Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy kanał religijny
Autor Wiadomość
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Nowy kanał religijny
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,878...omosc.html

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
24-03-2007 22:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Uważam, że to świetna sprawa. Duży uśmiech

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
25-03-2007 00:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mnichu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Według mnie nic dobrego z tego nie będzie.

„Ojczyzn? kocham bardziej ni? w?asne serce”
25-03-2007 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Mnichu napisał(a):Według mnie nic dobrego z tego nie będzie.
Dlaczego :?: Myślę, że fajny pomysł. Katolicy powinni być obecni w świecie mediów.
28-03-2007 12:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #5
Re: Nowy kanał religijny
Andr2ej napisał(a):Zacytował artykuł
Założę się, że Padre Directore ów kanał wyklnie jako "zydomasońskokomunistycznocyklityczną walkę z BogiemKościołemMaryjąIJanemPawłemDrugim" Oczko.
Zawszeć będzie to konkurencja dla Jedynie Słusznych Publikatorów jego sekty...(TV Trwam, RM..)

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-03-2007 13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #6
 
Na pewno TV Trwam bedzie prowadzic zaciekla wonje z nowym kanalem, ale przeciez o. Rydzyk nie ma monopolu na katolicka TV w Polsce. A jak wiadomo wieksza konkurencja jest zawsze korzystna do komsumentow.
28-03-2007 13:06
Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Daidoss napisał(a):
Mnichu napisał(a):Według mnie nic dobrego z tego nie będzie.
Dlaczego :?: Myślę, że fajny pomysł. Katolicy powinni być obecni w świecie mediów.
Wątpię, czy będzie to rzeczywiście kanał katolicki, zważywszy na to, kto kieruje TVN. Wiadomo przecież, że kto płaci, ten wymaga.
28-03-2007 14:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Leszek napisał(a):Wątpię, czy będzie to rzeczywiście kanał katolicki, zważywszy na to, kto kieruje TVN. Wiadomo przecież, że kto płaci, ten wymaga
Uważaj, bo jeszcze wywołasz wilka z lasu w postaci kwestii, czy RM też jest na pewno kanałem katolickim.

Katolicyzm na różne oblicza, więc ja się cieszę, że nawet tvn dostrzegł katolików jako grupę docelową osobnego kanału.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
29-03-2007 08:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
msg napisał(a):Katolicyzm na różne oblicza, więc ja się cieszę, że nawet tvn dostrzegł katolików jako grupę docelową osobnego kanału.
oho, akurat. TVN już doskonale wie, jaki plan obmyślić, by na tym kanale lody kręcić

[ Dodano: Czw 29 Mar, 2007 08:30 ]
Artykuł tu przywoływany napisał(a):Jeśli kanał proponuje nowe podejście do religii i światopoglądu człowieka nowoczesnego, może być alternatywą dla Radia Maryja i telewizji Trwam - dodaje.
Mowa ich zdradza.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-03-2007 08:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
No ale co jest złego w samej idei zarabiania pieniędzy? Dla mnie, na momenty obecny jest informacja, że jedna ze stacji chce uruchomić kanał tematyczny dla katolików. I tyle. No i uważam, że to jest ok.

Natomiast, co z tego wyjdzie, to już jest osobna sprawa. Jak obejrzę, poczytam, zobaczę co wyszło z tych zapowiedzi, to wtedy będę się wypowiadał dalej.

Poza tym uważam, że tvn robi to tylko z jednego powodu - pana Murdocha (mam nadzieję, że nie pomyliłem nazwiska), który przecież kupił TV Plus - gdyby nie jego ruch, tvn specjalnie by się programem religijnym nie zajmował, a tak ma potencjalnego, o większych możliwościach finansowych konkurenta, więc trzeba go uprzedzić - łatwiej będzie osiągnąć telewidzów dla nowej stacji, niż startować jako ten drugi i walczyć o swoje miejsce. Bo jakoś specjalnie nie jestem przekonany, że tvn czy tv plus odbierze znaczną cześć stałych telewidzów tv trwam.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
29-03-2007 08:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
msg napisał(a):Poza tym uważam, że tvn robi to tylko z jednego powodu - pana Murdocha (mam nadzieję, że nie pomyliłem nazwiska), który przecież kupił TV Plus - gdyby nie jego ruch, tvn specjalnie by się programem religijnym nie zajmował, a tak ma potencjalnego, o większych możliwościach finansowych konkurenta, więc trzeba go uprzedzić - łatwiej będzie osiągnąć telewidzów dla nowej stacji, niż startować jako ten drugi i walczyć o swoje miejsce.
Tyle tylko, że Murdoch zamierza zupełnie zmienić oblicze TV Puls. Chce zeń zrobić totalnie komercyjną stację.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-03-2007 08:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ale komercyjność stacji nie stoi w sprzeczności z jej katolicyzmem. Taki cytat z NT mi po głowie chodzi o pozyskiwaniu ludzi "niegodziwą mamoną" - więc traktuję to właśnie jako taki przykład zastosowania tego zalecenia.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
29-03-2007 08:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
msg napisał(a):
Leszek napisał(a):Wątpię, czy będzie to rzeczywiście kanał katolicki, zważywszy na to, kto kieruje TVN. Wiadomo przecież, że kto płaci, ten wymaga
Uważaj, bo jeszcze wywołasz wilka z lasu w postaci kwestii, czy RM też jest na pewno kanałem katolickim.

Katolicyzm na różne oblicza, więc ja się cieszę, że nawet tvn dostrzegł katolików jako grupę docelową osobnego kanału.
Nie jestem sympatykiem RM i w ogóle mam poważne wątpliwości, czy imperium Rydzykowie przekazuje treści katolickie. Nie mam natomiast wątpliwości co do zamiarów tvn.
29-03-2007 09:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
msg napisał(a):Ale komercyjność stacji nie stoi w sprzeczności z jej katolicyzmem. Taki cytat z NT mi po głowie chodzi o pozyskiwaniu ludzi "niegodziwą mamoną" - więc traktuję to właśnie jako taki przykład zastosowania tego zalecenia.
Cel nie uświęca środków.

Tam jest mowa owszem, o niegodziwej, czy niesprawiedliwej mamonie. Ale pamiętajmy, że niegodziwy zarządca wyrolował swego Pana, by samego siebie ustrzec przed wpadką w kłopoty. Oszukał Pana, ale o tym go poinformował, bo ten pochwalił go za obrotność. Pochwalił, ponieważ owszem - stracił jakąś część dóbr, ale nie stracił ludzi - dłużników. Dalej będzie mógł na nich liczyć.
W wypadku TVN i każdej innej podobnej inicjatywie: owszem, moga być tacy, którzy wejdą do Kościoła, dzięki programom, ale moga byc i tacy, którzy przeciwnie - zmienią swój punkt widzenia na Kościół i Pana Boga w nim. Zwłaszcza, że osoby jakie mają tworzyc ów kanał to ludzie, którzy mają problem z dostrzeganiem Mistyki Kościoła, bardziej zas angażując się w wymiar instytucjonalny wspólnoty eklezjalnej.

[ Dodano: Czw 29 Mar, 2007 09:31 ]
A tak przy okazji, Msg nie bądź jak ten Ejzegeta (eisegeta) który wychodzi od własnej teorii interpretacyjnej i do niej próbuje nagiąć fragmenty Biblii, czyli udowadnia, że Biblia popiera jego stanowisko.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-03-2007 09:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #15
 
Przeciez to odbiorcy programu beda decydowac, czy przekaz im sie podoba, czy nie. Jezeli ludzie nie beda przekonani do nowego kanalu i ogladalnosc bedzie znikoma, to po prostu kanal nie bedzie na siebie zarabial i zwyczajnie zniknie.
29-03-2007 09:43
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów