Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śpiew w językach
Autor Wiadomość
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
ja napisał(a):więc jesli poproszę, uzbroję się w cierpliwość i otworzę się całkowicie na działanie Ducha Św., to ten dar otrzymam??
TAK.
Tylko to musi być szczera prośba.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
06-12-2004 18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Wsumie to nie wiem czy mozna powiedziec bez niczego TAK. Nie znamy przeciez woli Pana Boga. Wiec taka odpowiedz TAk jest dziwna. Jakbysmy byli pewniakami. Ze tak mosi byc.

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
07-12-2004 18:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Anonymous
Unregistered

 
Post: #18
 
więc myślisz, że Bóg nie jest przychylny wyrażaniu takiej chęci, że nie chce, żebyśmy my używali takich darów?? ale ok, wiem o co Ci chodzi.
tak czy inaczej już mi trochę rozjaśniliście co i jak, kiedyś się może więcej dowiem. :wink:
07-12-2004 20:50
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Myśle, że jest przychylny. Sam obiecuje, że gdy Duch święty przyjdzie ludzie będą mówić nie znajomymi językami...

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
09-12-2004 15:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Każdy jest powołany do innej posługi i innych darów. Może akurat Pan Bóg chce jednego widzieć z darem języków, a drugiego z darem proroctwa, innego z jeszcze czymś innym...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-12-2004 23:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
http://www.apologetyka.katolik.net.pl/in...&Itemid=62

Fajny artykuł o śpiewie i modlitwie w językach

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
12-12-2004 19:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Stary wątek, ale może ktoś odpowie...

Dlaczego więc chociaż się otworzyłam na Ducha Świętego na tyle na ile mogłam, i Jemu samemu powierzyłam wszelkie przeszkody aby sam je usunał - dlaczego mimo to ja tego daru nie otrzymałam? W czasie modlitwy wstawienniczej widziałam jak ludzie otrzymywali dar języków i różne inne dary - a ja nic! Czemu?
19-05-2005 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
To temat o śpiewie w językach. Czy Ty mówisz o śpiewie czy o samym darze języków :?: Tak pytam bo temat o darze języków jest także Oczko i tam jest dobrze sie to dowiadywać Oczko

A co do daru śpiewania. Jeśli śpie moge nazwac darem Oczko jeśli nie modlimy sie w językach to śpiewać też nie bedziemy.
19-05-2005 07:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Olgaa napisał(a):Stary wątek, ale może ktoś odpowie...

Dlaczego więc chociaż się otworzyłam na Ducha Świętego na tyle na ile mogłam, i Jemu samemu powierzyłam wszelkie przeszkody aby sam je usunał - dlaczego mimo to ja tego daru nie otrzymałam? W czasie modlitwy wstawienniczej widziałam jak ludzie otrzymywali dar języków i różne inne dary - a ja nic! Czemu?

Przecież otrzymałaś coś znacznie ważniejszego - Ducha Świętego. To on wybiera czas i to jest znacznie lepsze dla nas. To moja wypowiedź na tym forum:

:arrow: Zauważyłem jedną tendencję w waszych wypowiedziach: przesadne skupienie na darze języków.... Powiem tak: jak byłem w waszym wieku też bardzo mocno chciałem modlić się tak jak inni, tym darem. To było dla mnie takie tejemnicze i oznaczało nieomal jakąś nobilitację ze strony Boga dla danej osoby Wówczas nie otrzymałem tego daru, dopiero jakieś 5 lat później to nastąpiło Było to dla mnie błogosławione, iż to trwało tak długo, gdyż na początku dar był ważniejszy niż Dawca, a przecież tu idzie o połączenie właśnie z Nim. Dar tylko w tym pomaga, a jeśli chodzi o dar języków to nie jedyna droga wiodąca do Niego! Jaki stąd wniosek: nie spinać się, nie szukać na siłę tylko lepiej polegać na Nim, a wszystko będzie dobrze!

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
19-05-2005 10:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
quajette Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Olgaa napisał(a):Stary wątek, ale może ktoś odpowie...

Dlaczego więc chociaż się otworzyłam na Ducha Świętego na tyle na ile mogłam, i Jemu samemu powierzyłam wszelkie przeszkody aby sam je usunał - dlaczego mimo to ja tego daru nie otrzymałam? W czasie modlitwy wstawienniczej widziałam jak ludzie otrzymywali dar języków i różne inne dary - a ja nic! Czemu?

Nie przejmuj sie Tym aż tak bardzo. Duch sw wie co robi i On Cię poprowadzi. Kto wie mzoe otrzymaąłś zupełnie inne charyzmaty nie tylko te nadprzyrodzone. Grunt to stanowi jednosc. Wszystko w swoim czasie. PAN DZIAŁA UWIERZ W TO Duży uśmiech

Domine, tu omnia scis, tu cognoscis quia amo te
19-05-2005 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Racja, chodziło mi przede wszystkim o dar języków, ale o śpiew w językach też.

I też uważam że Duch Święty może działac na różne sposoby, niekoniecznie przez dar języków czy śpiewu w językach. Ale wszędzie czytam że dar glosolalii jest jakby tym podstawowym darem, jakby znakiem działania Ducha w nas.

Poza tym to jest dziwne bo od czasu jak modlono się nade mną w modlitwie wstawienniczej (kilka dni temu) to niepokój, który już wcześniej we mnie był, stał się wyraźnie większy. Ma ktoś może pomysł co to może oznaczac?

Przepraszam że to pytanie bez zwiazku z tematem, może początkującej na forum będzie to wybaczone Uśmiech Pozstaram się żeby się więcej nie powtórzyło.
19-05-2005 16:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
bulion Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 24
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Olgaa, po pierwsze pamiętaj o tych słowach:
Cytat:1 Nie chciałbym, bracia, byście nie wiedzieli o darach duchowych. 2 Wiecie, że gdyście byli poganami, ciągnęło was nieodparcie ku niemym bożkom. 3 Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: «Niech Jezus będzie przeklęty!». Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: «Panem jest Jezus»1. 4 Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; 5 różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; 6 różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. 7 Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra. 8 Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości2 słowa, drugiemu umiejętność poznawania2 według tego samego Ducha, 9 innemu jeszcze dar wiary3 w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, 10 innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo4, innemu rozpoznawanie duchów4, innemu dar języków4 i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków4.

11.Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.

No właśnie. Duch Św. obdarzy Cię odpowiednim darem wtedy kiedy zechce, wtedy kiedy nadejdzie na to czas Uśmiech Może jutro, może za tydzień...
Bóg ma dla Ciebie przygotowany wspaniały plan!

Wzrastaj w Panu, we wspólnocie Odnowy!!!!
Módl się o Dary (o Dar Języków) i żyj zgodnie z nauką Pana :]
Uświęcaj się w uczynkach, w mowie i w Ewangelizacji.

i będzie dobrze Uśmiech
serio, serio :jupi:

Oficjalna strona M?odych diecezji zielonogórsko gorzowskiej!!
Zapraszamy na: http://www.ddm.org.pl

Kontakt ze mn?:
B.Dobrzynski@kuria.zg.pl
admin@ddm.org.pl
20-05-2005 00:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Olgaa napisał(a):I też uważam że Duch Święty może działac na różne sposoby, niekoniecznie przez dar języków czy śpiewu w językach. Ale wszędzie czytam że dar glosolalii jest jakby tym podstawowym darem, jakby znakiem działania Ducha w nas.

Nie powinno sie utożsamiać działania Ducha Świętego w nas z darem języków. Wówczas może dochodzić do błędnego nastawienia jakoby to miałby być główny wyznacznik. Duch Święty nas przebóstwia = upodabnia do Jezusa, oto Jego główne dzieło. Realizowane oczywiście w pełnej wolności. Jesli stajemy się lepsi czyli wydajemy owoce Ducha Świętego bądź kiedy trwamy w Jego Kościele /to tak aby nie mylić pewnych rzeczywistości = niekiedy może się nam wydawać, że nie przynosimy żadnych owoców.../ to znak działania w nas Ducha. Charyzmaty sa ważne ale nie najważniejsze.

Olgaa napisał(a):Poza tym to jest dziwne bo od czasu jak modlono się nade mną w modlitwie wstawienniczej (kilka dni temu) to niepokój, który już wcześniej we mnie był, stał się wyraźnie większy. Ma ktoś może pomysł co to może oznaczac?

Trudno coś powiedzieć na ten temat. Choć generalnie nie przywiązywał bym zbyt wielkiej wagi do emocji. Może to nic nie oznaczać. Mogą to być jak powiedziałem jakieś emocje. Może to być - z przeciwnego działania duchów - odciąganie przez złego ducha w twoim zwróceniu się do Boga. Ogólnie bym tego nie przeceniał i nie skupiał sie na tym. Tak w skrócie i na odległość ciężko coś powiedzieć. :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
21-05-2005 14:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Olgaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 242
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Dzięki
21-05-2005 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
agusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Śpiew w językach??hmm... przyznam szczerze że bardzo mi się to podoba!! Wielu ludzi prosi Pana o to aby otrzymać ten dar.. Wiadomo że niektórzy prosza szczerze ale wiekszość kiedy to uslyszy myśli sobie "jejku jak ładnie też bym chcial/a posiadać taki dar" A ja chcialabym teraz zapytać sie osoby która juz takie dar posiada czy modlił sie o to aby taki dar otrzymać czy stalo ise to tak poprostu...??
27-05-2005 19:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów