Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wydania Pisma Świętego
Autor Wiadomość
Mnichu Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 61
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Mam BT Ojcze i jest wszystko w porządku. Choć ostatnio zacząłem czytać przekład Biblii Poznańskiej i wydaje się mi, że to tłumaczenie (BP) bardziej przemawia do mnie, tj. lepiej mogę je pochłonąć, zrozumieć, rozważyć, etc.

„Ojczyzn? kocham bardziej ni? w?asne serce”
29-03-2007 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Mnichu napisał(a):Mam BT Ojcze i jest wszystko w porządku. Choć ostatnio zacząłem czytać przekład Biblii Poznańskiej i wydaje się mi, że to tłumaczenie (BP) bardziej przemawia do mnie, tj. lepiej mogę je pochłonąć, zrozumieć, rozważyć, etc.
No to pięknie. Zachęcam ciebie do czytania tez po grecku NT - to na prawdę rozwija. Wystarczy, że zrobisz 2 rzeczy:
1. nauczysz się alfabetu greckiego, by móc odcyfrowac tekst
2. kupić sobie słownik Grecko-Polski Nowego testamentu.
Mówię, ci frajda na 100 fajerek. Znacznie bardziej wchodzi się w teksty biblijne.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-03-2007 23:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
W zrozumieniu, pochłonięciu, życia misji naszego Pana Jezusa Chrystusa, mnie najbardziej pomogło 4 tomowe dzieło - "Jezus z Nazaretu", autor: Roman Brandstaetter.
Tą epopeję o Chrystusie autor pisał przez 9 lat, przez cały ten czas studiując, z dostępnych źródeł życie Jezusa, historię, kulturę, obyczaje, tradycję narodu wybranego.
Po 9 latach, gdy ukończył książkę, skonstatował, doszedł do wniosku, że - "Pismo Święte jest żywiołem bez dna i granic".
Gorąco polecam.
30-03-2007 18:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
explorer Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
rachel napisał(a):Biblia Jerozolimska, posiada duzo wyjaśnień , przypisów.
A w jakim języku czytasz Biblię Jerozolimską?

--
explorer
13-04-2007 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
explorer napisał(a):A w jakim języku czytasz Biblię Jerozolimską?

w języku polskim.
O Biblii Jerozolimskiej

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
13-04-2007 19:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów