Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moralny dylemat mężczyzny?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Moralny dylemat mężczyzny?
Spotkałam się ostatnio z takim problemem. Dotyczy to głównie mężczyzn żyjących po bożemu, bo pozostałym to raczej wszystko jedno Oczko

Chodzi o badanie bezpłodności u mężczyzn (i podejrzewam, że paru innych dolegliwości też). Jednym z badań tego typu jest pobranie męskiego nasienia. Można to zrobić z tego co mi wiadomo na 3 sposoby: pobrać nasienie z jąder (co jest bardzo bolesnym zabiegiem), pobrać nasienie poprzez masturbację badanego mężczyzny i ewentualnie pobrać jego nasienie z pochwy kobiety.
Jeśli chodzi o pierwszy wariant, lekarze podchodzą do niego trochę sceptycznie, dlatego, że do badań potrzebna jest, jakby to określić, nie sperma, która w jądrach przechodzi dopiero spermatogenezę, ale ta w pełni "dojrzała", a więc obecna przy wytrysku. A do tego "najlepsze" byłyby dwie pozostałe metody jej pozyskiwania. Ta ostatnia byłaby nieco trudna do zrealizowania, bo w końcu nie można kobiety wykorzystywać jak królika doświadczalnego - "słuchaj, jesteś mi potrzebna, bo muszę sobie zbadać nasienie!" No, a ta druga - samogwałt, to też przecież grzech. Więc w świetle nauki Kościoła, co taki facet ma zrobić??? Nie badać się wcale, czy w takiej sytuacji jest dopuszczona możliwość masturbacji dla celów... badawczych??? :coo:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-03-2007 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
W celach medycznych jedynie jest to usprawiedliwiona masturbacja. Tak jak antykoncepcyjne środki hormonalne stosowane np. przy zapaleniu przydatków.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-03-2007 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Annnika napisał(a):W celach medycznych jedynie jest to usprawiedliwiona masturbacja.
No nie wiem, duszpasterz z poradni małżeńskiej nie był tego taki pewien.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-03-2007 22:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
Z zastrzeżeniem że jest to do celów medycznych.

Odkopię gdzieś notatki z etyki seksualnej :krzywy:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-03-2007 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Badanie nasienia
Artykuł opracowany przez:
dr n. med. Leszek Kalinowski
lek. med. Maciej Jankowski
Ale można też tak:
Dziurawe prezerwatywy
Ale to już dopiero w małżeństwie

[ Dodano: Nie 25 Mar, 2007 23:34 ]
Całośc zaś sprawy załatwia chyba jednak KKK:
Katechizm napisał(a):2352 Przez masturbację należy rozumieć dobrowolne pobudzanie narządów płciowych w celu uzyskania przyjemności cielesnej. "Zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja jest aktem wewnętrznie i poważnie nieuporządkowanym". "Bez względu na świadomy i dobrowolny motyw użycie narządów płciowych poza prawidłowym współżyciem małżeńskim w sposób istotny sprzeciwia się ich celowości". Poszukuje się w niej przyjemności płciowej poza "relacją płciową, wymaganą przez porządek moralny, która urzeczywistnia <<w kontekście prawdziwej miłości pełny sens wzajemnego oddawania się sobie i przekazywania życia ludzkiego>>" 94
Jeśli chodzi o badanie nasienia, to z całą pewnością nie mówimy tu o grzechu, tylko o działaniu w jasnych intencjach: chcę dokonac badania, do którego mam prawo (a wg mnie - również i obowiązek).

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-03-2007 23:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
No, ale jak pisało w jednym z linków, żeby był ten wytrysk, musi być coś, co go wywoła, czyli np. grzeszne myśli... No chyba, że można inaczej, ja tego nie wiem :roll:
W każdym razie to trochę złożona sprawa, nawet jak KKK pisze tak a nie inaczej.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-03-2007 23:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ciekawy i mądry artykuł znalazłem:
Artykuł napisał(a):Wielu małżonków wyczuwa ten problem już na poziomie badania nasienia, nawet jak nie nazywa go po imieniu. Źle się czują psychicznie i moralnie widząc, że jedynym sposobem zbadania nasienia jest podjęcie czynności masturbacji, która nie ma wiele wspólnego z naturalnym procesem prokreacji. Pobierając nasienie bez relacji z żoną niektórzy mężczyźni mają poczucie, że robią coś co im się kojarzy ze zdradą. Może są to przesadne odczucia, ale ostro wyrażają świadomość, że każda troska o poczęcie dziecka (także wyrażana poprzez badanie spermy) powinna być bezwzględnie związana z kontaktem seksualnym z kochaną kobietą. Poza kontekstem więzi z nią i miłości wrażliwy moralnie mężczyzna pragnący powołać dziecko do życia czuje się bardziej reproduktorem niż mężem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-03-2007 00:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Z tego artykułu wynika jasno, że właściwie mało się robi, żeby te pobranie nasienia było bardziej moralne, niż jest teraz. Jeśli facet nie ma innego wyjścia, to wygląda na to, że musi iść do pokoiku i się onanizować :roll: Podejrzewam, że dla wielu nie jest to sprawa tak prosta jak splunięcie :| No, ale musi, bo badania...
A ta prezerwatywa silikonowa też mnie jakoś nie przekonuje pod względem moralnej poprawności.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
26-03-2007 11:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów