajdzie się niedzielna Msza święta. Z pewnością jednak dużo czasu będzie poświęcać ważnym wydarzeniom religijnym, takim jak papieskie pielgrzymki, spotkanie na Lednicy itp. Co poza tym?

Publicystyka, która prześledzi pytania rodzące się na styku religii i moralności z codziennym życiem Polaków, programy o relacjach wiary z nauką czy sztuką, sylwetki wielkich ludzi Kościoła czy cykl o wielkich religiach świata. Osobne miejsce przeznaczono na popularyzowanie wiedzy o myśli Jana Pawła II.

Planowane są nowoczesne formy telewizyjne: talk-show, programy interaktywne, poradnikowe. – Naszym oczkiem w głowie mają też być produkowane przez nas filmy dokumentalne, które będą mogły później zaistnieć również na innych antenach ITI – dodaje Hołownia. W przygotowaniu jest m.in. duży cykl o pracy misjonarzy. Będą też programy o innych wyznaniach i religiach. Nie zabraknie dobrych, wartościowych filmów fabularnych.
Źródło

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-04-2007 01:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Ks.Marek napisał(a):Sam pomysł jest dobry - uważam.
A ja już mam =D> od 19 stycznia br - UPC włączyło do swojej oferty.
Według mnie bardzo dobry kanał, ogladam masę programów.
Interaktywny - "Rozmównica" - duchowni w słowie wstepnym objasniaja teologicznie, bublijne aspekty poruszanych tematów, zagadnień i nastepuje dyskusja, wymiana myśli, pogladów z widzami.
Mnóstwo filmów dokumentalnych o misjach, o sanktuariach w świecie, o objawieniach, zyciorysy świętych, z historii Kościoła, postacie papieży..
Blok informacyjny "Wieści z Rzymu", blok kulturalny.
Jutrznia i Nieszpory z Tyńca .
I jeszcze programy o innych religiach.
A ksiądz juz ogladał co nieco?
01-02-2009 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Cytat:A ksiądz juz ogladał co nieco?
Nie mam okazji i szczerze powiem, nie tesknię Uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-02-2009 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Ks.Marek napisał(a):
Cytat:A ksiądz juz ogladał co nieco?
Nie mam okazji i szczerze powiem, nie tesknię Uśmiech
Nie tęskni, bo nie wie co traci Uśmiech
Dla samych filmów dokumentalnych warto oglądać.
A program "Rozmównica" to kopalnia wiedzy teologicznej, biblijnej.
Zapomniałam dodac o programie w którym znani ludzie (z wielu dziedzin) dają świadectwo swej wiary, dzielą się wiarą.
I.....zero polityki Uśmiech
01-02-2009 22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
TV Trwam wydaje się być przeznaczony dla ludzi starszych, a ten nowy kanał być może będzie miał lepszą "rękę" do młodych...

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
01-02-2009 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
alus napisał(a):A program "Rozmównica" to kopalnia wiedzy teologicznej, biblijnej.
Wolę ksiązki, seminaria, dyskusje.
Cytat:I.....zero polityki
Pięknie. Tyle tylko, że nie prawdą jest to, co piszesz. TVN Religia to polityka in extenso.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-02-2009 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów